مسیحیت

30
تمثیلی انگلیسی از برپایی تمدن مسیحیت صهیونیستی
چکیده: نگاهی به فیلم سینمایی فرا ماشین EX MACHINA 1️⃣ فیلم فراماشین، در رده فیلم‌هایی است که تلاش دارد جامعه‌سازی آینده مد نظر صهیونیسم مسیحی را رقم بزند.  جامعه‌ای که در آن تفکر داروین در سیستم و مردم به‌عنوان جهان‌بینی پایه موضوعیت دارد. 2️⃣ حاکمیت با استناد به قدرت برتر بودن، زیردستان و ضعیفان را نابود می‌کند... ادامه »
30
✝️کودکان کلیسایی؛ «کانون شادی»، ابزاری برای جذب!
چکیده: ✍️«کانون شادی» یا Sunday school که مدرسه «شبت» (sabat school) نیز نامیده می‌شود، بخشی از ساختار اجرایی کلیسایی مسیحیت است که به آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان اختصاص دارد.  بسیاری از فرق مسیحی، این بخش را در کلیسای خود لحاظ کرده‌اند. نخستین‌بار این اصطلاح در سال 1780 میلادی (در انگلستان) توسط «ویل... ادامه »
30
مسیحیت عیسوی یا مسیحیت پولس یهودی؟!
چکیده: 1⃣ از چهره‌های اثرگذار جهان مسیحی، پولس است تا جایی که از سوی گروهی از پژوهشگران، مسیحیت کنونی مسیحیت پولسی نامیده شده است. با توجه به این مهم و با عنایت بدین نکته که وی در زمان حضرت عیسی (ع) اصلاً از زمره‌ی «ایمان داران» نبود حال جای سؤال است که: براستی او انجیل را از کدام حواری آموخته است؟ منشأ اعتقادات و آموزه‌های پولس... ادامه »
25
عکس نوشت/ افتخار به دختر در اسلام و تحقیر آن در مسیحیت
چکیده: در مقایسه با دین اسلام که دختر را مایه رحمت و آرامش به شمار می آورد، مسیحیت تولد دختر را خسارت می داند.
24
تلفیق مسیحیت و قانون جذب در آثار «کاترین پاندر»
چکیده: هرچند کاترین پاندر در کشور ما بیشتر در زمره نویسندگان قانون جذب و روان‌شناسی مثبت شناخته می‌شود اما تمرکز وی بر مبانی اعتقادی مسیحیت و اذعانش بر مقام معنوی خویش به عنوان یک کشیش که بدان افتخار می‌کند، حساب وی را از سایر نویسندگان و شخصیت‌های این حوزه جدا می‌کند.  این مسئله‌ای است که وی در کلیه آثار و سخنرانی&... ادامه »
23
فرقه « دِ-وی اینترنشنال » ( The way international )
چکیده: ویکتور پائول ویرویل در سال ۱۹۴۲ فرقه ی دِ-وی اینترنشنال که شاخه ای از مسیحیت است را در آمریکا تاسیس کرد. آنها معتقدند که خدا جهان را طراحی کرد تا از زمین حمایت کند و زمین را طراحی کرد تا از فرزندانش حمایت کند زیرا فرزندانش در بازگشت می توانند خدا را دوست داشته باشند، دِ وی تثلیت را نمی پذیرد و عیسی را قدیم نمی داند او بین عیسی و خداوند تفاوت قائل ا... ادامه »
01
نگرانی مجدد تبشیری ها درخصوص بهاییان
چکیده: مسیحیت تبشیری برای چندمین بار تریبون خبری فرقه ضاله بهاییت می شود و این نشان از همکاری و همسو بودن اقدامات این فرقه های صهیونیستی در ایران است. داستان کلیشه ای دستگیری بهاییان یکی از تکراری ترین موضوعاتی است که فرقه های مختلف مانند مسیحیت تبشیری و بهاییان از آن در مظلوم نمایی برای پوشش در انجام اقدامات خود بهره می برند. این در حالی است که د... ادامه »
30
شگردهای تبشیری؛ ادعای کشف و شهودهای دروغین
چکیده: به اذعان مستبصران تبشیری، یکی از مشهودترین شگردهای جریان تبشیر، بهره‌گیری از ادعاهای کشف و شهود دروغین به منظور جلب‌توجه افراد تازه‌وارد و تلقین حس معنویت در آن‌هاست.  مباحثی چون «عطایا» و «شهادت»، از آن جمله‌اند که با ایجاد شور و هیجان کاذب در جمع و تلیقن کرامت و معجزات، سعی در جذب حداکثری دار... ادامه »
