(آرشیو ماه آبان 1391)

09
بگیرو ببند درکنار ویترین‌های مروج بدحجابی!
چکیده:   یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود در جمع مردم خراسان شمالی به آن اشاره داشتند، این بود که طراحی لباس در کشور ما چقدر منطقی و عقلانی است؟ این در حالی است که کشور ما با پیشینه هنر هزاران ساله خود سرآمد جهان در رشته‌های مختلف بوده است اما این روزها ما به جای بازگشت به سبقه تاریخی‌مان تنها به تقلید از مدل‌های... ادامه »
09
مسلمانان را دراین کشور آتش می‌زنند
چکیده: کار‌شناسان سازمان ملل بر این باورند که اقلیت روهینگیا، جزو مظلوم‌ترین و ستم‌دیده‌ترین اقلیت‌های جهان است. کسی نمی‌داند که این همه نفرت نسبت به این اقلیت از کجا سرچشمه می‌گیرد! با گذشت چند ماه از آغاز خشونت‌های بی‌سابقه بوداییان میانمار علیه مسلمانان این کشور و تکرار چندباره این رویداد، سرانجام دولت میا... ادامه »
09
درباره گروه‌های « شیطان‌گرا» چه می دانید؟
چکیده: کارگردان مستند «خدا و دیگر هیچ» در همایش «دین‌ زاو» که در فرهنگسرای خاوران برگزار شد، درباره ساخته خود که به موضوع شیطان‌گرایی در ایران می‌پردازد، گفت: این مستند طی سال‌های 83 تا 85 در دو استان تهران و اصفهان و شهرستان‌های اطراف آن‌ها تصویر برداری شده است.وی با بیان اینکه عنوان شیطان‌پرستی ... ادامه »
09
«کیمیاگر»جلد دوم انجیل شیطان پرستی پائولو کوئیلو
چکیده: پائولو کوئیلو در سال ۱۹۴۷ در ریودوژانیرو به دنیا آمد. شهرت او در امریکای لاتین تقریباً با شهرت گابریل گارسیا مارکز برابری می‌کند. از میان آثار وی کیمیاگر از محبوبیت بیشتری برخوردار است. چاپ نخست این کتاب فقط نهصد نسخه بود. اما با انتشار کتاب بریدا، توجه خوانندگان به دو اثر قبلی وی نیز معطوف شد و بالاخره کیمیاگر به میزان فروشی می‌رسد که ر... ادامه »
09
کانونهای هواداری از هوی متال و گرایش جوانان در شبکه های مجازی مرتبط به آن
چکیده: اخیرا گروههای موسیقی تند و شیطان پرست در اقدامی تامل برانگیز اقدام به راه اندازی صفحات مخصوص به افراد فارسی زبان در فضای شبکه های مجازی نظیر توئیتر و فیس بوک کرده اند و در قالب کانون هواداران ، اقدام به جذب جوانان ایرانی و سپس انتقال باورهای نادرست خود به مخاطبان می کنند. یکی از این گروهها ، "اسلیپ نات" است که به تازگی اقدام به راه اندازی صفحه هوا... ادامه »
09
حرز در عرفان حلقه
چکیده: در بعضی از عرفان‏ها گفته می‏شود که آیات قران را (به صورت جداگانه) درخانه‏هایتان نگهداری نکنید، و حرزهای دینی که گفته شده بر اتاقتان نچسبانید؛ چون که ما شهود کرده‏ایم این کار باعث می‏شود موکل در خانه‏هایتان حضور پیدا کند و این کار ضرر معنوی دارد. بعضی از دوستانم که در عرفان حلقه رفته‏اند این طور می‏گویند. آیا روایت ها... ادامه »
09
قانون جذب در اسلام
چکیده: امروزه در بسیاری از کارگاه‏ها و سمینارهای راز، از قانون جذب به عنوان موضوعی که مورد تأیید متون اسلامی است نام برده می‏شود و پاره‏ای از سخنرانان پا را فراتر گذاشته و جذب را اصالتا متعلق به معارف دینی دانسته و مدعی‏اند که اساسا خاستگاه این مفهوم، متون دینی و اسلامی است. این مفهوم با نام‏های جذب، قانون جذب، تکنولوژی فکر، راز، قدرت... ادامه »
09
نام‌ها و خصوصیات عرفان‌های کاذب
چکیده: (سلسله نشست‌های آسیب‌شناسی عرفان‌های کاذب) در كشور ما در حال حاضر 4 جريان عمده عرفانی و معنوی وجود دارد که عبارتند از؛ عرفان ناب دينی، دوم مدعيان دروغين و پوشالی، سوم رهبران سلاسل دراويش و چهارم، معنويت‌های نوظهور. درباره جریان چهارم دو مقدمه لازم به ذكر است. مقدمه اول اينكه اين جريان‌ها در ايران اسم‌های مختلفی دارد،... ادامه »
09
انجمن حجتیه یا انجمن ساواکیه؟!
