مسیحیت

08
ازدواج دسته جمعی در فرقه مسیحی «مون»
چکیده: کلیسای وحدت مسیحیان کره جنوبی ، معروف به مونیسم، روز دوشنبه ۲۷ اوت (۵ شهریور) مراسم ازدواج دسته‌جمعی برای ۴هزار زوج از ۶۴ کشور مختلف برگزار کرد.  این مراسم در منطقه گپ یونگ در ۷۵ کیلومتری شمال شرقی سئول، پایتخت کره جنوبی اجرا شد.  طبق اعلام این کلیسا، ۲۸هزار زوج دیگر از ۱۹۰ کشور نیز از طریق اینترنت در این گردهمایی شرکت کردند. هد... ادامه »
07
تجاور پیامبر تقلبی با 32 زن و دختر جوان‼️
چکیده: گل راتزون 60 ساله خود را مسیح معرفی کرده بود وبا طرح این ادعا که دارای قدرت فوق بشری است و به کمک این نیرو می‌تواند ارواح خبیثه را دفع کند، زنان و حتی دختران خردسال را اغفال و مورد تجاوز و آزارجنسی قرار می‌داد. اوبه 32 زن تجاوز کرده و از آنها دارای 89 فرزند نامشروع شد.  در حال حاضر راتزون به صورت موقت در زندان به سر می برد تا داد... ادامه »
24
فرقه مسیحی مخالف تثلیث
چکیده: ↙️ فرقه شاهدان یهوه از جمله مخالفان سرسخت آموزه تثلیث هستند و آن را انحرافی بزرگ از مسیحیت اصیل می‌دانند. در مورد عیسی مسیح می‌گویند او یک انسان عادی است همانند دیگران اما با این تفاوت که رفتار و اخلاق او الهی است.  شاهدان یهوه به منظور اثبات اعتقادات خود در مورد تثلیث و نیز اینكه عیسی مسیح همان یهوه نیست، به كتاب مقدس استناد می&zw... ادامه »
03
رسانه ‌های تبشیری؛ شبکه 7 پارس
چکیده: از جمله فعال‌ترین شبکه‌های ماهواره‌ای تبشیری، شبکه Sat 7 Pars است که تحت مدیریت کشیش «هرمز شریعت پناهی» فعالیت می‌کند. خانواده شریعت پناهی از خانواده‌های ریشه‏ دار در جریان منافقین بوده‌اند و برادر هرمز شریعت از جمله افرادی است که به دلیل ترور مستقیم شهروندان و نقش کلیدی در حوادث ترویستی مختلف در سال&r... ادامه »
31
پروژه جهانی کردن تبشیر در ایران
چکیده: فرقه نیوز: به جرات می توان گفت پروژه جهانی کردن تبشیر در ایران از سوی مراکز تبشیری به شدت در حال پی گیری است مقدمه تاریخ تبلیغات مسیحیت در ایران و سرنوشت حضور مسیونرهای مسیحی در کشور عزیزمان، تاریخ پر فراز و نشیبی است که بارها و بارها مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته است. اما آنچه مشخص است در دوران معاصر و سال های اخیر ، تبلیغات مراکز تبشیری ... ادامه »
30
تمثیلی انگلیسی از برپایی تمدن مسیحیت صهیونیستی
چکیده: نگاهی به فیلم سینمایی فرا ماشین EX MACHINA 1️⃣ فیلم فراماشین، در رده فیلم‌هایی است که تلاش دارد جامعه‌سازی آینده مد نظر صهیونیسم مسیحی را رقم بزند.  جامعه‌ای که در آن تفکر داروین در سیستم و مردم به‌عنوان جهان‌بینی پایه موضوعیت دارد. 2️⃣ حاکمیت با استناد به قدرت برتر بودن، زیردستان و ضعیفان را نابود می‌کند... ادامه »
30
کودکان کلیسایی؛ «کانون شادی»، ابزاری برای جذب!
