فرهنگی

26
نظریه‌ی عشق آزاد!
چکیده: "نظریه‌ی عشق آزاد"؛ تفکر لیبرالیستی است که در چند سال اخیر با سرعتی فزاینده جهان را در بر گرفته و در پی آن است تا ابعاد مختلف زندگی بشر را با آزادی بی‌قید و شرط همراه ساخته و مرزها و خط قرمزها را در هم شکند. "سقط جنین، نشانه‌ی آزادی است!"، "روابط جنسی خارج از چارچوب، نمادی از روشنفکری است!" ، این‌ها و ده‌ها نشانه&zwn... ادامه »
24
"دختران" به دنبال هویت اصیل خود
چکیده: من "دختر" هستم بهترین فرزندان شما دختران هستند. دختران حسنات ( الطاف الهی) هستند و پسران نعمت‌اند، بر حسنات پاداش می‌دهند و از نعمت‌ها پرسش می‌کنند. این دست احادیث از پیامبر اکرم (ص) و امام صادق(ع) در باب ارزشگذاری مقام"دختر" بیشمار است. اما با این وجود در روند زندگی امروزی نه تنها برای خودشان که از سوی خانواده شان نیز هویت و... ادامه »
09
فقه نقطۀ وصل اسلام و جهان است؛ اما…
چکیده: شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر از هر فرصتی برای پرورش فکری و اخلاقی و تربیت سیاسی و اجتماعی شاگردان خود بهره می‌گرفت. وی برنامه‌های مختلفی برای این منظور طراحی کرده بود. برای نمونه با جمع ویژه‌ای از شاگردانش به‌طور هفتگی و گاه در موقعیت‌های خاص، جلساتی مشورتی تشکیل می‌داد که به‌اذعان خود شاگردان، هدف اصلی آن ... ادامه »
04
از موسیقی چوپانی تا آوازهای عاشقانه‌
چکیده: یک خواننده موسیقی فولکلور با اشاره به قدرت شگرف استعدادیابی در جشنواره‌های موسیقی بومی، توضیحاتی را درباره موسیقی فولکلور مازندران بیان کرد. سومین جشنواره سراسری موسیقی بومی البرزنشینان لیلم امسال بمانند سال گذشته تلاش می‌کند، فرصت درخشش موسیقی بومی را فراهم کند. محمد ابراهیم عالمی خواننده موسیقی فولکلور با اشاره به قدرت شگرف استعدادی... ادامه »
04
چرا درهای مساجد در طول روز بسته می‌شود؟
چکیده: مسجد؛ پایگاه تبلیغی برای هم‌اندیشی جوانان به جز روحانی که به عنوان امام جماعت و عضو هیئت امنا در مسجد حضور دارد، یک روحانی جوان که در زمینه جذب جوانان توانایی دارد، به عنوان مبلّغ و بشیر در مسجد قرار گیرد تا مسجد پایگاهی شود برای حضور نوجوانان و جوانان. تبلیغات جایگاه ارزشمند و تأثیرگذاری در سطح جهانی پیدا کرده به طوری که توجه همگان را... ادامه »
03
فهم دین در نگاه و بیان شریعتی
چکیده: قائمی نیا گفت: روش دکتر شریعتی را در فهم دین ترکیبی از سه مؤلفه می‌دانم؛ یک مولفه گونه‌ای اگزیستانسیالیسم است، دوم نگاه جامعه شناختی ایشان است و سوم «متافیزیکِ رازورزانه» است. حجت الاسلام علیرضا قائمی‌نیا، سردبیر فصلنامه ذهن و عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه جنبه‌ای از آثار مرحوم دکتر شر... ادامه »
01
همایش ملی «تصوف، شاخصه ها و نقدها» برگزار می شود
چکیده: همایش ملی «تصوف، شاخصه ها و نقدها» به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (isc) مهر ماه سال جاری برگزار می شود. محورهاي این همايش به شرح ذیل است: ۱- عقائد و اندیشه ها ۲- آداب و رسوم ۳- تاریخی اجتماعی   موضوعات ذیل محورها عبا... ادامه »
29
توقف "شناخت" در ایستگاه پوزیتیویسم و اثبات‌گرایی
چکیده: فراز و نشیب‌های "شناخت" در اندیشه غرب صورت مسئله شناخت در طی مسیر پر فراز و نشیب خود پس از عبور از تجربه گرایی، ایده آلیسم و پراگماتیسم، به ایستگاه پوزیتیویسم و اثبات‌گرایی رسید. مکتبی که علاوه بر انکار واقعیت متافیزیک و ماوراء الطبیعه، اصول و گزاره‌های عقلی نیز در آن بی معنا است. نوع انسان از ابتدای خلقت تا کنون همواره با چیستی ... ادامه »
22
رشد روشنفکری مبتذل در روزگاری مجازی‌ها
چکیده: داستان این روزهای سلبریتی‌های یک شَبه روشنفکر شده، همین است. آنها در تمامی عرصه‌ها حضور دارند، در سیاست نامزد انتخاباتی معرفی می‌کنند، در اجرای عدالت حکم قاضی را زیر سوال می‌برند و در دیانت دینداری را به سخره می‌گیرند. اما کنش آنها مبتنی بر تعقل و تفکر نیست، به همین دلیل است که پس از این کنش‌های غیرعقلانی، واکنش‌ه... ادامه »
15
لاتاری و چالش غیرت و مصلحت
چکیده: چالش غیرت و مصلحت لاتاری اگرچه سومین فیلم بلند محمد حسین مهدویان است اما باید آن را اولین تجربه فیلمسازی اش در سینمای اجتماعی دانست؛ سینمای اجتماعی با لحنی انتقادی. فارغ از ساختار و کیفیت پرداخت مهدویان به سوژه، آنچه برجسته است، مساله قاچاق زنان ایرانی به کشورهای عربی است.    سوژه ای ملتهب که علاوه بر اینکه واجد یک التهاب ذاتی در متن خ... ادامه »
30
تجارت پُرسود صیغه!