چکیده: احتمالاً بسیاری از افراد بر این باورند که انجمن حجتیه تنها یک هدف داشته و آن هم همان مبارزه با فرقه‌ای به نام بهائیت بوده و دیگر هیچ. و در عین حال که به شدت مخالف مبارزه علیه رژیم ستم شاهی بوده اما هیچ گونه رابطه‌ای هم با این رژیم نداشته است. اما شواهد و اسناد تاریخی برعکس این مطلب را نشان می دهند و رابطه انجمن منحرفه حجتیه با ساواک را تا... ادامه »
09
جنبش اکنکار و ماهانتا در نقش پیامبرى براى اکیست‏
چکیده: وهاب مشهدیان عطاش مقدمه: ماهانتا در مکتب اکنکار، جایگاهى بسیار مهم دارد. ماهانتا یا خدامرد، کسى است که با فیض، نورافشانى و راهنمایى خویش، موجب پیشرفت و پیشبرد چلا (نواموزان) مى‏شود. در مکتب اکنکار ماهانتا نقش پیامبر در دیگر ادیان را ایفا مى‏کند، اما بر خلاف بسیارى ادیان، این پیامبر یا همان "ماهانتا"، به رعایت بسیارى اصول مکلف نیست که در ا... ادامه »
09
سوشیانت موعود زرتشت و مقایسه آن با موعود ادیان بزرگ
چکیده: موضوع این مقاله سوشیانت (موعود دین زرتشت) و بررسی شباهت ها وتفاوت ها میان این موعود و سایر موعودها در ادیان بزرگ جهان (اسلام – مسحیت یهود) است. مقاله از دو فصل تشکیل شده است: در فصل اول ( سوشیانت کیست)، سرفصل ها طوری انتخاب شده که ضمن ذکر نکات مهم درباره ی وی، حداکثر اطلاعات مفید ارائه شود و به سبب ماهیت موضوع تحقیق که اسطوره ای مقدس در... ادامه »
09
مقایسه مفهوم خداشناسی در كلام زرتشتی و اسلام
چکیده: «يوسف عباسی»،دانشجوی مقطع كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آ‌باد است كه در پايان‌نامه خود مفهوم دين و خداشناسی در اسلام، از منظر قرآن و از ديدگاه دانشمندان مسلمان و غيرمسلمان را مورد بررسی قرار داده است. بنابر اين گزارش، در جلسه دفاعيه اين پايان‌نامه که در دانشگاه آزاداسلامی واحد لرستان برگزار شد، «... ادامه »
09
پشت پرده جشن مهرگان انجمن زرتشتيان تهران
چکیده: يكي از سايت‌هاي وابسته به انجمن زرتشتيان تهران با انتشار خبري تحت عنوان " برنامه‌هاي جشن مهرگان مشخص شد/هموطنان غيرهمكيش دعوت مي‌شوند " خبر از برگزاري اين جشن در دهم مهرماه سال‌جاري در محل " ماركار تهرانپارس " داد. در بخشي از خبر منتشر شده از سوي اين سايت زرتشتي چنين آمده است : « انجمن زرتشتیان دیروز برخی از برنامه های پی... ادامه »
09
ترس بی بی سی و دعای پاپ به زبان عربی
چکیده: بی بی سی نوشت: «پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کلیسای کاتولیک، در مراسم پذیرایی هفتگی، برای نخستین بار به زبان عربی دعا کرده و گفته است که برای تمامی مردمی دعا می کند که به زبان عربی سخن می گویند.»در این مراسم که در سراسر جهان پخش می شد، یک روحانی کاتولیک برای نخستین بار، خلاصه ای از موعظه هفتگی پاپ را به زبان عربی قرائت کرد.مقامات واتیکان اب... ادامه »
09
انواع نماز در قرآن از زبان حجت‌الاسلام قرائتی
چکیده: حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانش‌پژوهان مرکز تخصصی نماز به موضوع «اهمیت نماز» پرداخت که مشروح سخنان وی در ادامه آمده است. * اهمیت نماز اهمیت نماز از آدم تا خاتم از زمین تا آسمان، زمین زلزله می‌شود، نماز واجب می‌شود، آسمان باران ندارد، نماز باران می‌خوانند، نوزاد در زایشگا... ادامه »
09
محاسبه نفس
چکیده: محاسبه نفس
09
عید سعید غدیر خم
چکیده: عید سعید غدیر خم مبارک باد
09
عید سعید غدیر خم
چکیده: عید سعید غدیر خم مبارک باد
09
برخی از ويژگي هاى غدير خم
چکیده: با بررسى روشهاى مبارزاتى حضرت زهرا (س) و مورد ارزيابى قرار دادن استدلالها و براهين آن بزرگ زن جهانيان ، كه همواره در طرح حماسه غدير مى كوشيد و در نهان و آشكار و در سخنرانيهاى عمومى و پاسخهاى انفرادى همه جا تلاش مى كرد تا: حماسه غدير را بشناساند اهداف غديرخم را به رخ بكشد حماسه غدير را جاودانه سازد و با خطبه معروف رسول خدا (صلى الله عليه و آله و سلم... ادامه »
09
رمان «راز فرشتگان» در نقد عرفان‌های کاذب و نوظهور
چکیده: رمان «راز فرشتگان» با هدف نقد ایده‌های عرفان‌های نوظهور و کاذب به قلم حمیدرضا مظاهری سیف منتشر شد، این کتاب در 23 بخش و در 231 صفحه منتشر شده است. عناوین بخش‌‌های این اثر به شرح ذیل است: دشمن قسم‌خورده، فرشته‌های نگهبان، یک آسمان فرزند، عشق حوا، تجربه تلخ، بازگشت باشکوه، فرشتگان نقاس، قلب قابیل، فرشته&zwnj... ادامه »
صفحه 7 از 9اولين   قبلي   2  3  4  5  6  [7]  8  9  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.