چکیده: ✍️«کانون شادی» یا Sunday school که مدرسه «شبت» (sabat school) نیز نامیده می‌شود، بخشی از ساختار اجرایی کلیسایی مسیحیت است که به آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان اختصاص دارد.  بسیاری از فرق مسیحی، این بخش را در کلیسای خود لحاظ کرده‌اند. نخستین‌بار این اصطلاح در سال 1780 میلادی (در انگلستان) توسط «ویل... ادامه »
30
مسیحیت عیسوی یا مسیحیت پولس یهودی؟!
چکیده: 1⃣ از چهره‌های اثرگذار جهان مسیحی، پولس است تا جایی که از سوی گروهی از پژوهشگران، مسیحیت کنونی مسیحیت پولسی نامیده شده است. با توجه به این مهم و با عنایت بدین نکته که وی در زمان حضرت عیسی (ع) اصلاً از زمره‌ی «ایمان داران» نبود حال جای سؤال است که: براستی او انجیل را از کدام حواری آموخته است؟ منشأ اعتقادات و آموزه‌های پولس... ادامه »
25
عکس نوشت/ افتخار به دختر در اسلام و تحقیر آن در مسیحیت
چکیده: در مقایسه با دین اسلام که دختر را مایه رحمت و آرامش به شمار می آورد، مسیحیت تولد دختر را خسارت می داند.
24
تلفیق مسیحیت و قانون جذب در آثار «کاترین پاندر»
چکیده: هرچند کاترین پاندر در کشور ما بیشتر در زمره نویسندگان قانون جذب و روان‌شناسی مثبت شناخته می‌شود اما تمرکز وی بر مبانی اعتقادی مسیحیت و اذعانش بر مقام معنوی خویش به عنوان یک کشیش که بدان افتخار می‌کند، حساب وی را از سایر نویسندگان و شخصیت‌های این حوزه جدا می‌کند.  این مسئله‌ای است که وی در کلیه آثار و سخنرانی&... ادامه »
23
فرقه « دِ-وی اینترنشنال » ( The way international )
چکیده: ویکتور پائول ویرویل در سال ۱۹۴۲ فرقه ی دِ-وی اینترنشنال که شاخه ای از مسیحیت است را در آمریکا تاسیس کرد. آنها معتقدند که خدا جهان را طراحی کرد تا از زمین حمایت کند و زمین را طراحی کرد تا از فرزندانش حمایت کند زیرا فرزندانش در بازگشت می توانند خدا را دوست داشته باشند، دِ وی تثلیت را نمی پذیرد و عیسی را قدیم نمی داند او بین عیسی و خداوند تفاوت قائل ا... ادامه »
01
نگرانی مجدد تبشیری ها درخصوص بهاییان
چکیده: مسیحیت تبشیری برای چندمین بار تریبون خبری فرقه ضاله بهاییت می شود و این نشان از همکاری و همسو بودن اقدامات این فرقه های صهیونیستی در ایران است. داستان کلیشه ای دستگیری بهاییان یکی از تکراری ترین موضوعاتی است که فرقه های مختلف مانند مسیحیت تبشیری و بهاییان از آن در مظلوم نمایی برای پوشش در انجام اقدامات خود بهره می برند. این در حالی است که د... ادامه »
30
شگردهای تبشیری؛ ادعای کشف و شهودهای دروغین
چکیده: به اذعان مستبصران تبشیری، یکی از مشهودترین شگردهای جریان تبشیر، بهره‌گیری از ادعاهای کشف و شهود دروغین به منظور جلب‌توجه افراد تازه‌وارد و تلقین حس معنویت در آن‌هاست.  مباحثی چون «عطایا» و «شهادت»، از آن جمله‌اند که با ایجاد شور و هیجان کاذب در جمع و تلیقن کرامت و معجزات، سعی در جذب حداکثری دار... ادامه »
27
سقوط مسیحیت در کلیساهای تبشیری
چکیده: کلیساهای فرقه پروتستان حتی به مانیفست فرقه‌ای خود هم پایبند نیستند و آنقدر تعالیم منحرف ترویج کرده‌اند که صدای اعتراض سران پروتستان را هم درآورده‌اند. یکی از همین افراد اخیرا در برنامه تلویزیونی اعتراف کرد که"آنچه در کلیساهای این فرقه در جریان است نه مسیحیت بلکه کلیسایی‌یت است.” وی در توضیح این سخنان افزود: امروزه هرکسی ... ادامه »
26
آیا موعود اسلام و مسیحیت همزمان ظهور می‌کند؟
چکیده: موعودگرایی همانطور که به دلیل تصویرسازی از حکومت عادلانه و نظامی آرمانی در طول تاریخ برای مسلمانان امیدآفرین بوده است برای سایر ادیان نیز همین ارزش را دارد. آنچه ذهن بشریت را به خود مشغول کرده است؛ پایان تاریخ و اینده جهان است. اندیشمندان در هر دینی و با هر تفکری سعی کرده اند تا به این مسأله پاسخ دهند. عده ای آمدن موعود را منوط به راه اندازی جنگ ه... ادامه »
13
پسر انسان، مهدی(عج) یا عیسی(ع)؟!
