(آرشیو ماه آذر 1392)

04
دیدار مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با روحانی روستای گل
چکیده: مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی به همراه معاون اداری مالی، کارشناس امور دفاتر و رییس اداره تبلیغات اسلامی خوسف، با حجت‌الاسلام والمسلمین اسدی روحانی روستای گل دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی به همراه حجت‌الاسلام علیرضا عزیزی... ادامه »
04
یوگا ...، کدام عرفان؟
چکیده: هر چند که امروزه یوگا در کشور ما به عنوان ورزش مطرح شده است؛ اما در کشور هند که مهد یوگاست برداشت یوگی ها طور دیگري است؛ و ما همان برداشت هندي از یوگاراکه به عنوان عرفان آن را مطرح میکنند؛ قبول نداریم ومورد نقدهاي اساسی و مبنایی است.اما به هر حال ما نظر بزرگان یوگا را براي شما نقل میکنیم: استادان برجسته یوگا، در توضیح یوگا میگویند: «براي رس... ادامه »
04
نظر اشو درباره ادیان
چکیده: با توجه دین خانوادگی اشو، مذهب جین بوده و این مذهب بر فقر و عزلت و کناره گیری از دنیا و نعمت های آن تاکید می کند لذا اشو بدون دقت در سخن خود گفته دیگر ادیان هم می خواهند انسان را به فقر و بی اعتنایی نسبت به مال و ثروت بکشانند و اشو می گوید: «بیشتر مذاهب دست به دست هم داده اند تا جایی که می توانند انسان را به فقر بکشانند. آنها شدیدا پول را مح... ادامه »
04
هدف دالایی لاما از شادی محوری
چکیده: سرور و شادمانی و رضایت مندی از گرایش های بنیادین فطرت است.(۱) که در اثر حضور در محضر خداوند ادراک آن کمال مطلق و رحمت بی کران تمام روح را فراگرفته بود. انسان شادمانی ناب و عمیقی را تجربه کرده است که پس از هجران از معشوق ازلی خویش و جدایی و دوری از آن عالم در جستجوی حیران و شیدای آن شادی و خواهان آن سرور ناب و بی کران می باشد. بودیسم تمام تعالیم خود... ادامه »
04
اوشو و ترویج دینی جنسی
چکیده: اوشو روشهای زیادی برای به وجود آمدن عمل اتحاد و یکی شدن پیشنهاد داده و آنها را در تمرینات شبکه ای و سلسله وار  خود به شاگردان نیز آموزش می دهد. و برای اینکه بتواند تصویری جذاب از سکس{آزادی جنسی} نشان دهد به الفاظ و واژهای چون: "بدل شدن از پستی به عالی،و یا تبدیل شدن لجن به نیلوفر"تمسک جسته است، تا خوانده را به گفتارهایش ترغیب کند. اومی گوید:س... ادامه »
04
معضلی بنام سبیل داشتن یا نداشتن!!
چکیده: در آیین یاری نخستین ویژگی یک مرد سالک آن است که سبیل های بکر و دست نخورده ای داشته باشد تا او را از سایرین و نیز جنس مخالف متمایز سازد . در این مسلک هر آنکه جسارت نماید و به منظور نظافت دستی به موهای زیر بینی بکشد هر آیینه از مردی و مردانگی ساقط و به نفرین سلطان اسحاق مبتلا خواهد شد . کوتاه و مرتب نمودن سبیل گناهی است نا بخشودنی که به منزله خروج از... ادامه »
04
جدول تعهدات ایران و 1+5 در توافق ژنو
چکیده: جدول زیر تعهدات ایران و 1+5 را بر مبنای آنچه در توافق ژنو آمده فهرست می کند. توافق ژنو تعهدات ایران تعهدات 1+5 1.  196 کیلوگرم مو... ادامه »
04
سکوت حضرت علی(علیه‌السلام) نشانه چیست؟
چکیده: شجاعت و غیرت حضرت علی علیه السلام و اهانت به ناموس آن حضرت ؟ آیا سکوت حضرت علی (رضی الله عنه) دال بر آن نیست که کار خلفاء در قضیه سوزاندن درب و کتک زدن دختر پیغمبر درست بوده است؟ جواب مقدمه: در شجاعت حضرت علی (علیه السلام) همین بس که عالم اهل سنت یعنی ابن ابی الحدید معتزلی می گوید: حضرت علی علیه السلام به قدری شجاع بود که نام شجاعان دیگر تا روز ق... ادامه »
04
شفاعت، عامل گناه؟!!
