(آرشیو ماه آذر 1392)

23
شکاف هسته‌ای در وین، چرا؟
چکیده: کاخ سفید اقدام به اضافه کردن نام 14 شرکت و چند شخص حقیقی خارجی و ایرانی به فهرست سیاه تحریم های ایران به دلیل همکاری با تهران برای دور زدن تحریم های اقتصادی کرد. آمریکایی‌ها؛ 19 فرد و شرکت‌ را به بهانه حمایت از برنامه هسته‌ای ایران به فهرست تحریم‌ها افزوده‌اند و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران نیز گفته: «در... ادامه »
23
تنش زایی یا تنش زدایی، وظیفه رسانه كدام است!
چکیده: آزمایش بمب هسته ای ایران در كره شمالی، آزمایش ضدموشکی رژیم اسرائیل علیه ایران در خاک ترکیه، تدبیر روس‌ها برای مقابله با شیطنت اسرائیل علیه ایران،آمریکا هم ازمتوقف کردن ایران عاجزاست، و مطالبی با این مضامین تنها بخشی از تیترها و اخبار منتشره از پایگاه اطلاع‌رسانی صهیونیستی دبکا است. سایتی كه شاید به انتشار اخبار ایران هراسی و نقل قول اطلاع... ادامه »
23
3 کارگاه آموزشی آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی در خراسان جنوبی برگزار شد
چکیده: به همت ادارات کل تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش خراسان جنوبی، سه کارگاه آموزشی آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی با حضور 200 نفر از معلمان و روحانیون شهرستان‌های درمیان و سربیشه برگزار شد. احمد فنودی افزود: ارتقاء سطح آگاهی‌های دینی و مذهبی مخاطبین در حوزه فرق و مذاهب، توجیه مخاطبین نسبت به خطر تهاجم وهابیت و القاء شبهات، ایجاد ارتباط و تعا... ادامه »
23
تبلیغ آگاهی بخش، جامعه را از خطر انحطاط نجات می دهد
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در کارگاه آموزشی رؤسای عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: تبلیغ آگاهی بخش، جامعه را از خطر انحطاط نجات می دهد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در این کارگاه آموزشی، اظهار داشت: تبلیغ صحیح آن است که انسان را به حقیقت، خیر و زیبایی پیوند دهد. وی ت... ادامه »
23
فعالیت ۳۶۵ مربی در خانه های قرآنی خراسان جنوبی
چکیده: مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۳۶۵ نفر به‌ عنوان مربی در خانه‌های قرآنی خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، محمدرضا اشرفی با بیان اینکه مؤسسات و مراکز قرآنی با هدف گسترش فرهنگ قرآنی تأسیس شده اند، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷ مؤسسه قرآنی... ادامه »
23
 آشنایی با کلیات عرفان اسلامی
چکیده: از عرفان اسلامی چه می دانیم؟ آیا این که می گویند عرفان اسلامی درست است؟ مبانی و اصول آن چیست ؟ چه تفاوتی دارد با عرفانی  که قید اسلامی بودن ندارند ؟ در این نوشتار که بخش نخست از سلسله مقالات ما در این زمینه آشنایی با عرفان اسلامی و مراحل آن است، مناسب دیدم تا در آغاز مطالبی را در باب کلیات عرفان و عرفان اسلامی و مراحل آن مطرح کن... ادامه »
23
من زشت هستم!
