(آرشیو ماه آبان 1392)

05
جیش العدل مسوول عملیات تروریستی سراوان
چکیده: همه تدارک این حمله برای بیان این درخواست کمک بوده و برای رسیدن به این غایت می‌بایست تعداد شهدای ایران یک و نیم برابر ذکر شود تا کمک مالی دوستان وهابی، سلفی و... به سمت ایشان سرازیر شود و چه بسا در این رهگذار، کمک جانی هم به ایشان ملحق شود چراکه انزجار مردم از ایشان کار را به جایی رسانده که برای نشان دادن قدرت خود دست به دامان کودکان شده‌ا... ادامه »
05
خودسوزی برای کسب رکورد گینس
چکیده: 21 نفر در ایالت «اوهایو»ی آمریکا به امید ثبت رکوردی تازه در کتاب جهانی گینس اقدام به خودسوزی به مدت 32 ثانیه کردند. یونایتدپرس نوشت: برای این رکوردشکنی 21 شرکت‌کننده با پوشیدن لباس‌های ضدآتش خود را به آتش کشیدند و پس از گذشت 32 ثانیه نیروهای امداد اقدام به خاموش کردن آتش کردند. این اقدام نمایشی همچنین با هدف جمع‌آوری ... ادامه »
05
طراح بیلبوردهای صداقت آمریکایی کیست؟
چکیده: بیلبوردهای سازمان تحت مدیریت این جوان 33 ساله، این روزها در اوج خبرها و حاشیه ها قرادارد. به گزارش گروه فرهنگی مشرق به نقل از مهر، هفته ای که گذشت، هفته «اوج» بود. سازمانی غیردولتی و خبرساز که به واسطه بیلبوردهای نصب شده در معابر مختلف شهر تهران، روی بورس اخبار قرار گرفت. «سازمان هنری- رسانه ای اوج» که بیلبوردهای خبرساز... ادامه »
05
نقدی بر سرمقاله موهن؛ ولایت علوی "روابط عمومی" ندارد
چکیده: دلیل اینکه در کشور ما یک نفر جرأت می‌کند واضح‌ترین اصول اعتقادی امتی مسلمان و معتقد را رسماً مورد تردید و انکار قرار دهد و سی و پنج سال بعد از پیروزی انقلاب به شریف‌ترین باور‌های اعتقادی در نظام جمهوری اسلامی اهانت کند، چیزی نیست جز اینکه ولایت علوی "روابط عمومی" ندارد تا به این یادداشت واکنش نشان بدهد. هرچند مدیرمسؤول روزنام... ادامه »
04
جایی که ناامیدی فضیلت است!
چکیده: با طرح یک سوال کلامم را آغاز می‌کنم، اگر مسأله‌ای برای شما پیش آمد و نیازمند یاری و کمک دیگری بودید ( کمک مالی و یا معنوی ) جهت طلب کمک نزد چه کسی می‌روید؟ پاسخ تا حدی روشن است مطمئناً شخصی را انتخاب می‌کنید که به زعم خودتان توان یاری کردن شما را داشته و پاسخگوی نیازتان باشد. اما در این دنیای به این بزرگی می‌توانید شخصی را... ادامه »
04
حجاب، عقبگرد زنان متمدن!!!
