فرهنگی

15
لاتاری و چالش غیرت و مصلحت
چکیده: چالش غیرت و مصلحت لاتاری اگرچه سومین فیلم بلند محمد حسین مهدویان است اما باید آن را اولین تجربه فیلمسازی اش در سینمای اجتماعی دانست؛ سینمای اجتماعی با لحنی انتقادی. فارغ از ساختار و کیفیت پرداخت مهدویان به سوژه، آنچه برجسته است، مساله قاچاق زنان ایرانی به کشورهای عربی است.    سوژه ای ملتهب که علاوه بر اینکه واجد یک التهاب ذاتی در متن خ... ادامه »
30
تجارت پُرسود صیغه!
چکیده: گسترش ازدواج مدت‌دار در جامعه ازدواج موقت، امری است "امکان‌پذیر" نه "الزام‌پذیر"، و در برهه‌های زمانی مختلف، شرایط متفاوتی دارد. اما متاسفانه برخی مردان سودجو، این مهم را حق مسَلم خود دانسته و بی‌توجه به آسیب‌های احتمالی که همسر اول را تهدید می‌کند، به ازدواج موقت آن هم به تعداد! رو آورده‌اند. "تجارت پر... ادامه »
20
دارالتقریب پیشگام اتحاد مذاهب اسلامی
چکیده: شکل گیری دار التقریب در مصر شروع رسمی یک هم اندیشی و اتحاد و برادری بود و تا امروز ثمرات آن باقی مانده است و بعد از پیروزی انقلاب آرمان های آن حیات مجدد یافت. پس از سال ها جنگ و نزاع مذاهب و فرق اسلامی و از میان رفتن موقعیت های پیشرفت و توسعه ممالک مسلمان بزرگان از علمای قرن معاصر از جمله سید جمال الدین اسدآبادی به فکر ایجاد تقریب و اتحا... ادامه »
20
ایجاد امینت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم یکی از مهمترین وظایف قوه قضاییه است
چکیده: مدیر کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضاییه در نشست فصلی رؤسای شورای هیئات مذهبی گفت:ایجاد امینت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم یکی از مهمترین وظایف قوه قضاییه است. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،دکتر سیدعلی اصغر رفاهی مستشار قضایی و مدیر کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه در... ادامه »
20
هر جا که به امر ولی فقیه گوش داده‌ایم عزتمند شده‌ایم
چکیده: رییس سازمان تبلیغات اسلامی در سومین نشست فصلی رؤسای کانون مداحان و شعرای آئینی تاکید کرد:هر جا که به امر ولی فقیه گوش داده‌ایم عزتمند شده ایم. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، دکتر سید مهدی خاموشی در ابتدای سخنانش ضمن تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: قرآن از قرائت است و به صورت کتبی نازل نشده بلکه آنچه که به ... ادامه »
18
وقفی برای تسهیل ازدواج جوانان
چکیده: رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی سربیشه از وقف دو قطعه زمین زراعی جهت تسهیل ازدواج جوانان توسط یکی از روحانیون شهر سربیشه خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حسین رضوانی فرد رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی سربیشه از وقف دوقطعه زمین زراعی به مساحت حدودو نیم هکتار و13 فنجان آب کشاورزی جهت تسهیل ازدواج جوانان توسط حجت&... ادامه »
15
جذاب تر از فیلم های مستهجن!
چکیده: زمانه عوض شده است، بازی ها تغییر کرده است و حتی می توانم بگوییم تفریح ها هم رنگ و بوی دیگری گرفته است! زمانی تفریح نوجوانان بود که ظهر ها که از مدرسه تعطیل می شدند بعد از کمی استراحت با بچه‌های محله در کوچه قرار می گذاشتند که فوتبال بازی کنند... گاهی از صدای داد و خنده ی آنها نمی‌توانستیم چند دقیقه چشم بر هم بزنیم و بخوابیم! اما نوجوانان ... ادامه »
15
امنیت اجتماعی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است
چکیده: معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر این سازمان گفت:امنیت اجتماعی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان تبلیغات اسلامی صبح امروز با حضور اعضای این شورا در سالن جلسات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ سازمان برگ... ادامه »
14
بیانیه کانون مداحان و شاعران آئینی کشور در محکومیت معرفی قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل
چکیده: کانون مداحان و شاعران آئینی کشور، اقدام دولت آمریکا در انتقال سفارتخانه خود از تل‌آویو به بیت‌المقدس و اعلام آن به‌عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس را محکوم کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغاتد اسلامی دراین بیانیه آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم اقدام نابخردانه و دور از عقلانیت رئیس‌جمهور آمریکا که باعث جریحه‌دار ... ادامه »
09
هماهنگی برای اعزام و توزیع 12 هزار و 997 مبلغ و مبلغه به مناسبت هفته وحدت
چکیده: رئیس گروه اعزام و استقرار مبلغین سازمان از هماهنگی برای اعزام 12 هزار و 997 مبلغ و مبلغه به مناسبت هفته وحدت خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام اصغر منتظری با اعلام این خبر گفت: طبق داده های سامانه سجام (سامانه جامع اعزام مبلغ)این هماهنگی برای اعزام مبلغ شامل توزیع 960 نفر از مبلغین و مبلغات غیر مقیم دفتر تبل... ادامه »
27
50 هزار مبلغ و ائمه جماعت تا سال 1400 تحت پوشش آموزشهای تخصصی قرار می‌گیرند
چکیده: مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشهای تخصصی معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان گفت:50 هزار مبلغ و ائمه جماعت تا سال 1400 تحت پوشش آموزشهای تخصصی قرار می‌گیرند. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام علی دارابی با اعلام این خبر گفت:کارشناسان حوزه پژوهش و آموزش پر فایده هستند و در عین حال بسیار تأثیرگذار در این عرصه ظاهر میمی ش... ادامه »
20
فعالیت 18 هزار و 566 امام جماعت در کشور
چکیده: رییس گروه اعزام و استقرار اداره کل امور مبلغین و مساجد سازمان از فعالیت 18 هزار و 566 امام جماعت در کشور خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام علی اصغر منتظری با اعلام این خبر، گفت: بنا بر داده های سامانه سجام تا 16 آبان سال جاری 18 هزار و 566 امام جماعت در کشور در حال فعالیت هستند. گفتنی است، مواردی همچون رعای... ادامه »
18
تعداد روحانی مستقر به 3 هزار و 650 نفر رسید
چکیده: رییس گروه اعزام و استقرار اداره کل امور مبلغین و مساجد سازمان گفت: طبق اطلاعات ثبت شده در سامانه سجام 3 هزار و 650 روحانی مستقر در کشور فعالیت تبلیغی می‌کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام علی اصغر منتظری با اعلام این خبر، گفت:تا تاریخ 16 آبان ماه سال 96 اطلاعات مربوط به 3 هزار و 650 روحانی مستقر در سامانه سجا... ادامه »
03
گرسنگان جنسی!