چکیده: اول: مدتی است با فرم بینی‌ام مشکل پیدا کردم! وقتی در اتوبوس یا تاکسی فردی را با بینی عمل کرده می بینم با خود می‌گویم: می‌شود من هم یک روز چسبی روی بینی‌ام بگذارم و به همه بگویم عمل کرده ام! فکر عمل زیبایی، دغدغه شب و روزم شده، از تبلیغات ماهواره گرفته تا مجله و روزنامه، هر جا مطلبی در این خصوص ببینم، نگه می دارم. نمی‌دانم ن... ادامه »
22
روز میثاق یا روز شوم در فرقه‌ ضاله‌ بهائیت
چکیده: روز میثاق در فرقه‌ضاله بهائیت روز شومی است که پسر ارشد میرزا حسینعلی‌نوری (معروف به بهاءالله) عبّاس‌افندی، لقب عبدالبهاء را براى خود اختیار کرد و از آن پس به این نام شناخته می‌شود. روز میثاق هر ساله در ۲۹ نوامبر توسط تشکیلات با فریب‌های گسترده‌ای تبیلغ می‌شود. رسانه‌های جمعی این تشکیلات در توضیح بیشتر این ... ادامه »
22
دین ستیزی ( Religious conflict ) در بازی ها رایانه ای
چکیده: با استفاده از فیلم، سریال، انیمیشن و بازی رایانه‌ای مدام به تمسخر دین و باورهای دینی می‌پردازند. اعتقاد به خداوند عالم و قادر را پوچ و عبث خوانده و جهان را محصول یک اتفاق! نشان می دهند و دین را ابزاری برای تسلط دینمداران و اربابان دینی نمایش داده و موجبات ترس از تسلط دین الهی و حکومت دینی را فراهم نموده‌اند. به گزارش سرویس ... ادامه »
22
موسیقیدان راک که امام جماعت است! + عکس
چکیده: امام جماعت ۴۲ ساله در یکی از مساجد سواحل دریای مدیترانه ترکیه ادعا کرد هم می‌توان موسیقی راک ساخت و هم مسلمان بود. به گزارش  “ادیان نیوز“، یک امام جماعت در دهکده ای در سواحل دریای مدیترانه ترکیه در حال دست و پنجه نرم کردن با مقامات مذهبی این کشور بر سر اینکه هم می توان موسیقیدان راک بود و هم امام جماعت. «احمد محسن ... ادامه »
22
استفاده ابزاری فرقه صوفیه (خانواده بیچاره) از علی مطهری
چکیده: علی مطهری خواسته یا ناخواسته دست به اشتباهی بزرگ زد و به نحوی ابزار دست فرقه صوفیه "خانواده بیچاره" شد، تا بزرگان این فرقه با عوض کردن فضای حاکم در رسانه ها ، فشار درون فرقه ای و مردمی را از این فرقه بردارد. علی مطهری خواسته یا ناخواسته دست به اشتباهی بزرگ زد و به نحوی ابزار دست فرقه صوفیه “خانواده بیچاره” شد، تا بزرگان... ادامه »
21
توهین شرکت‌ تویوتا به مقدسات اسلامی +تصویر
چکیده: شرکت تویوتا ژاپن در اقدامی بحث برانگیز اسم جلاله "الله" را بر روی کفی زیر پای راننده به کار برده است . به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از قم فردا، شرکت خودروسازی تویوتا که مدت هاست با ورود به بازار های ایران توانسته جایگاه ویژه ای را نزد مردم کشورمان پیدا کند در مدل های 2012 و 2013 کمری خود نام مقدس "الله" که برای مردم مسلمان ما کلمه ای ... ادامه »
21
چرا پسرها از ازدواج فراری اند؟
چکیده: چندان نیازی به آمار و ارقام نیست. همین که به اطراف‌تان نگاه کنید، می‌بینید که تعداد پسران مجرد نسبت به نسل قبل چند برابر شده است. این موضوع را سازمان جوانان هم تایید می‌کند. نگاهی داریم به آمار و ارقامی از تمایلات جوانان ایرانی!  چندان نیازی به آمار و ارقام نیست. همین که به اطراف‌تان نگاه کنید، می‌بینید ... ادامه »
21
فعالیت گروه‌های شیطان پرستی در مدارس کشور!
