(آرشیو ماه آبان 1392)

26
عقل و اخلاق در بهاییت
چکیده: عقل کلمه ایست که معانی متعدد دارد ،در قرآن کریم به لب و مغز تعبیر شده است .قوه ایست حسابگر و اندیشه گر که خداوند به انسان عنایت کرده است تا به کمک عقل خوب و بد را از هم تشخیص دهد و حقق و باطل را از هم تمییز دهد و بتواند خود را به کمال و سعادت برساند . تکامل و سعادت معنوی انسان در پرتو عقل و تعقل میسر است ،وجه تمایز بین انسان و حیوان قدرت تعقل و تف... ادامه »
26
معنویت های معجونی وین دایر
چکیده: یکی از شبه معنویت های که روانشناسان غربی برای رفع استرس و اضطراب جوانان و خانواده هایشان بعنوان نسخه  شفابخش ارائه می دهند؛ برای خودشان کارآمد نیست لذا برای رفع گرفتارهای روحی خود دست به دامان ساحران می شوند. معنویت وضرورت پرداختن به آن ؛مقوله ای است که از دید هیچ عالم عاقلی مغفول نمی ماند، هرصاحب علم و اندیشه ای به آن توجه ویژه ای دارد ... ادامه »
26
اندیشه بطلان شریعت با ظهور حقیقت در تصوف
چکیده: صوفیه بر این اعتقاد اند که انسان بعد از مدتی که به شریعت عمل نمود به طریقت می رسد و شریعت از دید او ساقط می شود  و این مطلب در کتب مهم اهل تصوف آمده است. عارف بزرگوار جناب میرزا جواد تهرانی (ره) در زمینه جدایی شریعت از طریقت از نظر صوفیه چنین می نویسد: « به طور کلی ظواهر شریعت و اعمال صوری در چشم صوفی ارزشی ندارد زیرا لسان حالش این است... ادامه »
26
خدا از منظر اوشو
چکیده: تعابیری که اوشو در مورد خداوند به کار می برد بسیار زیادتر از مواردی هست که ذکر می کنیم. یکی از جملات تکان دهنده اوشو درباره خداوند چنین است:اگر خداوند سکس را گناه بداند،بنابراین در این دنیا هیچ گناه کاری بزرگتر از او نیست!در تمامی کائنات گناه کار بزرگتری از او وجود ندارد.(1) همچنین او می گوید:در هنگام سکس شما به جهان هستی از همیشه نزدیکتر هستید.ت... ادامه »
26
اکنکار، انکار معاد و طرح مسئله تناسخ
چکیده: یکی از انحرافات مشترک عرفان‌های وارداتی انکار آموزه معاد در بعد انسان شناسی و جایگزین کردن موضوع و آموزه تناسخ یا همان بازگشتهای متوالی و پی در پی به جهان به جای مسئله معاد می باشد. مدعای معتقدان به مسئله تناسخ این است که روح انسان به هنگام مرگ، یک سلسله توالد را سپری میکند و به صورت متوالی از عالمی به عالم دیگر در می آید.و بار دیگر به هنگام ... ادامه »
26
پندار اکنکار در مورد خدا
چکیده: عرفان اکنکار(1) یکی از عرفانهای نوظهور غربی  است‌که هر چند هدف اصلی تمرینات معنوی خود را خدا شناسی معرفی می کند و همواره تاکید می کند که هیچ چیز نباید یک سالک اک را از این هدف اصلی (تمرینات برای رسیدن به خدا) باز دارد. (2) اماخدای مورد نظرش با خدای ادیان الهی فقط در لفظ مشترک بوده و در معنا کاملا متفاوت می باشد. (3) بزرگان اکنکار در موا... ادامه »
26
نقداندیشه های وین دایر
چکیده: یکی از شیوه های جذب مردم بخصوص جذب افرادی که از بیماری های روحی و روانی رنج می برند استفاده از مبانی اعتقادی و فطری آنها است . معنویت بعنوان یکی از مقدس ترین باورهای بشری، امروزه در بسیاری از موسسات با همین عنوان به بنگاه های سود آورمادی تبدیل شده است . وین دایرنویسنده امریکایی است که درایان جوانی مبتلا به اعتیاد مواد مخدر و الکل  (1)می شودبط... ادامه »
26
«عبادت» در اندیشه وین دایر
چکیده: «عبادت» واژه ای که در متون و ادبیات دینی  جامعه ما ، تقویت خداباوری و نقطه اتصال به خدا را گره زده است. واژه  ای که برای خیلی از انسان ها مقدس  بوده و آن را مایه رسیدن به آرامش خود می دانند . ولی چندسالی است که واژه های معنوی  ازنوع «غربی آن» از زبان نویسندگان غربی در جای جای کشور به راحتی مطرح شده و بعض... ادامه »