چکیده: شفاعت که شیعیان به آن عقیده دارند، باعث تجری و جرات بر انجام گناه می شود، چرا که مردم با دلگرم بودن به مساله شفاعت، به راحتی گناه می کنند. بر همین اساس می توان گفت : عقیده به شفاعت، عقیده باطلی است. جواب: دقت کنید! اصولا اموری که باعث تجری بر گناه می شود که انسان به آن امور اطمینان کامل داشته باشد و مطمئن باشد که پس از انجام گناه می تواند روی آن ... ادامه »
04
چرا فرزند باید در گناهان پدر و مادر شریک باشد و آن را جبران کند؟
چکیده: گناهان والدین بر روی فرزندان: اصل کلّی و قاعده ی شک ناپذیر و محکم در دین اسلام همان است که خداوند متعال بیان فرموده که: « أَلَّا تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَى وَأَن لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى وَأَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُرَى ثُمَّ یُجْزَاهُ الْجَزَاء الْأَوْفَى (نجم/38-41) هیچ كس بار گناه دیگرى را بر دوش نمى‏ گیرد. و ا... ادامه »
04
محرم و نامحرم؛ لطفا مرزها را رعایت کنید!!
چکیده: دختری حدود 20 ساله در دانشگاه به برای مشاوره به من مراجعه کرده بود و می‌گفت: "من عاشق شده‌ام!"‌‌ گفتم: "عاشق چه کسی؟ گفت: "عاشق شوهر خاله ام شده ام! و این صرفا یک عشق ظاهری و قلبی نیست بلکه قضیه ازدواج در میان است! این روزها در برخی خانواده ها شاهد رفتارهای هنجار شکنانه و دور از ارزش‌های اخلاقی و اسلامی هستیم، مرزها... ادامه »
03
شلدون آدلسون کیست و چرا مورد عتاب رهبری قرار گرفت؟ +تصاویر
چکیده: سؤالی که در ذهن بسیاری خطور می‌کند این است که رهبر انقلاب روز گذشته در فرمایشات خود به اظهارات کدام سیاستمدار آمریکایی اشاره کردند؟ اشاره رهبر انقلاب به اظهارات "شلدون آدلسون"، پشتیبان وفادار و همیشگی رژیم صهیونیستی و از بزرگترین حامیان مالی حزب جمهوریخواه آمریکا بود. گروه گزارش ویژه مشرق؛ رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت‌... ادامه »
02
بی عفتی با طعم هم خانگی
چکیده: اگرچه این معضل اخلاقی در حال حاضر جمعیت قابل توجهی را تحت پوشش ندارد و به بخشی مرفه و خاص از جامعه تعلق دارد، اما به هر حال این دسته از معضلات همچون ویروس می مانند که قابلیت توسعه و گسترش را در دراز مدت در بین لایه های مختلف جامعه پیدا می کنند. مشرق؛ با دریده شدن پرده اخلاقیات بشری، فسادهای اخلاقی در قالب جنبش های اجتماعی پدید آمد، پیدایشی ... ادامه »
02
دم خروس «روحانی سنج» از سیا بیرون زد
چکیده: سناریوی هجمه رسانه‌ای علیه دولت و تلاش برای ایجاد اختلال در انجام وظیفه مسئولان دستگاه اجرایی کشور که از‌‌ همان روزهای ابتدایی پس از تنفیذ حکم ریاست جمهوری آقای روحانی کلید خورده بود، سرانجام پشت پرده خود را به نمایش گذاشت.  به گزارش مشرق به نقل از رجانیوز، راه‌اندازی یک سایت اینترنتی تحت عنوان «روحانی سنج» ک... ادامه »
02