چکیده: پوشش که در عرف اجتماعی و خارج از محدوده خانه از آن به عنوان حجاب یاد می شود در عین سادگی؛ موضوعی پیچیده و یکی از نمادهای ارزش گذاری در جامعه است که رعایت آن توجه به هنجارها و بی توجهی به آن نوعی هنجارشکنی است. تاریخ بشر مؤید این نکته است که عفاف و حجاب به عنوان دو ارزش در جامعه بشری به ویژه جوامع توحیدی مطرح بوده است؛ زیرا یکی ... ادامه »
04
با خودتان و همسرتان چند چندید؟
چکیده: همسرتان ایرادگیر است؟هنوز درگیر وابستگی های کودکانه اش است؟جای خالی صمیمیت را در خانه احساس می کنید؟ پس چرا منتظر نشسته اید؟ در این مقاله ، به ذکر چندین نقل قول از مشاوره ها و دردو دل های همسران ، در رابطه با نوعی وابستگی و کج خلقی پنهان می پردازیم . در این مقاله وابستگی هایی را در روابط زوجین مورد بررسی قرار می دهیم که نه تنها مفید ، بلکه مضر و... ادامه »
04
جلوه مادی؛ شكوه معنوی
چکیده: آنچه از حسن ذاتی برخوردار است و انگیزه حركت فرد در فرهنگ الهی را فراهم می آورد، شكوه معنوی و عظمتی است كه روح انسان را فرا گرفته و او را از فرش جدا كرده و به عرش می رساند. با فراگیر شدن فرهنگ مادی در سده های اخیر، متفكرین مادی در شرق و غرب عالم تلاش نموده اند تا هنجارها و ارزش های فردی را بر مبنای اصول مادی گرایی طراحی نمایند. بر این اساس و با... ادامه »
04
نقدی بر سرمقاله هتاکانه «امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟»
چکیده: نگارنده که تفکر "وهابیت درون‌شیعی" دارد با زیر سؤال بردن عقاید شیعه از یک سو و مطرح کردن مسائلی بر ضد اهل سنت از سوی دیگر که موجب درگیری بین شیعه و سنی را فراهم می‌سازد، تلاش برای برهم زدن وحدت بین مسلمانان و تخریب عقیده شیعیان را دارد. روزنامه بهار در صفحه نخست شماره 253 خود (چهارشنبه اول آبان 1392) سرمقاله‌ای را با عنوان «ام... ادامه »
02
هشدارهای غدیر به مومنان حقیقی
چکیده: مقدمه اول: معنای عید عید در نگاه اولیه به معنای روز شادی، رهایی و بخشش به نظر می‌آید اما در نگاه عمیقتر، واژه عید از ریشه عود به معنای بازگشت ساخته شده است؛ با این توضیح معلوم می‌شود که عید روزی است که در آن به اصل خود باز می‌گردیم و در حقیقت نوعی توبه می‌کنیم تا به آن حقیقتی که برای خود کمال می‌دانیم بازگردیم.   مق... ادامه »
01
عيد غدير مباركباد
چکیده: «غدیر»، براى تشنگان، چشمه زلال هدایت است، و براى ره گم‌كردگان، صراطى است كه به «سنّت پیامبر» منتهى مى‌شود. علی (علیه السلام)، "غدیر خم" را از دریای فضائلش به موج نشانده است و رسول گرامی اسلام، دست روی چهره خوب و شایسته ای گذاشته است، علی (ع)، منتخب خداست و پیامبر ابلاغگر پیام الهی نسبت به امامت اوست
01
مسابقه "نورالهدي 6" و تدبر در آيات قرآن كريم
چکیده: در آيات قرآن تدبّر كنيد و بدان ها پند گيريد كه آن ها رساترين پندها است. امام علي(عليه السلام) در راستاي ترويج و گسترش فرهنگ غني قرآن كريم و آشنايي اقشار مختلف مردم با مفاهيم و تفسير قرآن كريم و در جهت اجراي منويات و تاكيدات مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) مبني بر «تدبر در آيات قرآن كريم»، ششمين دوره از مسابقات تفسير قرآن كريم با عن... ادامه »
01
پندار اکنکار در مورد خدا
چکیده: عرفان اکنکار(1) یکی از عرفانهای نوظهور غربی است‌که هر چند هدف اصلی تمرینات معنوی خود را خدا شناسی معرفی می کند و همواره تاکید می کند که هیچ چیز نباید یک سالک اک را از این هدف اصلی (تمرینات برای رسیدن به خدا) باز دارد. (2)اماخدای مورد نظرش با خدای ادیان الهی فقط در لفظ مشترک بوده و در معنا کاملا متفاوت می باشد. (3) بزرگان اکنکار در مواردی ادعا... ادامه »
صفحه 7 از 7اولين   قبلي   2  3  4  5  6  [7]  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.