(آرشیو ماه مهر 1392)

14
قبل از انفجار بخوانید!
چکیده: ممکن است گاهی به هنگام ابراز احساسات خود ناراحت شوید ، ممکن است گاهی در اثر مقاومت دیگران از موضع خود عقب بنشینید و وانمود کنید که اتفاق مهمی نیفتاده است .  و اگر دوباره بعدها موضوع را از نو مطرح سازید ، چه بسا مخاطبین شما ناراحت شوند که شما موضوعی را که گذشته و دیگر معنا و مفهومی ندارد ، دوباره و چند باره زنده می کنید . ممکن است بگویند اسبی ک... ادامه »
14
دختران سوپراستار و پسران آرنولد
چکیده: در شهر قدم می‌زنیم. به مراکز تفریحی، رفاهی، مذهبی و فرهنگی می‌رویم و نوجوانان و جوانانی را می‌بینیم که با ما غریبه‌اند. همدیگر را نمی شناسیم؛ گاه بهت‌زده می‌شویم  و گاه به سرمان می‌زند آیا این‌ها از سرزمین دیگر آمده‌اند؟ در شهر قدم می‌زنیم. به مراکز تفریحی، رفاهی، مذهبی و فرهنگی می‌رویم... ادامه »
14
دختر یا پسر، فرزند چندم؟
چکیده: بیشتر والدین معتقدند که بزرگ کردن بچه، چه دختر و چه پسر، اگرچه کار با ارزشی است ولی کار بسیار سختی است. اما هر کدام از بچه ها با توجه به جنسیت و همچنین ترتیب تولد ، چه ویژگی هایی دارند؟ پسران: فعال، ریسک پذیر و بی علاقه به گوش دادن به نظر می رسد پسران بیشتر از دختران تمایل به ریسک کردن دارند. در حقیقت بخش رضایت مندی در مغز پسران با رفتارهای مخا... ادامه »
14
حمایت‌های عاشقانه از همسر
چکیده: از زمانی که لباس سفید عروس یا کت و شلوار اتوکشیده دامادی را ‌پوشیدید، فقط یک چیز در ذهن داشتید. یک زندگی آرام و خوب با همسری که در رویاهای خود هزاران بار تصویرش را کشیده بودید. از زمانی که لباس سفید عروس یا کت و شلوار اتوکشیده دامادی را ‌پوشیدید، فقط یک چیز در ذهن داشتید. یک زندگی آرام و خوب با همسری که در رویاهای خود هزاران بار تص... ادامه »
14
عشق‌تان را افسانه کنید
چکیده: ازدواج و عشق، یک نهال ظریف و لطیف است که باید به هر نحوی از آن مراقبت و مواظبت کرد، چرا که اگر به خوبی از آن مراقبت نکنیم، پژمرده می شود و از بین می رود. نکته هایی وجود دارد که اگر زوج ها در روابط شان به آن ها توجه کافی مبذول دارند، رشد جوانه های عشق را تداوم بخشیده و تضمین می کنند. **هر زوجی لازم است به زندگی زناشویی خود 100 درصد متعهد باش... ادامه »
14
احترام به شریک همیشگی
چکیده: علاوه بر اصولی که بیشتر رنگ  و بوی کتابهای روان شناسی را دارد، در فرهنگ اصیل اسلام نیز وظایفی از باب كردار و گفتار بر مردان و زنان معین می باشد كه از جمله آنها........ برای آنکه به همسر خود احترام بگذارید نخست باید روحیات و خواسته های او را در نظر بگیرید. دنیای او را درک کنید و بفهمید کدام رفتارتان را نماد احترام می شمارد. در اینجا به انتخا... ادامه »
14
ناهنجاري‌هاي اجتماعي، پيامد فاصله گرفتن از سبک زندگي اسلامي
چکیده: مديرکل تبليغات اسلامي استان خراسان جنوبي گفت: ناهنجاري‌هاي اجتماعي پيامد فاصله گرفتن از سبک زندگي اسلامي است. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام کاظم لطفيان، با اشاره به اينکه قرآن، کليات سبک زندگي را براي انسان­‌ها تبيين کرده‌است، گفت: قرآن در خصوص رابطه امت با پيامبر(ص)، نوع سخن گفتن، پرداز... ادامه »
