فرهنگی

20
تبیین محتوایی حکم رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی
چکیده: سازمان‌ها در درون جمهوری اسلامی باید در خدمت اهداف انقلاب بوده و در دو بعد اعتلا و مقابله با آسیب‌پذیری کارکردهای تخصصی خود را با کلّ که همانا اصل وجودی انقلاب اسلامی است هماهنگ نمایند. رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکم انتصاب رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی، این سازمان را از مهم‌ترین رویش‌های انقلاب اسلامی دانستند که در دو دهه&... ادامه »
18
«قدرت علمی» شاخصه حوزه پیشرو است؛ تحقیق دانشگاه سوربن فرانسه بر روی کتاب «مکاسب»
چکیده: مدیر حوزه های علمیه کشور بر ضرورت توجه مدارس علمیه به سنت های آموزشی و پژوهشی تأکید کرد و گفت: امروز یک صفحه از کتاب مکاسب به عنوان موضوع پایان نامه در دانشگاه سوربن مورد تحقیق و بررسی قرار می گیرد. آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور، در جمع مدیران و اساتید مدارس علمیه غرب استان مازندران، در نوشهر، دانش بنبیان بودن را یکی از ویژگی ها و شا... ادامه »
18
صمیمیت مدرن؛ عریان سازی بدون توقف زندگی شخصی
چکیده: هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شویم، سری به اینستاگرام می‌زنیم و از زندگی لحظه به لحظه بقیه مطلع می‌شویم. جالب اینجاست افراد در اینستاگرام تمایل عجیبی به عریان سازی زندگی شخصی و خانوادگی خود دارند و البته ... افراد در اینستاگرام تمایل عجیبی به عریان سازی زندگی شخصی و خانوادگی خود دارند و البته در مقابل هم، مخاطبان عاشق این عریان&z... ادامه »
11
آیا اسلام با حکومت‌کردن زن موافق است؟
چکیده: اسلام، زن را از حکومت منع نکرده است، اما این کار را برای زنان خوش ندارد، زیرا آنان نقشی بزرگ‌تر از حکومت کردن دارند و آن زادن و پروراندن حاکم است. سه رویکرد مطرح در مواجهه با مسئله زن در ایران تقریباً از دورۀ مشروطه مسئله زن موضوع مطالعاتی و یکی از مباحث اجتماعی شد. در مواجهه با این مسئله سه رویکرد کلی در میان عالمان شکل گرفت: رویکرد سنت... ادامه »
10
طلبه نباید در دسته‌بندی های سیاسی قرار بگیرد
چکیده: حضرت آیت الله سبحانی تصریح کردند: انقلاب ۳۰۰هزار شهید داده که باید آن را حفظ کنیم و پشتیبان نظام باشیم. طلبه با سواد و عالم می‌تواند به نظام و انقلاب اسلامی کمک کند، اما نباید وارد دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی شود، بلکه باید مرجع و محل حل مشکلات احزاب باشد. حضرت آیت ‌الله سبحانی، در آئین آغاز رسمی سال تحصیلی جدید حوزه علمیه ته... ادامه »
10
ثبت اطلاعات ۶۶ هزار و ۶۵۵ مداح و شاعر آیینی در سامانه طوبی
چکیده: مدیر سیستم مرکزی سامانه طوبی از ورود اطلاعات 66 هزار و 655 مداح و شاعر آیینی در بانک اطلاعات تشکلهای دینی (سامانه طوبی) خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، کورس کلانتری با اعلام این خبر گفت: بنا بر بیست و ششمین ارزیابی وضعیت ثبت نام مداحان و شاعران آیینی در سامانه طوبی تا اول شهریور ماه سال جاری۶۶ هزار و ۶۵۵ مداح و شاعر آیینی ... ادامه »
04
سمت تاريك خندوانه
چکیده: ماجراي واقعي56 ميليون راي چيست؟ نشستن تماشاچي ها روي زمين با اصل زيبايي شناسي«خندوانه»در تعارض نيست؟ احسان كرمي چگونه از مسير متعادل خارج شد؟ فضاي فينال «خنداننده شو 2» بي نقص نبود اما رو به جلو حركت كرده. حالا كه فقط يك قسمت از آن باقي است، راحت تر مي توان درباره پيشرفت اين مسابقه استعداديابي اظهار نظر كرد و بدون لكنت... ادامه »
