فرهنگی

06
عظمت اسلام ناب با پیاده‌روی اربعین به رخ جهانیان کشیده می‌شود
چکیده: عضو شورای مرکزی جامعه روحانیون مبارز گفت: عظمت اسلام ناب با پیاده‌روی اربعین به رخ جهانیان کشیده می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیون مبارز ضمن اشاره به اینکه محرم و حماسه عظیم اربعین حسینی متعلق به همه جهان اسلام است و در میان همه مسلمانان ا... ادامه »
01
عرفان یک چیز است و اسلام چیزی دیگر/مسلمان جواهری باشیم و نه عرفانی و عاشقانه
چکیده: اولین کاری که کردم این بود که کتابی با نام نسبت دین و عرفان نوشتم. فقط تلاشم این نیست که عرفان را رد کنم؛ تلاشم این است که عرفان یک چیز است و دین مقدس اسلام چیز دیگر. عرفان اسلامی همیشه در ترازوی نقد و بررسی بزرگانی از فلاسفه و فقها وزن‌کشی شده است؛ درحالیکه برای طرفداران عرفان، کفه وجوه مثبت سنگین‌تر بوده و برای مخالفین عرفان، کفه وجو... ادامه »
30
کتاب‌ها می‌گویند چطور بیندیش
چکیده: کتاب‌ها در شیوه اندیشیدن ما و ساخت چهارچوب‌ها دخیل هستند. چطور و چگونه؟ در این مطلب به برخی موارد اشاره شده است. نتایج تحقیقات دنیل کانمن (Daniel Kahneman) و آموس تورسکی (Amos Tversky) در دهه هشتاد نشان داد که برخلاف تصور ما که طرز تفکر و رفتار جوامع بشری بر حول محور منطق گردش می‌کند، شیوه تفکر ما برای سادگی بیشتر به کلیشه‌ها... ادامه »
30
اپیدمی زندگی سگی!
چکیده: تظاهر به‌ زندگی‌ مدرن‌ غربی و کمبود روابط‌ عاطفی در میان افراد جامعه موجب شده است که جوانان به نگهداری از حیوانات در محیط خانه روی آورند، این درحالی است که فرهنگ ایرانی و اسلامی ما با این امر سازگار نیست. امروزه تغییر در سبک زندگی اقشار مختلف جامعه، بسیار ملموس شده و روند فزاینده‌ای را در پیش گرفته است. تغییر د... ادامه »
26
چرا پس از چهل سال غرب‌ستیزی به غرب‌پرستی رسیدیم؟
چکیده: پاسخ به مسائلی نظیر "ناکارآمدی دانشگاه‌ها و ریشه‌های آن"، "کم‌کاری‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی" و "نحوه اسلامی کردن علوم و دانشگاه‌ها" در دهمین برنامه شوکران؛ در دهمین قسمت از برنامه شوکران، دکتر مهدی گلشنی، چهره ماندگار فیزیک، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو انجمن اروپایی علم و الهیات، عضو انجمن استادان فیزیک آمریکا ... ادامه »
22
تلفات مشروبات الکلی، نتیجه محجور ماندن احکام اسلامی
چکیده: بیش از خطرناک بودن نفس جرم شرب خمر، اعمال نامتعارف و در درجات شدیدتر ارتکاب جرائم ناشی از آن مهم و خطرساز هستند. معمولاً اکثر جرائم ناشی از مصرف مواد الکلی در دسته جرائم خشونت‌آمیز قرار می‌گیرد. با گذشت حدود 1400 سال از صدور احکام اسلامی عده‌ای نظر بر این دارند که در این زمانه و با گسترش علم و تکنولوژی نیازی به چنین احکامی وجو... ادامه »
07
سازمان تبلیغات اسلامی برای نظام اسلامی کادرسازی کند
چکیده: به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی روز پنجشنبه در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، کادرسازی را یکی از نیازهای هر مجموعه دانست و اظهار کرد: اگر به نامه ۵۳ نهج البلاغه حضرت امیرالمومنین علیه السلام که برای مالک اشتر نوشتند دقت کنیم ایشان کادرهایی مشخص کردند... ادامه »
07
لزوم توسعه امور فرهنگی و تبلیغی در مناطق محروم کشور
چکیده: یکی از مراجع تقلید بر لزوم توسعه امور فرهنگی و تبلیغی در مناطق محروم کشور تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی روز پنجشنبه در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر دنیا آمادگی زیادی برای پذیرش اسلام و به‌ویژه مکتب اهل ... ادامه »
07
عزم جدی سازمان تبلیغات اسلامی برای بهره‌مندی از گنجینه عظیم حوزه علمیه
چکیده: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از عزم جدی این سازمان برای بهره مندی از گنجینه عظیم حوزه علمیه قم خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی روز پنجشنبه در دیدار با آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی با بیان این که جامعه به قدر ضرورت از ظرفیت‌های حوزه علمیه بهره مند نیست اظهار کرد: ا... ادامه »
03
لطفا سلبریتی نباشید!
