مسیحیت

13
پسر انسان، مهدی(عج) یا عیسی(ع)؟!
چکیده: همواره پایان تاریخ و آینده بشر، از دغدغه های اولیه انسان بوده است. بشر در هر گرایش و آیینی سعی در پاسخگویی به مسائل آینده خود دارد. اکثر ادیان آینده را روشن همواره با صلح و صفا و آرامش و اننیت می دانند . اگر چه عده ای آن را جبر تاریخی و خارج از اختیار آدمی می شمرند، اما آنچه مشترک همه ی ادیات توحیدی است وجود منجی است که آمدنش بشر را قبل از پایان... ادامه »
18
تحلیل یک شبهه علیه معجزات پیامبر اسلام (ص)
چکیده: در گفتگوها و مناظراتی که با مبلغان مسیحی در مورد نبوت انجام می‌شود، زیاد دیده شده است که این کشیشان مسیحی برای زیر سوال بردن نبوت پیامبر اسلام (صلی الله و علیه و آله و سلم) نکته‌ای مطرح می‌کنند مبنی بر این عنوان که اگر پیامبر اسلام (صلی الله و علیه و آله و سلم)  واقعا از طرف خدا بود پس چرا در قرآن اشاره‌ای به معجزاتش نشده و... ادامه »
17
مسیحیت بی‌شریعت پولسی
چکیده: مسیحت تحریف شده را باید دینی بدون شریعت دانست زیرا پولس که زمانی خود را مأمور تبلیغ مسیحت به غیر بنی‌اسرائیل معرفی می‌کرد، به خاطر پذیرش راحت‌تر آنچه خودش به عنوان مسیحت ارائه می‌داد از سوی امتهای دیگر، در قدم هایی موفق به حذف شریعت شد.  او ابندا حکم ختنه را که از احکام مهم تورات است برداشت و در گام بعد تمام شریعت را بی&zw... ادامه »
13
آموزه‌ی فدا و اشکالات وارد بر آن
چکیده: آموزه‌‌ی فدا که در دین مسحیت وجود دارد هم از لحاظ عقلی و هم از لحاظ نقلی قابل اتنقاد و اشکال است، و کسانی که اعتقاد به این آموزه دارند، باید در اعتقادات خود یک بازنگری انجام بدهند، تا با فضایی به دور از تعصب به حقیقت مطلب دست پیدا کنند. مسیحیان معتقد هستنند که حضرت عیسی(علیه السلام) فدا شده و بالای صلیب جان سپرده است، تا کفاره&zwnj... ادامه »
11
راستی آزمایی مکاشفه‌ی پولس
چکیده: پولس ادعا می‌کند که در مکاشفه‌ای، مسیح او را دعوت و مامور ترویج مسیحت در عالم نموده است. اما مسئله‌ مهم اینجاست که هیچ دلیل قانع کننده‌ای که اثبات کند پولس چنین مکاشفه‎ای داشته و یا داستانی که نقل می‌شود از او صحیح است، وجود ندارد. مهمترین و تاثیرگذارترین شخصیت مسیحیت در طول تاریخ نه عیسی (علیه السلام) بلکه ... ادامه »
10
خشونت در دین مسیحیت!