25
ساعات آموزش هنگام عقد زوجین به ۶ ساعت افزایش پیدا کرد
چکیده: با تصویب کارگروه کنترل و کاهش طلاق شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شده است که ساعات آموزش هنگام عقد زوجین از ۲ ساعت به ۶ ساعت افزایش یابد و پایلوت آن در تهران و البرز برگزار شود. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،حیدر ارشدی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش‌های تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی، درباره اقدامات سازمان در زمینه آموزش&zwn... ادامه »
22
نقدی بر پروژه ی اسلام هراسیِ غربی ها و افراط گراییِ وهابی ها
چکیده: پروفسور مشهور "کارل ارنست" در کتاب اقتدا به محمد (ص) میگوید : 💎 از یک سو در اروپا و آمریکا نوعی جهل و بدبینی عمومی نسبت به اسلام وجود دارد که با حادثه 11 سپتامبر به نحو چشمگیری افزایش یافته است، و از سوی دیگر در کشورهای اسلامی افراط گرایانی وجود دارند که سعی کرده اند کشتارهای جمعی هولناک را به نام اسلام توجیه نمایند. 💎 در این میان، آن که پا... ادامه »
20
گفتمان‌های دینی؛ تنها راه نجات جهان اسلام
چکیده: این قدر در دعواهای مرز بین مذهبی متأسفانه فریاد زدیم که جبهه­‌مان از دست رفته و تعامل علمی هم نداریم، یعنی رفت‌وآمد علمی، تعامل علمی، نامه­‌نگاری، گفت‌وگو، گفتمان و مباحثه از بین رفته یا بسیار کم شده است و لذا ما کارکردمان را از دست دادیم. آیا در دوران کنونی نمی‌توان از راهکار امام صادق(ع) برای برخورد با فرقه‌ها... ادامه »
17
حداقل امکانات زیر بنایی باید برای توانمندسازی مبلغین و تشکل های دینی فراهم شود
چکیده: معاون امور مجلس و استان های سازمان تبلیغات اسلامی بیان داشت: حداقل امکانات زیر بنایی باید برای توانمندسازی مبلغین و تشکل های دینی فراهم شود. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام علی دارابی بیان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی بر اساس مأموریت مندرج در اساسنامه و قوانین تکلیفی مصرح در اسناد بالادستی بزرگترین دستگاه اجرایی فره... ادامه »
13
چهار هزار روحانی در شبکه تبلیغی کشور فعال هستند
چکیده: حجت‌الاسلام علی دارابی گفت: بیش از 4 هزار روحانی مستقر در سراسر کشور در امر تبلیغ مشغول هستند که یک شبکه بزرگ تبلیغی را تشکیل می‌دهند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام علی دارابی در گردهمایی فصلی و کارگاه آموزشی روحانیون مستقر در لاریجان آمل اظهار داشت: بیش از ۴ هزار روحانی مستقر در کشور فعالیت ... ادامه »
11
با نوجوان مدگرای خود این گونه برخورد کنید
چکیده: توجه به مد و اهميت دادن به لباس و آرايش از ويژگي‌هاي رفتاري مهم اين دوره (نوجواني) به شمار مي‌آيد. در اين سن، نوجوان به ظاهر خود توجه بيش از حد نشان مي‌دهد اما چه عاملی در مدگرایی نوجوانان موثر است و در این مساله چگونه باید با نوجوانان برخورد کرد ؟ امروزه، كوتاه و بلند كردن موها، مدل دادن و ديگر آراستن‌ها، جزو ضروريات و ت... ادامه »
06
پوشش من به خودم مربوط است