چکیده: گسترش ازدواج مدت‌دار در جامعه ازدواج موقت، امری است "امکان‌پذیر" نه "الزام‌پذیر"، و در برهه‌های زمانی مختلف، شرایط متفاوتی دارد. اما متاسفانه برخی مردان سودجو، این مهم را حق مسَلم خود دانسته و بی‌توجه به آسیب‌های احتمالی که همسر اول را تهدید می‌کند، به ازدواج موقت آن هم به تعداد! رو آورده‌اند. "تجارت پر... ادامه »
20
دارالتقریب پیشگام اتحاد مذاهب اسلامی
چکیده: شکل گیری دار التقریب در مصر شروع رسمی یک هم اندیشی و اتحاد و برادری بود و تا امروز ثمرات آن باقی مانده است و بعد از پیروزی انقلاب آرمان های آن حیات مجدد یافت. پس از سال ها جنگ و نزاع مذاهب و فرق اسلامی و از میان رفتن موقعیت های پیشرفت و توسعه ممالک مسلمان بزرگان از علمای قرن معاصر از جمله سید جمال الدین اسدآبادی به فکر ایجاد تقریب و اتحا... ادامه »
20
ایجاد امینت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم یکی از مهمترین وظایف قوه قضاییه است
چکیده: مدیر کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضاییه در نشست فصلی رؤسای شورای هیئات مذهبی گفت:ایجاد امینت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم یکی از مهمترین وظایف قوه قضاییه است. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،دکتر سیدعلی اصغر رفاهی مستشار قضایی و مدیر کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه در... ادامه »
20
هر جا که به امر ولی فقیه گوش داده‌ایم عزتمند شده‌ایم
چکیده: رییس سازمان تبلیغات اسلامی در سومین نشست فصلی رؤسای کانون مداحان و شعرای آئینی تاکید کرد:هر جا که به امر ولی فقیه گوش داده‌ایم عزتمند شده ایم. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، دکتر سید مهدی خاموشی در ابتدای سخنانش ضمن تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: قرآن از قرائت است و به صورت کتبی نازل نشده بلکه آنچه که به ... ادامه »
18
وقفی برای تسهیل ازدواج جوانان
چکیده: رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی سربیشه از وقف دو قطعه زمین زراعی جهت تسهیل ازدواج جوانان توسط یکی از روحانیون شهر سربیشه خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حسین رضوانی فرد رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی سربیشه از وقف دوقطعه زمین زراعی به مساحت حدودو نیم هکتار و13 فنجان آب کشاورزی جهت تسهیل ازدواج جوانان توسط حجت&... ادامه »
15
جذاب تر از فیلم های مستهجن!
چکیده: زمانه عوض شده است، بازی ها تغییر کرده است و حتی می توانم بگوییم تفریح ها هم رنگ و بوی دیگری گرفته است! زمانی تفریح نوجوانان بود که ظهر ها که از مدرسه تعطیل می شدند بعد از کمی استراحت با بچه‌های محله در کوچه قرار می گذاشتند که فوتبال بازی کنند... گاهی از صدای داد و خنده ی آنها نمی‌توانستیم چند دقیقه چشم بر هم بزنیم و بخوابیم! اما نوجوانان ... ادامه »
15
امنیت اجتماعی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است
چکیده: معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر این سازمان گفت:امنیت اجتماعی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان تبلیغات اسلامی صبح امروز با حضور اعضای این شورا در سالن جلسات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ سازمان برگ... ادامه »
14
بیانیه کانون مداحان و شاعران آئینی کشور در محکومیت معرفی قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل
چکیده: کانون مداحان و شاعران آئینی کشور، اقدام دولت آمریکا در انتقال سفارتخانه خود از تل‌آویو به بیت‌المقدس و اعلام آن به‌عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس را محکوم کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغاتد اسلامی دراین بیانیه آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم اقدام نابخردانه و دور از عقلانیت رئیس‌جمهور آمریکا که باعث جریحه‌دار ... ادامه »
09
هماهنگی برای اعزام و توزیع 12 هزار و 997 مبلغ و مبلغه به مناسبت هفته وحدت
چکیده: رئیس گروه اعزام و استقرار مبلغین سازمان از هماهنگی برای اعزام 12 هزار و 997 مبلغ و مبلغه به مناسبت هفته وحدت خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام اصغر منتظری با اعلام این خبر گفت: طبق داده های سامانه سجام (سامانه جامع اعزام مبلغ)این هماهنگی برای اعزام مبلغ شامل توزیع 960 نفر از مبلغین و مبلغات غیر مقیم دفتر تبل... ادامه »
27
50 هزار مبلغ و ائمه جماعت تا سال 1400 تحت پوشش آموزشهای تخصصی قرار می‌گیرند
چکیده: مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشهای تخصصی معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان گفت:50 هزار مبلغ و ائمه جماعت تا سال 1400 تحت پوشش آموزشهای تخصصی قرار می‌گیرند. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام علی دارابی با اعلام این خبر گفت:کارشناسان حوزه پژوهش و آموزش پر فایده هستند و در عین حال بسیار تأثیرگذار در این عرصه ظاهر میمی ش... ادامه »
صفحه 1 از 7اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  بعدي   آخرين   
تاکنون: 161298             این ماه: 84952         دیروز: 4645         امروز: 649

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.