چکیده: همواره پایان تاریخ و آینده بشر، از دغدغه های اولیه انسان بوده است. بشر در هر گرایش و آیینی سعی در پاسخگویی به مسائل آینده خود دارد. اکثر ادیان آینده را روشن همواره با صلح و صفا و آرامش و اننیت می دانند . اگر چه عده ای آن را جبر تاریخی و خارج از اختیار آدمی می شمرند، اما آنچه مشترک همه ی ادیات توحیدی است وجود منجی است که آمدنش بشر را قبل از پایان... ادامه »
18
تحلیل یک شبهه علیه معجزات پیامبر اسلام (ص)
چکیده: در گفتگوها و مناظراتی که با مبلغان مسیحی در مورد نبوت انجام می‌شود، زیاد دیده شده است که این کشیشان مسیحی برای زیر سوال بردن نبوت پیامبر اسلام (صلی الله و علیه و آله و سلم) نکته‌ای مطرح می‌کنند مبنی بر این عنوان که اگر پیامبر اسلام (صلی الله و علیه و آله و سلم)  واقعا از طرف خدا بود پس چرا در قرآن اشاره‌ای به معجزاتش نشده و... ادامه »
17
مسیحیت بی‌شریعت پولسی
چکیده: مسیحت تحریف شده را باید دینی بدون شریعت دانست زیرا پولس که زمانی خود را مأمور تبلیغ مسیحت به غیر بنی‌اسرائیل معرفی می‌کرد، به خاطر پذیرش راحت‌تر آنچه خودش به عنوان مسیحت ارائه می‌داد از سوی امتهای دیگر، در قدم هایی موفق به حذف شریعت شد.  او ابندا حکم ختنه را که از احکام مهم تورات است برداشت و در گام بعد تمام شریعت را بی&zw... ادامه »
13
آموزه‌ی فدا و اشکالات وارد بر آن
چکیده: آموزه‌‌ی فدا که در دین مسحیت وجود دارد هم از لحاظ عقلی و هم از لحاظ نقلی قابل اتنقاد و اشکال است، و کسانی که اعتقاد به این آموزه دارند، باید در اعتقادات خود یک بازنگری انجام بدهند، تا با فضایی به دور از تعصب به حقیقت مطلب دست پیدا کنند. مسیحیان معتقد هستنند که حضرت عیسی(علیه السلام) فدا شده و بالای صلیب جان سپرده است، تا کفاره&zwnj... ادامه »
11
راستی آزمایی مکاشفه‌ی پولس
چکیده: پولس ادعا می‌کند که در مکاشفه‌ای، مسیح او را دعوت و مامور ترویج مسیحت در عالم نموده است. اما مسئله‌ مهم اینجاست که هیچ دلیل قانع کننده‌ای که اثبات کند پولس چنین مکاشفه‎ای داشته و یا داستانی که نقل می‌شود از او صحیح است، وجود ندارد. مهمترین و تاثیرگذارترین شخصیت مسیحیت در طول تاریخ نه عیسی (علیه السلام) بلکه ... ادامه »
صفحه 1 از 5اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  بعدي   آخرين   
اين ماه: 72670                              ديروز: 1                              امروز: 480

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.