(آرشیو ماه مهر 1396)

16
جنگ روانی، شایعه‌پردازی و شیوه­ های مقابله با آن
چکیده: دراین جنگ نرم،کافی است هواداران جبهه حق بیدار باشند و بیکار ننشینند؛ چرا که زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است. «مقام معظم رهبری» تعریف جنگ روانی  جنگ روانی عبارت است از استفاده از تبلیغات و ابزارهای مربوط به آن برای نفوذ در خصوصیات فکری دشمن با توسل به شیوه­ هایی که موجب پیشرفت مقاصد امنیت ملی مجری می­شود. ... ادامه »
16
اصول پدافند غيرعامل
چکیده: اصول دفاع غيرعامل، مجموعه اقدامات بنيادي و زيربنايي است كه در صورت به كارگيري مي ‌ توان به اهداف پدافند غيرعامل از قبيل، تقليل خسارات و صدمات، كاهش قابليت و توانايي سامانه‌هاي شناسايي و آشكارساز، هدف‌يابي و دقت هدف گيري تسليحات آفندي دشمن و تحميل هزينه بيشتر به وي نايل گرديد.  اين اصول عبارتند از: مكان يابي ، استتار ، اختفاء ،... ادامه »
16
پدافند عامل و غيرعامل چيست؟
چکیده: دكتر علمداري چكيده:  پدافند در مفهوم كلي، دفع، خنثي كردن و يا كاهش تاثيرات اقدامات آفندي دشمن و ممانعت از دستيابي به اهداف خودي است. پدافند به دو بخش تقسيم مي‌شود 1- پدافند عامل 2- پدافند غيرعامل  علاقه به حيات و حفظ بقاء به طور غريزي در هر انساني وجود دارد لذا در طول تاريخ، بشر براي دستيابي به ملزومات حياتي خود از جمله غذا ... ادامه »
16
استتار، اختفا و فریب در پدافند غیر عامل
چکیده:  اگر محافظت غیرنظامی (پدافند غیرعامل) نباشد، تمامی دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی، علمی و سیاسی در یک نصف روز هدر می‌رود. مقام معظم رهبری تعریف افا افا مخفف کلمات استتار- فریب- اختفا است و معادل لاتین آن عبارت CCD است. مخفف کلمات استتار (Camouflage)، اختفا (Concealment) و فریب (Deception) است. با به­کا‌رگیری صحیح و آگاهانه&... ادامه »
16
سرگذشت رهبران فرقه قادیانیه و ادعاهایشان
چکیده: غلام احمد، قبل از مرگ جلسه‌ای تشکیل داد و مولوی حکیم نورالدین را به عنوان خلیفه‌ی اول خود برگزید. نورالدین در (۱۳۳۳ ه‍ ق) درگذشت و ریاست به پسر او، و پس از آن به دیگران رسید. غلام احمد در روستای قادیان از منطقه پنجاب پاکستان و در سال (۱۲۵۱ ه‍ ق / ۱۸۳۵ م) متولد شد.  پدر او پزشک بود، امّا برای آموزش قرآن و نحو، صرف و منطق و... ادامه »
16
رئیس فرقه اباضیه تونس: اباضیه را نباید با خوارج یکی دانست
چکیده: پرفسور فرحات الجعبیری در نشست بررسی تفکرات فرقه اباضیه که در دفتر مرحوم  آیت الله العظمی فاضل لنکرانی برگزارشد گفت: مبانی تفکرات این فرقه دارای دو بخش مباحث علمی و نظری و اعتقادی است؛ سرمنشا آنها در قرون اولیه است که عبدالله بن اباض از استادش جابربن زید مباحثی را از صحابه بزرگوار پیامبر اسلام از جمله عبدالله بن عباس استفاده کردند  و بهره ... ادامه »
16
شیخیه چه انحرافاتی را به تشیع وارد کرد؟
چکیده: تاریخ معاصر تشیع اثنی‌عشری حاکی از ظهور فرقه‌های انحرافی است که آسیب‌هایی به اندیشه‌های شیعه‌ی امامیه زده و انحراف‌های بزرگی در باورهای اصلی آن از جمله مهدویت، عدل، معاد و... ایجاد کرده‌اند. از جمله مهم‌ترین این فرقه‌ها بابیت و در زیر مجموعه‌ی آن بهائیت است. جالب آنکه این فرقه‌ها از سوی استعمار... ادامه »
16
برگزاری 1500 جلسه سخنرانی به مناسبت دهه اول محرم امسال در شوسف
چکیده: مسئول تبلیغات اسلامی شوسف از برگزاری 1500جلسه سخنرانی به مناسبت دهه اول محرم در این بخش خبر داد به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی؛ حسن مودی، مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی شوسف، از برگزاری1500 جلسه سخنرانی به مناسبت دهه اول محرم با موضوع روحانیون مستقر، طرح هجرت، بومی و اعزامی ازشهرهای مقدس قم و مشهد در بخش شوسف خب... ادامه »
16
دستجات عزاداری دانش آموزی در گردهمائی اهلا من العسل
چکیده: رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی سربیشه از حرکت دستجات عزاداری دانش آموزان در گردهمائی اهلا من العسل در شهر سربیشه خبرداد.. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، رضوانی فرد، رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه از حرکت دستجات عزاداری دانش آموزان در گردهمائی اهلا من العسل در شهر سربیشه خبر داد. با همکاری اداره تبلیغات... ادامه »
16
"امو" فرقه ای سرشار از غم و اندوه بی پایان!