چکیده: سلبریتی بودن زیاد هم بی‌دردسر نیست، سلبریتی‌ها بیش از اینکه با شهرت خود برای زندگی خود دردسر ساز باشند برای شما دردسر دارند! فضای این روزهای شبکه‌های اجتماعی و حتی تلویزیون تحت تصرف افراد به شهرت رسیده در آمده است افرادی که به‌واسطه یک امتیاز یا هنر توانسته‌اند به محبوبیت برسند و حالا این افراد ضریب نمود و اثرگذاری ب... ادامه »
03
تقدس زدایی و دین ستیزی
چکیده: امروزه افراد بسیاری تلاش می کنند با روش های مختلفی مردم را نسبت به اعتقادات و مقدساتشان دچار مشکل و شک کنند. هر نظام و حکومتی خصوصا سیستم های برآمده از انقلاب های مردمی و ایدئولوژیکی دارای پایه های اعتقادی هستند. این پایه های اعتقادی اساس و محور تحولات آن انقلاب بوده و تمام تصمیمات آن سیستم بر اساس آن پایه ها اتخاذ می شود. این ارزش ها و پای... ادامه »
01
طلبه باید سیاسی باشد
چکیده: رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور مطرح کرد: طلبه باید سیاسی باشد و با اطلاعات کافی، در جامعه روشنگری کند. حجت‌الاسلام والمسلمين عبدالعلی گواهی در نشست بصیرتی سیاسی طرح دانش افزایی اساتید ضمن تحصیل و نومدرسان مدارس علمیه خواهران که در اردوگاه جوادالائمه(ع) گلبهار در حال برگزاری است، با بیان اینکه امروز طلبه باید سیاسی باشد، ت... ادامه »
31
اعزام ۵۸ هزار و ۸۰۹ مبلغ و مبلغه به مناسبت دهه اول محرم
چکیده: رییس گروه اعزام و استقرار مبلغین سازمان از هماهنگی برای اعزام 58 هزار و 809 مبلغ و مبلغه به مناسبت دهه اول محرم الحرام 1440 هجری قمری خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام اصغر منتظری با اعلام این خبر گفت: طبق داده های سامانه سجام (سامانه جامع اعزام مبلغ) تا تاریخ ۲۴ شهریور این هماهنگی برای توزیع مبلغ شامل ۸ هزا... ادامه »
20
تبیین محتوایی حکم رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی
چکیده: سازمان‌ها در درون جمهوری اسلامی باید در خدمت اهداف انقلاب بوده و در دو بعد اعتلا و مقابله با آسیب‌پذیری کارکردهای تخصصی خود را با کلّ که همانا اصل وجودی انقلاب اسلامی است هماهنگ نمایند. رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکم انتصاب رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی، این سازمان را از مهم‌ترین رویش‌های انقلاب اسلامی دانستند که در دو دهه&... ادامه »
18
«قدرت علمی» شاخصه حوزه پیشرو است؛ تحقیق دانشگاه سوربن فرانسه بر روی کتاب «مکاسب»
چکیده: مدیر حوزه های علمیه کشور بر ضرورت توجه مدارس علمیه به سنت های آموزشی و پژوهشی تأکید کرد و گفت: امروز یک صفحه از کتاب مکاسب به عنوان موضوع پایان نامه در دانشگاه سوربن مورد تحقیق و بررسی قرار می گیرد. آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور، در جمع مدیران و اساتید مدارس علمیه غرب استان مازندران، در نوشهر، دانش بنبیان بودن را یکی از ویژگی ها و شا... ادامه »