از "کلبه عمو تام" تا "خوشه‌های خشم"
چکیده: با توجه به اینکه 10 سال بعد از اولین چاپ این کتاب، شعله‌های اولیه جنگ داخلی آمریکا روشن شد، بسیاری از اهالی ادبیات این رمان را جنجالی ترین حادثه در تاریخ رمان نویسی می‌دانند.«کلبه‌ی عمو تام» نقشی انکار ناپذیر در بیدار کردن وجدان جامعه‌ی امریکا و تمام بشریت داشته است. گروه فرهنگی مشرق - یکی از بارزترین ویژگی&zwn... ادامه »
02
ملکه مبارزان تروریست‌ها درسوریه کیست؟
چکیده: این زن که گفته می شود 7 فرزند دارد در سال 2012 گردان خود به نام گردان "خوله بنت الأزور" متشکل از 40 زن دیگر را تشکیل داده و با لقب ملکه مبارزیان از شهرت بسیاری میان تروریست ها برخوردار شده است. وی می گوید: در آموزش های نظامی روش استفاده از تفنگ،کلاشینکف ، پرتاب نارنجک و فنون جنگی بسیار دیگری را اموخته ایم و انجام این کارها برای ما مشکل نیست. به ... ادامه »
02
ننگی که با شناسنامه دوم هم پاک نمی شود
چکیده: از رسول خدا(ص) نقل شده است که فرمودند: موسی بن عمران از پروردگارش درخواست کرد و گفت: «پروردگارا برادرم هارون از دنیا رفت پس او را ببخشای.» خداوند به او وحی کرد: «ای موسی! اگر از من بخواهی که گناه اولین و آخرین را بیامرزم اجابتت می کنم مگر قاتل حسین بن علی بن ابیطالب(ع) که از قاتلش انتقام می گیرم.» نویسنده وبلاگ افاضا... ادامه »
02
یهودیان از نظر ما آزادند اما شیعیان نه!
چکیده: اگر وهابیت برای دین دیگران ارزش قائل است رفتارهای زننده و غیرانسانی آنها در موسم حج را چگونه باید توجیه کرد. مهمان شبکه وهابی کلمه به تبیین حدود آزادی ادیان در اسلام پرداخت. ترشابی با استناد به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام صل الله و علیه و سلم که از آن تحت عنوان میثاق نامه یا صحیفه نام می برد، به میزان و حدود آزادی ادیان در یک جامعه اس... ادامه »
02
اتهام نتانیاهو به رهبری در واکنش به سخنان اخیر معظم له
چکیده: نخست‌ وزیر رژیم غاصب اسرائیل با اشاره به سخنان روز چهارشنبه ولی امر مسلمین جهان، این اظهارات را دلیلی بر محرومیت ایران از دست یابی به سلاح اتمی دانست. نخست‌ وزیر رژیم غاصب اسرائیل با اشاره به سخنان روز چهارشنبه ولی امر مسلمین جهان، این اظهارات را دلیلی بر محرومیت ایران از دست یابی به سلاح اتمی دانست. “بنیامین نتانیاهو”... ادامه »
02
10 دلیل برای نگرانی اعراب از توافق ژنو
چکیده: مذاكرات ایران و 1+5 كه به اعتقاد بسیاری از ناظران سیاسی در مسیر درستی قرار دارد و سعی می‌كند تنش‌های موجود میان ایران و غرب را كاهش دهد، این بار به مذاق كشورهای همیشه متحجر عربی خوش‌نیامده و آنها را دانسته و یا ندانسته در یك توافق و نزدیكی رای با رژیم صهیونیستی قرار داده است؛ امری كه‌ می تواند آینده و موجودیت این كشورها را به مخ... ادامه »
صفحه 8 از 9اولين   قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.