27
سقوط مسیحیت در کلیساهای تبشیری
چکیده: کلیساهای فرقه پروتستان حتی به مانیفست فرقه‌ای خود هم پایبند نیستند و آنقدر تعالیم منحرف ترویج کرده‌اند که صدای اعتراض سران پروتستان را هم درآورده‌اند. یکی از همین افراد اخیرا در برنامه تلویزیونی اعتراف کرد که"آنچه در کلیساهای این فرقه در جریان است نه مسیحیت بلکه کلیسایی‌یت است.” وی در توضیح این سخنان افزود: امروزه هرکسی ... ادامه »
26
آیا موعود اسلام و مسیحیت همزمان ظهور می‌کند؟
چکیده: موعودگرایی همانطور که به دلیل تصویرسازی از حکومت عادلانه و نظامی آرمانی در طول تاریخ برای مسلمانان امیدآفرین بوده است برای سایر ادیان نیز همین ارزش را دارد. آنچه ذهن بشریت را به خود مشغول کرده است؛ پایان تاریخ و اینده جهان است. اندیشمندان در هر دینی و با هر تفکری سعی کرده اند تا به این مسأله پاسخ دهند. عده ای آمدن موعود را منوط به راه اندازی جنگ ه... ادامه »
13
پسر انسان، مهدی(عج) یا عیسی(ع)؟!
چکیده: همواره پایان تاریخ و آینده بشر، از دغدغه های اولیه انسان بوده است. بشر در هر گرایش و آیینی سعی در پاسخگویی به مسائل آینده خود دارد. اکثر ادیان آینده را روشن همواره با صلح و صفا و آرامش و اننیت می دانند . اگر چه عده ای آن را جبر تاریخی و خارج از اختیار آدمی می شمرند، اما آنچه مشترک همه ی ادیات توحیدی است وجود منجی است که آمدنش بشر را قبل از پایان... ادامه »
18
تحلیل یک شبهه علیه معجزات پیامبر اسلام (ص)
چکیده: در گفتگوها و مناظراتی که با مبلغان مسیحی در مورد نبوت انجام می‌شود، زیاد دیده شده است که این کشیشان مسیحی برای زیر سوال بردن نبوت پیامبر اسلام (صلی الله و علیه و آله و سلم) نکته‌ای مطرح می‌کنند مبنی بر این عنوان که اگر پیامبر اسلام (صلی الله و علیه و آله و سلم)  واقعا از طرف خدا بود پس چرا در قرآن اشاره‌ای به معجزاتش نشده و... ادامه »
17
مسیحیت بی‌شریعت پولسی
چکیده: مسیحت تحریف شده را باید دینی بدون شریعت دانست زیرا پولس که زمانی خود را مأمور تبلیغ مسیحت به غیر بنی‌اسرائیل معرفی می‌کرد، به خاطر پذیرش راحت‌تر آنچه خودش به عنوان مسیحت ارائه می‌داد از سوی امتهای دیگر، در قدم هایی موفق به حذف شریعت شد.  او ابندا حکم ختنه را که از احکام مهم تورات است برداشت و در گام بعد تمام شریعت را بی&zw... ادامه »
13
آموزه‌ی فدا و اشکالات وارد بر آن
چکیده: آموزه‌‌ی فدا که در دین مسحیت وجود دارد هم از لحاظ عقلی و هم از لحاظ نقلی قابل اتنقاد و اشکال است، و کسانی که اعتقاد به این آموزه دارند، باید در اعتقادات خود یک بازنگری انجام بدهند، تا با فضایی به دور از تعصب به حقیقت مطلب دست پیدا کنند. مسیحیان معتقد هستنند که حضرت عیسی(علیه السلام) فدا شده و بالای صلیب جان سپرده است، تا کفاره&zwnj... ادامه »
11
راستی آزمایی مکاشفه‌ی پولس
چکیده: پولس ادعا می‌کند که در مکاشفه‌ای، مسیح او را دعوت و مامور ترویج مسیحت در عالم نموده است. اما مسئله‌ مهم اینجاست که هیچ دلیل قانع کننده‌ای که اثبات کند پولس چنین مکاشفه‎ای داشته و یا داستانی که نقل می‌شود از او صحیح است، وجود ندارد. مهمترین و تاثیرگذارترین شخصیت مسیحیت در طول تاریخ نه عیسی (علیه السلام) بلکه ... ادامه »
10
خشونت در دین مسیحیت!