25
فروش ناس در عطاری ها
چکیده: اعتماد نوشت: پیرمرد کنار سیگارها آنها را گذاشته بود. پشت سرش عطاری قدیمی قرار داشت که حالا می‌فهمم چرا او به این عطاری تکیه داده بود. ماده گیاهی سبز رنگی که داخل کیسه‌های کوچکی بسته‌بندی شده بود «ناس» نام داشت. نخستین بار بود که اسم این ماده را می‌شنیدم، دوستم با تعجب به من گفت که چیزی نیست، مثل آدامس می‌ماند، ت... ادامه »
25
نشست شورای امنیت ملی در زاهدان
چکیده: نشست مشترک شورای امنیت ملی و شورای تأمین سیستان و بلوچستان با حضور وزیر کشور ، فرمانده نیروی انتظامی ، فرمانده مرزبانی کشور و سایر مقامات امنیتی و انتظامی کشور در زاهدان برگزار شد. به گزارش مهر، نشست مشترک شورای امنیت ملی و شورای تأمین استان سیستان و بلوچستان پیش از ظهر امروز شنبه به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در زاهدان برگزار شد. ... ادامه »
25
کدام وقایع عاشورا تحریف شده ‌است؟
چکیده: در لابلای این شور حسینی و اندر عزای آن حضرت، بدعت ها و تحریف هایی رشد کرده که لاجرم آن شعور عاشورایی را هدف اصابت قرار داده است. عاشورا آن بزرگ روز تاریخ است که همچون زر، بر زره روزگار نقش بسته؛ کربلا همان قطعه بهشت است که رودخانه خروشان حقایق در دل شیعیان و همه آزادی خواهان وحق طلبان از چشمه زلال آن سرچشمه می گیرد. این حقیقت نه تنها شعور امت ... ادامه »
25
زنی که با عمل خود عذاب اموات یک قبرستان را رفع نمود!
چکیده: مصطفی لعل شاطری: بنا بر روایات بر جای مانده و مشاهدات افراد موثق، هر عملی که با خلوص قلبی و به نیت قرب به امام حسین(ع) صورت پذیرد دارای ثواب وآثاری شگفت می باشد که شاید تنها یک نمونه از آن ماجرایی باشد که حاج محمدعلی یزدی، از فضلا و علما و محبین اهل بیت(ع)، شاهد آن بوده است. ادیان نیوز_مصطفی لعل شاطری: بنا بر روایات بر جای مانده و مشاهدات اف... ادامه »
25
دلیل وجود لعن و نفرین در زیارت عاشورا؟
چکیده: چرا در زیارت عاشورا که این همه در مورد فضایل آن سخن است لعن و نفرین وجود دارد؟ آیا کل خاندان هایی که مورد لعن و نفرین قرار می گیرند لایق نفرین هستند آیا افرادی از این خاندان ها نبوده اند که راهشان از خاندانشان جدا باشد؟ چرا در زیارت عاشورا که این همه در مورد فضایل آن سخن است لعن و نفرین وجود دارد؟ آیا کل خاندان هایی که مورد لعن و نفرین قرار ... ادامه »
25
جنبش‌های اسلامی از نهضت عاشورا الهام گرفته‌اند
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در نشست توجیه سیاسی فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی استان گفت: جنبش‌های اسلامی از نهضت عاشورا الهام گرفته‌اند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در این مراسم گفت: شیعه دارایی منحصر به فردی دارد که از آن به مثلث نورانی فکری یاد می‌شود. وی ... ادامه »
25
پنهان کردن فایل ها در اندروید
چکیده: این روزها بسیاری از کاربران، تلفن‌‌همراه را وسیله‌ای کاملا شخصی همچون مسواک می‌‌شناسند. این افراد از هر روشی برای جلوگیری از دسترسی کاربران غیرمجاز به اطلاعات ذخیره شده در آن استفاده می‌کنند. عنوان اپلیکیشن: File Hide Expert سیستم‌عامل: اندروید 1/2 و بالاتر یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای حفاظت اطلاعات ... ادامه »
25
پرسیدن عیب نیست، گوگل نکردن عیب است!