چکیده: نگاهی به ماجرای دختران خیابان انقلاب حجاب یکی از ضروریات مسلم دینی و اسلامی است که وجوب و لزوم آن در قرآن کریم مورد توجه و بیان قرار گرفته است. با این وجود در سال های اخیر برخی افراد با برپایی کمپین هایی از جنس چهارشنبه سفید سعی کرده اند به نوعی ماهیت و شرعیت این واجب دینی را زیر پا گذاشته و اهمیت و لزوم آن را در جامعه لگدمال کنند، یکی از استدلالا... ادامه »
06
ارتباط دین داری و شادی
چکیده: تحقیقات علمی معتبر راجع به ارتباط دین داری و شادی چه میگویند: 📋 مطالعات دریافتند کارمندانی که با دین میانه خوبی دارند شادتر هستند. December 17, 2014 🔹طبق پژوهشی از دانشگاه ایالتی کانزاس، نه تنها تشویق جشن های اداری به مناسبت کریسمس، بلکه بزرگداشت اعیاد و جشن های دینی ادیان گوناگون نیز ممکن است برای کارفرما ها سودمند باشد. 🔹سویئول ک... ادامه »
02
مردم و ضرورت فرهنگ سازی مصرف کالاهای داخلی
چکیده: تبدیل مصرف تولیدات داخلی در میان مردم به یک عادت، فرهنگ و در مرتبه ی بالاتر یک فریضه، امری است که مطالعه و بررسی، همکاری جمعی مردم، دولت، تولیدکنندگان و طراحان و برنامه ریزان را طلب می کند. اما به راستی چگونه می توان نوع چینش پایه های این فرهنگ سازی را به طوری صورت داد تا در دراز مدت جامعه از نتایج آن بهره مند شود؟ حفظ فرهنگ اصیل ایرانی، عمقی شدن ... ادامه »
31
طرح تحول فرهنگی اولویت سازمان تبلیغات اسلامی برای سال۹۷ است
چکیده: معاون امور مجلس و استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، طرح تحول فرهنگی اولویت این نهاد برای سال۹۷ است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‌الاسلام علی دارابی در حاشیه سفر دوروزه خود به استان سمنان، ضمن بیان اینکه یک از اهداف میانی سازمان تبلیغات اسلامی بر طبق منویات... ادامه »
30
رابطه اسلام و فقر در خاورمیانه
چکیده: جیمز ای رابینسون (استاد دانشگاه شیکاگو ) و دارون عجم اوقلو (استاد دانشگاه MIT) در کتاب «چرا ملت ها شکست میخورند؟» به بررسی علل توسعه و عقب ماندگی کشورها میپرداند.  در صفحه 94 ترجمه این کتاب (انتشارات روزنه) در مورد نظریه رابطه اسلام و فقر در خاورمیانه چنین آورده است:  ✍ «کشورهای این منطقه عمدتا مسلمان هستند و درمیا... ادامه »
26
نظریه‌ی عشق آزاد!
چکیده: "نظریه‌ی عشق آزاد"؛ تفکر لیبرالیستی است که در چند سال اخیر با سرعتی فزاینده جهان را در بر گرفته و در پی آن است تا ابعاد مختلف زندگی بشر را با آزادی بی‌قید و شرط همراه ساخته و مرزها و خط قرمزها را در هم شکند. "سقط جنین، نشانه‌ی آزادی است!"، "روابط جنسی خارج از چارچوب، نمادی از روشنفکری است!" ، این‌ها و ده‌ها نشانه&zwn... ادامه »
24
"دختران" به دنبال هویت اصیل خود
چکیده: من "دختر" هستم بهترین فرزندان شما دختران هستند. دختران حسنات ( الطاف الهی) هستند و پسران نعمت‌اند، بر حسنات پاداش می‌دهند و از نعمت‌ها پرسش می‌کنند. این دست احادیث از پیامبر اکرم (ص) و امام صادق(ع) در باب ارزشگذاری مقام"دختر" بیشمار است. اما با این وجود در روند زندگی امروزی نه تنها برای خودشان که از سوی خانواده شان نیز هویت و... ادامه »
صفحه 1 از 8اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  بعدي   آخرين   
اين ماه: 138595                              ديروز: 4959                              امروز: 3506

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.