چکیده: دین مسیحیت، ادعا می کند که دین ما، فقط دین محبت است! اما وقتی به کتاب مقدس رجوع می کنیم می بینیم یکی از سخنانی که تمام کشیشان مسیحی همیشه می‌گویند، این است که دین مسیحیت، دین محبت است.  اما این سخن گرچه سخن خوبی است ولکن با محتوای کتاب مقدس  منافات دارد، به عنوان مثال در کتاب مقدس اینطور آمده است: «گمان مبرید که آمده ام صلح... ادامه »
09
ارتباط حجم مغز با تثلیث
چکیده: مسیحیان برای فرار از جواب به ضد عقل بودن تثلیث، یکی از مهم ترین دلایلی که می آورند عبارت است از اینکه چون حجم مغز کم است نمی تواند خدای تثلیث را درک کند اما باید توجه داشت که اولا حجم مغز ارتباطی با عقل ندارد و ثانیا عقل، در ارتباط با تثلیث، به نفی آن، نه عدم درک آن، حکم می‌کند. یکی از توجیهاتی که مبشرین مسیحی برای ضد عقل نبودن تثلیث، ب... ادامه »
09
نفی الوهیت مسیح در کتاب مقدس
چکیده: در کتاب مقدس بیان شده که مسیح با خدا اتحاد دارد و مسیحیان آن را دلیل بر الوهیت مسیح می‌دانند، در حالیکه این اتحاد حقیقی در آیات دیگر نقض شده و سایر ایمانداران را نیز با خدا متحد می‌داند. از آنجا که الوهیت مسیح، یکی از اصلی‌ترین اعتقاداتی است که هر مسیحی باید به آن التزام داشته باشد، دراینجا یکی از آیات مهم مورد ... ادامه »
08
کتاب مقدس مسیحی بدون اشاره به تثلیث
چکیده: مسیحیان همواره بیان می‌کنند که آموزه‌ی تثلیث را باید قبول کرد هرچند که به خاطر غیر قابل فهم بودنش آن را درک نکنیم، که البته این سخنی به دور از خرد می‌باشد، اما مشکل بزرگتر بدین شرح است که اصلا هیچ گونه اشاره‌ای به تثلیث در کتاب‌مقدس مسیحی نشده و این آموزه هیچ گونه مستند کتاب مقدسی ندارد، لذا در طول تاریخ مسیحیت همواره متفکر... ادامه »
08
غدیر خمِّ بنی اسرائیل
چکیده: انتصاب جانشین همه‌ی پیامبران الهی، به دستور خداوند صورت گرفته است. حضرت موسی (علیه السلام) نیز، حضرت یوشع بن نون (علیهما السلام) را به دستور خداوند، به عنوان جانشین خود معرفی می‌کند که این واقعه، شباهت‌های زیادی به واقعه‌ی غدیر خم دارد. دکتر ع. الف، مستبصر مسیحی است که پس از تحقیق و بررسیِ مذاهب اسلامی، به مذهب شیعه‌ گرو... ادامه »
07
تثلیث در برهمنیزم و مسیحیت
چکیده: مسیحیت دینی است که برخی از اعتقادات اساسی خود را از ادیان دیگر وارد کرده؛ به عنوان مثال یکی از این ادیان برهمنیزم در هندوستان است که تثلیثی به نام تریمورتی را ارائه می‌نماید که کارایی اقانیم آن مشابه کارایی اقانیم تثلیث مسیحی است. اینکه مسیحیت آموزه‌هایی را از ادیان دیگر قرض گرفت، مسئله‌ای است که با مطالعه‌‌ی&nb... ادامه »
04
متی می‌گوید مسيح پسر خدا نيست
چکیده: تثليث يعنی خدا، مسيح و روح‌القدس هر سه خدا هستند و مسيح هم خدا و هم پسر خداست!  اما انجيل متي بيش از بيست مرتبه گفته است كه مسيح پسر خدا نيست و حتي در برخی موارد مسيح را در مقابل روح‌القدس و جداي از او قرار داده است. تثليث يكی از عقايد خرافی مسيحيان است كه توسط پولس وارد مسيحيت شد. معنای تثليث اين است كه خداوند، مسيح و روح&z... ادامه »
02
محبت افراطی، ترفند دیگر بزرگان مسیحی
چکیده: با بررسی تاریخ و سرگذشت مسیحیت، انسان با یک گذشته تلخ و سیاه روبه رو می‌شود. آنها با ابزارهای خشن، سعی داشتند عقاید خود را به مردم تحمیل کنند.... اما امروزه مسیحیان تلاش می‌کنند طور دیگری و با ترفند «محبت» مردم دنیا را به دین خود دعوت کنند. مدتی است که بزرگان مسیحی، گذشته تاریک و خشونت‌بار خود را فراموش کرده و... ادامه »