14
ماهاتیر محمد:تعالیم شیعیان در مالزی ممنوع شود
چکیده: در ادامه فعالیت های ضد شیعی در مالزی که در برهه اخیر شدت گرفته است، نخست وزیر سابق مالزی نیز در اظهاراتی تعجب برانگیز که نشان از ترس شدید او از گسترش تعالیم مکتب اهل بیت (ع) دارد، خواستار جلوگیری از گسترش تعالیم شیعی در این کشور شد. «ماهاتیر محمد» نخست وزیر سابق مالزی که هم‌اکنون ریاست بنیاد جهانی صلح پرادانا را برعهده دارد؛ اشاعه... ادامه »
14
تشکیل شورای کاردینال ها برای کمک به پاپ در اداره کلیسا
چکیده: پاپ فرانچسکو با صدور فرمانی، "گروه" هشت نفره کاردینال‌ها را که در تاریخ 13 آوریل گذشته به عنوان مشاور تشکیل داده بود، به عنوان "شورا" و برای کمک به وی در اداره کلیسای جهانی تعیین کرد. در این فرمان پاپی آمده است: وظیفه شورای کاردینالی کمک به پاپ در حکومت بر کلیسای جهانی و مطالعه پروژه بازبینی قانون اساسی "کشیش خوب" است. یادآور می‌شود، در... ادامه »
14
باند‌های فحشا در ارتباط مستقیم با جهاد نکاح هستند
چکیده: به گزارش ادیان نیوز به نقل از دام پرس، ایمان هومیل از مسئولان وزارت امور زنان و خانواده اعلام کرد،‌ بر اساس اطلاعات موجود باند‌های فحشا در ارتباط مستقیم با گروه‌های تکفیری و تروریست‌های سوریه بوده و با آنان در زمینه جهاد نکاح همکاری می‌کنند. ارتباط میان این دو پس از صدور فتوای نکاح از سوی شیخ‌های وهابی افراط... ادامه »
14
برنامه‌ ضد انقلاب‌‌ برای‌‌ فرار "نسرین‌ستوده" از کشور
چکیده: جریان های ضدانقلاب در تلاش اند که نسرین ستوده محکوم امنیتی که به تازگی مورد عفو قرار گرفته و آزاد گردیده است را به بهانه دریافت جایزه ساخاروف از ایران خارج نمایند. نسرین ستوده که در شهریویر 1389 بدلیل اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بازداشت و در دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس تعزیری و ۲۰ سال ممنوعیت از اشتغال به حرفه وکالت... ادامه »
14
توصیه استاد فاطمی‌نیا به مردان
چکیده: استاد فاطمی می فرمایند: خانمی است شوهرش بسیار متدین و اهل نماز و روزه؛ خانم افسرده شده است. رسیدگی کردیم دیدیم ۲۰ سال این آقا صبح گفته خداحافظ، شب گفته سلام. بله، همان آدم مومن مقدس. نماز جماعتش را همه در مسجد خوانده و آمده است. بله بعضی ها دین را مسخره کرده اند. دین این نیست که عزیز من. شب می آید خانه. حاجی شام داریم، بیاورم؟ با یک لحنی می گوید: چ... ادامه »
14
هر سه روز یک نفر شیعه می‌شود
چکیده: حجت الاسلام والمسلمین معصومی، در گردهمایی طلاب و فضلای استان کرمانشاه که در مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد، با اشاره به این که دنیا تشنه معارف غنی شیعی است، گفت: امام زمان(عج) جهانی فکر می کند و عمل می نماید، ما هم باید جهانی بیاندیشیم و عمل کنیم؛ زیرا اسلام حرف های زیادی برای همزیستی مسالمت آمیز دارد. معاون مرکز اسلامی هامبورگ با بیان این&zwnj... ادامه »
14