چکیده: دین مسیحیت، ادعا می کند که دین ما، فقط دین محبت است! اما وقتی به کتاب مقدس رجوع می کنیم می بینیم یکی از سخنانی که تمام کشیشان مسیحی همیشه می‌گویند، این است که دین مسیحیت، دین محبت است.  اما این سخن گرچه سخن خوبی است ولکن با محتوای کتاب مقدس  منافات دارد، به عنوان مثال در کتاب مقدس اینطور آمده است: «گمان مبرید که آمده ام صلح... ادامه »
09
ارتباط حجم مغز با تثلیث
چکیده: مسیحیان برای فرار از جواب به ضد عقل بودن تثلیث، یکی از مهم ترین دلایلی که می آورند عبارت است از اینکه چون حجم مغز کم است نمی تواند خدای تثلیث را درک کند اما باید توجه داشت که اولا حجم مغز ارتباطی با عقل ندارد و ثانیا عقل، در ارتباط با تثلیث، به نفی آن، نه عدم درک آن، حکم می‌کند. یکی از توجیهاتی که مبشرین مسیحی برای ضد عقل نبودن تثلیث، ب... ادامه »
09
نفی الوهیت مسیح در کتاب مقدس
چکیده: در کتاب مقدس بیان شده که مسیح با خدا اتحاد دارد و مسیحیان آن را دلیل بر الوهیت مسیح می‌دانند، در حالیکه این اتحاد حقیقی در آیات دیگر نقض شده و سایر ایمانداران را نیز با خدا متحد می‌داند. از آنجا که الوهیت مسیح، یکی از اصلی‌ترین اعتقاداتی است که هر مسیحی باید به آن التزام داشته باشد، دراینجا یکی از آیات مهم مورد ... ادامه »
08
کتاب مقدس مسیحی بدون اشاره به تثلیث
چکیده: مسیحیان همواره بیان می‌کنند که آموزه‌ی تثلیث را باید قبول کرد هرچند که به خاطر غیر قابل فهم بودنش آن را درک نکنیم، که البته این سخنی به دور از خرد می‌باشد، اما مشکل بزرگتر بدین شرح است که اصلا هیچ گونه اشاره‌ای به تثلیث در کتاب‌مقدس مسیحی نشده و این آموزه هیچ گونه مستند کتاب مقدسی ندارد، لذا در طول تاریخ مسیحیت همواره متفکر... ادامه »
08
غدیر خمِّ بنی اسرائیل
چکیده: انتصاب جانشین همه‌ی پیامبران الهی، به دستور خداوند صورت گرفته است. حضرت موسی (علیه السلام) نیز، حضرت یوشع بن نون (علیهما السلام) را به دستور خداوند، به عنوان جانشین خود معرفی می‌کند که این واقعه، شباهت‌های زیادی به واقعه‌ی غدیر خم دارد. دکتر ع. الف، مستبصر مسیحی است که پس از تحقیق و بررسیِ مذاهب اسلامی، به مذهب شیعه‌ گرو... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   
تاکنون: 160906             این ماه: 84560         دیروز: 2265         امروز: 965

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.