چکیده: 10 کشوری که مردمش بیشترین آمار مراجعه به سایت‌های پورنوگرافی را دارند عبارتند از پاکستان، مصر و ... در ماه‌های گذشته شاهد برملا شدن موج گسترده‌ای از کودک‌آزاری‌های دل‌خراش در نقاط مختلف کشور بودیم. از تجاوزها و آزار جنسی کودکان گرفته تا تعرض به بزرگسالان. برای این گروه از افراد بیمار، تنها رفع نیاز جنسی اهمیت دارد، ... ادامه »
25
اقامه جماعت نماز صبح در ۲۳۰ مسجد خراسان جنوبی
چکیده: مدیر ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی با اشاره به احیای اقامه نماز صبح در مساجد، گفت: در حال حاضر نماز جماعت صبح در بیش از ۲۳۰ مسجد استان اقامه می شود. حجت الاسلام حسین کمیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سومین اجلاس استانی نماز با موضوع نماز و فضای مجازی بسیت و هفتم مهر ماه برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه این اجلاس از ساعت هشت صبح در مح... ادامه »
24
امروز مکه بدون کعبه یک شهر غربی است
چکیده: امروز ده ها شبکه علیه جمهوری اسلامی ایران افترا می بندند، جرم جمهوری اسلامی ایران این است که می خواهد مسلمانان یکی باشند؛ اگر ما با آمریکا و اسرائیل با هم بودیم از ما تعریف و تمجید می کردند. حضرت آیت الله  سبحانی در دیدار با جمعی از علمای هندوستان و اندونزی با اشاره به اهمیت وحدت در کشور های اسلامی و نقش  دشمن در ایجاد تفرقه گفتند: &nb... ادامه »
23
ملحدها در مقایسه با افراد مذهبی ذهن بسته‌تری دارند
چکیده: نتایج مطالعات صورت‌گرفته در دانشگاه کاتولیک لوون در بلژیک حاکی از آن است که افراد مذهبی و خداباور در مقایسه با ملحدان روشن‌فکرتر هستند و بهتر می‌توانند دیدگاه‌های متباین را درک و تحمّل کنند. مطالعه‌ای که بر روی 788 نفر در بریتانیا، فرانسه و اسپانیا صورت گرفت نشان داد که ملحدان و اگنوستیک‌ها تصوّر می‌کنند که در ... ادامه »
22
مواد مخدر ویژه بانوان!
چکیده: آمارها و بررسی‌ها نشان می‌دهد ۲۰ درصد زنان تجربه مصرف بیش از دو نوع ماده‌مخدر، ۱۵ درصد مصرف ۳ نوع ماده، ۵ درصد مصرف ۵ نوع ماده‌مخدر را دارند که این رویکرد نگران کننده‌است. امروزه ارزیابی‌ها در جامعه نشان از این است که شیوع مصرف مواد مخدر در بانوان بسیار زیاد شده و زنان زیر 30 سال بیشتر به سمت مواد‌مخدر می&zwn... ادامه »
15
فردگرایی و مدرنیسم از عوامل گرایش به ازدواج سفید
چکیده: وضعیت همخانگی یا همان ازدواج سفید در ایران چگونه است؟ عوامل گسترش این پدیده نوظهور اجتماعی چیست؟ و اگر بخواهیم عمیق تر به آن بپردازیم چه دلایلی منجر به تولد همخانگی در ایران شده است؟ متاسفانه مانند بسیاری از موارد مشابه در این زمینه آمار و اطلاعات دقیقی از جامعه ایران در دست نیست و نبود اطلاعات و آمار دقیق در این مورد بررسی و تحقیق در این مورد را ب... ادامه »
15
نظر امام خمینی(ره) درباره حقوق و جایگاه اقلیت‌های دینی
چکیده: امام خمینی(ره) به‌عنوان رهبر انقلاب اسلامی، جایگاه ویژه‌ای برای پیروان اقلیت‌های دینی قائل بودند و در مقابل، هم‌وطنان اقلیت نیز همچنان از ایشان به بزرگی یاد می‌کنند. حضرت امام(ره) آثار بسیاری در مباحث اخلاقی، عرفانی، فقهی، اصولی، فلسفی، سیاسی و اجتماعی نوشته‌اند که هر چند، بسیاری از آن تألیف‌های ارزشمند به دلیل... ادامه »
صفحه 1 از 7اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  بعدي   آخرين   
تاکنون: 191488             این ماه: 115142         دیروز: 3267         امروز: 804

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.