عربستان از حوثی ها چه می خواهد؟
چکیده: هر کس که به صحنه تشییع جنازه رهبر گروه زیدی انصارالله [معروف به جنبش حوثی] یعنی سید "حسین بدرالدین الحوثی" نگاه می کرد، چاره ای نداشت جز این که بایستد نه فقط به خاطر جمعیت بسیاری که از یک میلیون نفر بیشتر بود و نه به خاطر سرشت حماسی ملت و وفاداری شان نسبت به رهبر نظامی که توانست با شجاعتش و قدرت فراوانش برای تبدیل الحوثی ها از گروهی ستمگر به گروهی ... ادامه »
14
 کلک زدن به دوربین ثبت تخلفات رانندگی حرام است
چکیده: شیخ عبدالعزیز آل الشیخ به روزنامه سعودی عکاظ گفت: جایز نیست که به سامانه ثبت تخلفات رانندگی "کلک" زده شود، زیرا این سامانه برای نظم دادن به تردد، راهنمایی مردم و جلوگیری از تخلفات رانندگی تعبیه شده و برای مصلحت مردم است، ما آثار خوب آن را به ویژه درباره تعیین سرعت مجاز در جاده مشاهده نموده ایم. این در حالی است که آل الشیخ سال گذشته با صدور فتوایی،... ادامه »
14
فراوانی رحلت علما در آخرالزمان
چکیده: چند روز پیش بود که باز هم رسانه ها خبر فوت عالمی بزرگ را اعلام کردند و زمین از وجود مومنی دیگر خالی شد. رحلت علما و دانشمندان دینی موضوعی است که در احادیث آخرالزمانی پیش بینی شده است. امیر مومنان، حضرت علی(ع) می فرمایند: «و آن هنگامی است که مرگ فقهای راستین را یکی پس از دیگری برباید و امت محمد (ص) نماز را ترک گویند.»(1) رسو... ادامه »
14
برگزاري مراسم عزاداري شهادت امام جواد(ع) در حاجي آباد
چکیده: مراسم شهادت امام جواد(ع) در مهديه حاجي آباد با حضور جوانان هيئت دانش آموزي حضرت علي اكبر(ع) هنرستان آيت الله فقيه«ره» برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيركوه مراسم عزاداري و سوگواري شهادت نهمين اختر تابناک آسمان ولايت و امامت در شب شهادت آن حضرت در مه... ادامه »
13
برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود
چکیده: هفتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، با حضور در محل یادمان شهدای ارتش و قرائت ... ادامه »
13
امامی که در کودکی بر مَسند ولایت نشست!
چکیده: نهمین امام شیعه حضرت محمد بن علی بن موسی  علیهم السلام معروف به «جواد» می باشند. ولادت ایشان در سال 195 و در شهر مدینه می باشد . در مورد ماه آن اختلاف است در حالی که کلینی و مفید آن را ماه رمضان ذکر کرده اند. احمد بن عیاش الجوهری ( م 401) ماه رجب را انتخاب کرده و همین نظر رایج شده است . مادر ایشان «سبیکه توبیه» می باشد.... ادامه »
13
امام جواد علیه السلام و ادب بحث علمی با مخالفان
چکیده: اهل بیت پیامبر علیهم السلام ، دانایان امت و پایه های فکری اسلام هستند. ایشان جانشینان واقعی پیامبر صلّى اللَّه علیه و آله هستند، اما بسیاری از مردم چنان معرفتی به ایشان نداشته اند. در اینجا گوشه ای از یک مجلس علمی که با محوریت امام جواد علیه السلام برگزار شده است را می آوریم و کمی درباره سخنان آن حضرت می اندیشیم.   زیباترین ادب در مناظره یح... ادامه »
صفحه 8 از 19اولين   قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.