18
صمیمیت مدرن؛ عریان سازی بدون توقف زندگی شخصی
چکیده: هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شویم، سری به اینستاگرام می‌زنیم و از زندگی لحظه به لحظه بقیه مطلع می‌شویم. جالب اینجاست افراد در اینستاگرام تمایل عجیبی به عریان سازی زندگی شخصی و خانوادگی خود دارند و البته ... افراد در اینستاگرام تمایل عجیبی به عریان سازی زندگی شخصی و خانوادگی خود دارند و البته در مقابل هم، مخاطبان عاشق این عریان&z... ادامه »
11
آیا اسلام با حکومت‌کردن زن موافق است؟
چکیده: اسلام، زن را از حکومت منع نکرده است، اما این کار را برای زنان خوش ندارد، زیرا آنان نقشی بزرگ‌تر از حکومت کردن دارند و آن زادن و پروراندن حاکم است. سه رویکرد مطرح در مواجهه با مسئله زن در ایران تقریباً از دورۀ مشروطه مسئله زن موضوع مطالعاتی و یکی از مباحث اجتماعی شد. در مواجهه با این مسئله سه رویکرد کلی در میان عالمان شکل گرفت: رویکرد سنت... ادامه »
10
طلبه نباید در دسته‌بندی های سیاسی قرار بگیرد
چکیده: حضرت آیت الله سبحانی تصریح کردند: انقلاب ۳۰۰هزار شهید داده که باید آن را حفظ کنیم و پشتیبان نظام باشیم. طلبه با سواد و عالم می‌تواند به نظام و انقلاب اسلامی کمک کند، اما نباید وارد دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی شود، بلکه باید مرجع و محل حل مشکلات احزاب باشد. حضرت آیت ‌الله سبحانی، در آئین آغاز رسمی سال تحصیلی جدید حوزه علمیه ته... ادامه »
10
ثبت اطلاعات ۶۶ هزار و ۶۵۵ مداح و شاعر آیینی در سامانه طوبی
چکیده: مدیر سیستم مرکزی سامانه طوبی از ورود اطلاعات 66 هزار و 655 مداح و شاعر آیینی در بانک اطلاعات تشکلهای دینی (سامانه طوبی) خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، کورس کلانتری با اعلام این خبر گفت: بنا بر بیست و ششمین ارزیابی وضعیت ثبت نام مداحان و شاعران آیینی در سامانه طوبی تا اول شهریور ماه سال جاری۶۶ هزار و ۶۵۵ مداح و شاعر آیینی ... ادامه »
04
سمت تاريك خندوانه
چکیده: ماجراي واقعي56 ميليون راي چيست؟ نشستن تماشاچي ها روي زمين با اصل زيبايي شناسي«خندوانه»در تعارض نيست؟ احسان كرمي چگونه از مسير متعادل خارج شد؟ فضاي فينال «خنداننده شو 2» بي نقص نبود اما رو به جلو حركت كرده. حالا كه فقط يك قسمت از آن باقي است، راحت تر مي توان درباره پيشرفت اين مسابقه استعداديابي اظهار نظر كرد و بدون لكنت... ادامه »
صفحه 1 از 9اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  بعدي   آخرين   
اين ماه: 570957                              ديروز: 3001                              امروز: 1457

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.