چکیده: مرتبه‌ی بعدی که یکی از دوستان یا آشنایان سوال بسیار معمول -که پاسخ آن با یک جستجوی ساده‌ی گوگل بدست می‌آید- را از شما پرسید بهتر است به کمک سرویس Let me Google That for you پاسخ کوبنده‌ای به وی بدهید. حتما برایتان پیش آمده که بارها دوستانتان، چه در محیط اینترنت و چه در دنیای آفلاین- از شما سۆالاتی پرسیده باشند و توقع پاسخ آنی... ادامه »
25
جی‌میل خود را رمزگذاری کنید!
چکیده: بسیاری از ما این روزها از ایمیل برای فرستادن اسناد و اطلاعات حساس همچون رمزهای عابر بانک و تصاویر شخصی و مانند آن استفاده میکنیم. پس بگذارید ایمیل هایمان را رمز گذاری کنیم. آیا شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که در این دنیای جدید، به دنبال آن هستید که حداکثر امنیت را در ارتباطات خود ایجاد کنید؟ آیا نمی خواهید حتی به این فکر کنید که ایمیلها... ادامه »
25
شش کاربرد متفاوت اندروید
چکیده: شاید نام «اندروید» برای شما هم بیشتر یادآور یک گوشی هوشمند یا تبلت باشد. اما به نظر می‌رسد با روند موجود در آینده، شاهد ارائه انواع تجهیزات دیجیتال مبتنی بر این سیستم عامل باشیم. متن باز بودن اندروید را شاید بتوان اصلی‌ترین دلیل گسترش انواع برنامک‌های کاربردی طراحی شده توسط طیف گسترده‌ای از برنامه‌نویسان دانس... ادامه »
25
زمان و زمینه‌های اجتماعی عصر امام سجاد(ع)
چکیده: عصر امام سجاد(ع) و استراتژی ایشان در بیان مسائل به زبان دعا ویژگی منحصر به فرد دوره این امام معصوم است. در این مختصر اشاره کوتاهی به زندگی امام(ع) و به ویژگی‌های صحیفه سجادیه شده است. امام زین‌العابدین علیه‌السلام زمانی دیده به جهان گشود که زمام امور در دست جد بزرگوارش امام علی بن ابیطالب(ع) ب... ادامه »
25
حقوق اجتماعی انسان از نگاه امام سجاد(ع)
چکیده: امامان بزرگوار در دوران حیات خود به عنوان اسوه های زندگی و كارشناسان دین در بین مردم شناخته ‌می‌شدند و رفتار و گفتار و كردارشان نزد دیگران به عنوان حجت شرعی تلقی می‌شد. خاندان اهل بیت عصمت و طهارت در مواجهه با مسائل عصر خود راهكارهای ویژه‌ای داشتند و برای ماندگاری اثرات رفتارشان، میراث شفاهی و كتبی از خود به یادگار گذاشتند. نوع... ادامه »
صفحه 2 از 7اولين   قبلي   1  [2]  3  4  5  6  7  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.