چکیده: این حرکت با پشتیبانی کانون های بزرگ سرمایه داری (خصوصا یهود) و با پیامبری پیامبرانی چون موزیک متال و سینمای هالیوود رویای تسخیر عواطف و افکار بشریت را در سر می پروراند. به گزارش“ادیان نیوز”، برخی از گروه های شیطان پرستی باهدف جذب و عضو گیری جوانان در بعضی از دبیرستان های کشور فعالیت خود را گسترش دادند. اخیرا برخی از گروه های شیطان پرس... ادامه »
21
آگهی فروش دختران سوری در عربستان + عکس
چکیده: برخي فعالان در شبکه‌هاي اجتماعي با انتشار اين آگهي آن را نوعي تجارت در بحران سوريه و سوء استفاده از نيازهاي شهروندان سوري دانستند. به گزارش“العالم”،انتشار آگهی فروش دختران باکره سوری در پایتخت عربستان، با انتقادهایی در این کشور همراه شده است. در این آگهی حتی شماره تلفن فردی تحت عنوان “مشاور خانوادگی” به چشم می خور... ادامه »
19
اسماعیلیه و علل پیدایش آن
چکیده: فِرَق شیعه(گروه‏های شیعه) عنوانی است برای همه گروه‏هایی که به امامت و خلافت بلافصل حضرت علی (علیه السلام) معتقدند.‏شمار فِرَق شیعه را تا صد فرقه دانسته‏اند. از نظر شمار پیروان، پس از امامیّه اسماعیلیه قرار دارد؛ که اینان معتقدند مقام امامت پس از امام صادق (علیه السّلام) به فرزند بزرگش اسماعیل که در زمان آن حضرت از دنیا رفته منتقل شد... ادامه »
19
هشدار: خطر از دست رفتن اصل سرمایه بسیار جدیست؟
چکیده: خسران با زمان در ارتباط است، به عبارتی خسران درموردی صورت می گیرد که به زمان مربوط می شود و آن عمر انسان است. یک هشدار جدی در سوره عصر بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم؛ بنام خداوند بخشاینده مهربان  وَ الْعَصْرِ (1) ؛ سوگند به عصر  إِنَّ الْإِنْسانَ لَفِی خُسْرٍ (2) ؛ که حقّا انسانی در خسران و زیان کاریست  إِلاَّ ا... ادامه »
19
پاداش دو برابر برای چند عمل
چکیده: و هر گاه سخن لغو و بیهوده بشنوند، از آن روی برمی گردانند و می گویند اعمال ما از آن ما و اعمال شما از آن خودتان، سلام بر شما ، ما خواهان جاهلان نیستیم. قرآن کریم در آیات خود ویژه گی هایی را معرفی می کند که هر فردی با داشتن آنها پاداش و ثواب دوبرابر را ازآن خود خواهد کرد. أُوْلَئِكَ یُۆْتَوْنَ أَجْرَهُم مَّرَّتَیْنِ بِمَا صَبَرُوا وَیَدْرَۆُونَ بِا... ادامه »
19
فرقه‌های شیعی منحرف
چکیده: آشنایی با فرقه‌های کلامی برخی از فرق کلامی، از اقسام فرق کلامی شیعه محسوب می‌شوند ولی به دلیل برخی انحرافات تاریخی و عقیدتی، اعتقاداتی غیر از شیعه اثنی‌عشری اتخاذ کرده‌اند. با وجود عقاید انحرافی این مکاتب کلامی، ولی به دلیل وجود آن‌ها در تاریخ اندیشه اسلامی، لازم است مختصراً به آن‌ها اشاره‌ای داشته ... ادامه »
19
همراه با امام‌کاظم علیه‌السلام در حریم دوست
چکیده: همه امامان درباره امام حسین علیه السلام سخن گفته اند. حساسیتی که به حضرت اباعبدالله علیه السلام داشته اند به هیچ کس دیگری نداشته اند. این روشن است زیرا وسعت حرکت سیدالشهداء علیه السلام عالمگیر بود که نقش حیاتی برای بقاء و غنای تعالیم اسلامی داشت. امام هفتم حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام نیز توجه ویژه ای به شخصیت جدشان حسین بن علی علیهماالسلام داشتن... ادامه »
صفحه 3 از 9اولين   قبلي   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.