02
علت پیروزی مسیحت پولسی بر مسیحیت ناب
چکیده: یکی از علت‌هایی که مسیحیت پولسی توانست مسیحیت ناب را کنار بزند و به عنوان عقیده‌ی راست‌کیشی کلیسا معرفی شود، نزدیکی و هماهنگ بودن با عقاید بت‌پرستی صدر مسیحیت بود. تا جایی که لوقا، یکی از شاگردان پولس هم به این نکته اشاره می‌کند و بیان می‌نماید: زمانی که پولس از تعالیم خودش حرف میزد، برخی از بت پرستان، به نزدیکی سخنانش... ادامه »
01
دور در سند عهد جدید
چکیده: کتاب مقدس اعتبارش را از آباء کلیسایی می‌گیرد که خودش به آنها اعتبار بخشیده است و آباء کلیسایی هم اعتبارشان را از کتاب مقدسی می‌گیرند که خود آنها به آن اعتبار داده اند. در زمان نگارش بیست و هفت بخش عهد جدید، اناجیل و رساله‌های بسیاری نگاشته شده بود که هر کدام مننتسب به یک حواری یا رسول بودند اما در نهایت تعداد 27 عدد از آنها... ادامه »
26
اخراج دیو در نهضت پنطیکاستی
چکیده: پنطیکاست جنبشی نوظهور در مسیحت است که ادعا دارد با نیروی ایمان می‌شود دیوهای شریر را که عامل بیماری در انسانند اخراج کرد و افراد را شفا داد و البته که در این راه، از تکنیکهای فرادرمانی و هیپنوتیزم بهره می‌گیرد، این در حالی است اگر دیوها علت بیماری‌ها بودند جایی برای درمان با دارو و علم طب نبود. در اوایل قرن بیستم نهضتی در مسیح... ادامه »
23
پاپ در مسئله طلاق بدعت‌گذاری کرده است
چکیده: گروهی از کاتولیک‌های رومیِ محافظه‌کار پاپ فرانسیس را به بدعت‌گذاری متّهم کردند. دلیل این اتّهام آن است که پاپ به بعضی از کاتولیک‌های مطلقه و ازدواج‌مجدّدکرده اجازه داده است تا در مراسم عشای ربّانی شرکت کنند و نان و شراب تبرّک شده دریافت کنند. هفتاد الهی‌دان و روحانی کاتولیک نامه‌ای 25 صفحه‌ای به پاپ اع... ادامه »
20
پاسخ اسقف مسیحی به "چرا امام حسین جاودانه شد؟"
چکیده: اسقف کلیسای ارتدوکش مسیحیان سریانی لبنان معتقد است: از آنجا که ایثارگری و درد عنوان شهادت امام حسین(ع) بود، شایسته است که بین مناسبت شهادت آن حضرت(ع) و حضرت مسیح(ع) ارتباط نزدیکی وجود داشته باشد؛ شهادت امام حسین(ع) در ذهن و خاطره مسیحیان، مناسبت جاودانه ای است که امام حسین(ع) را به نمادی تبدیل کرده است که جهانیان به آن اقتدا می کنند. از دیدگاه مطرا... ادامه »
12
مراسم «باداراک»، ‌نماد تعامل و همزیستی ادیان ایرانی
چکیده: شصت و سومین سال مراسم مذهبی «قره‌کلیسا» در شهرستان چالدران، با حضور شمار زیادی از ارامنه ایران و سراسر جهان در قره‌کلیسای این شهرستان برگزار شد. امسال نیز با فرا رسیدن ایام خاص گرامیداشت یکی از حواریون حضرت عیسی(ع)(طاطائوس)، مراسم مذهبی ویژه این ایام با عنوان «باداراک» یا عشای ربانی با حضور بیش از پنج هزار نفر از ... ادامه »
08
عصبانیت تبشیری ها از سخنان نماینده کلیمیان ایران
چکیده: در پی انتشار پاسخ کوبنده نماینده کلیمیان ایران به نتانیاهو نسبت به اظهارات این فرد در سازمان ملل و محکوم نمودن این اقدام، سایت تبشیری ها به نشر گزارش واکنشی در این زمینه اقدام کرد. همزمان با سخنرانی امسال سران کشورهای مختلف در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل و بیان اظهارات خصمانه آمریکا و صهیونیست‌ها نسبت به ایران، بیانیه‌ای ا... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   
تاکنون: 186870             این ماه: 110524         دیروز: 2014         امروز: 87

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.