چکیده: آنها اعتقاد دارند که تنها یک امو می‌تواند یک اموی را درک کند ،بیشتر این افراد باید به موسیقی های ناراحت‌کننده و ملایم گوش دهند و همچنین از شاد بودن به پرهیزند. "امو" فرقه ای است که شادی را برای طرفدارانش حرام می‌داند فرقه‌ای‌ سرشار از غم اندوه بی‌پایان، این فرقه برخلاف اکثر فرق، مخاطبینش را با شکل ظاهری به دیگران مع... ادامه »
16
تهدیدات سایبری و راهکارهای دفاعی آن
چکیده:  جنگ نرم یعنی  ایجاد  تردید  در  دل ها  و  ذهن های  مردم  «مقام معظم رهبری»   ویروس‌های رایانه‌ای: ویروس رایانه‌ای در حقیقت یک برنامه‌ی رایانه‌ای است که توسط برنامه‌نویسان متخصص نوشته شده است که به‌طور پنهانی خود را وارد رایانه می‌... ادامه »
16
چهره شاخص مبارزه با بهائیت که بود؟
چکیده: «آیت الله محمدتقی فلسفی»(۱۲۸۶-۱۳۷۷ ش) از روحانیون شهیر و نامدار معاصر است. بخش عمده عمر او در عصری پر چالش و سرشار از تنش گذشت. خطابه‌های گرم و خاطره انگیز آیت الله فلسفی در دورانی که حکومت پهلوی دوم بیتوجه به ارزشهای دینی مورد پذیرش جامعه و... «آیت الله محمدتقی فلسفی»(1286-1377 ش) از روحانیون شهیر و نامدار معاصر است. ... ادامه »
16
احداث و تجهیز 30 خانه عالم در شهرستان قاین
چکیده: تعداد 30 باب خانه عالم روستایی در شهرستان قاین احداث و تجهیز شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام احمد علیپور، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از احداث و تجهیز 30 باب خانه عالم در روستاهای این شهرستان خبر داد. وی با اعلام این خبر گفت: تعداد 30 باب خانه عالم در شهرستان قاین احداث و تجهیز شد... ادامه »
15
فردگرایی و مدرنیسم از عوامل گرایش به ازدواج سفید
چکیده: وضعیت همخانگی یا همان ازدواج سفید در ایران چگونه است؟ عوامل گسترش این پدیده نوظهور اجتماعی چیست؟ و اگر بخواهیم عمیق تر به آن بپردازیم چه دلایلی منجر به تولد همخانگی در ایران شده است؟ متاسفانه مانند بسیاری از موارد مشابه در این زمینه آمار و اطلاعات دقیقی از جامعه ایران در دست نیست و نبود اطلاعات و آمار دقیق در این مورد بررسی و تحقیق در این مورد را ب... ادامه »
15
مدعیان مهدویت، قادیانی
چکیده: «میرزا غلام احمد قادیانی» بنیانگذار فرقه‌ی «احمدیّه» یا «قادیانیه» بود. او مردی روحانی، اهل قصبه‌ی قادیان از شهرستان گرداس پور پنجاب بود. «میرزا غلام احمد قادیانی» بنیانگذار فرقه‌ی «احمدیّه» یا «قادیانیه» بود. او مردی روحانی، اهل قصبه‌ی قادیان از شهرستان ... ادامه »
15
اسلام رحمانی همان اسلام تسامح در قبال فرق انحرافی است
چکیده: اسلام رحماني نام ديگر اسلام آمريکايي/ حضور فائزه هاشمي در جمع بهائيان که به زودي از سوي ديگران هم تکرار خواهد شد، يک ُبعد سياسي دارد که هدف آن جلب آراي گروه هاي مختلف است و بعد ديگر، کاملاً فرهنگي و به منظور تغيير ارزش ها و تضعيف باورهاي ديني انجام مي شود. متن کامل مصاحبه حجت الاسلام مظاهری سیف در خصوص اسلام رحمانی: کارشناس عرفان هاي نوظهور با ... ادامه »
15
نظر امام خمینی(ره) درباره حقوق و جایگاه اقلیت‌های دینی
چکیده: امام خمینی(ره) به‌عنوان رهبر انقلاب اسلامی، جایگاه ویژه‌ای برای پیروان اقلیت‌های دینی قائل بودند و در مقابل، هم‌وطنان اقلیت نیز همچنان از ایشان به بزرگی یاد می‌کنند. حضرت امام(ره) آثار بسیاری در مباحث اخلاقی، عرفانی، فقهی، اصولی، فلسفی، سیاسی و اجتماعی نوشته‌اند که هر چند، بسیاری از آن تألیف‌های ارزشمند به دلیل... ادامه »
15
چهره‌های تشیع انگلیسی/ تحریف‌گر قرآن برای مشروعیت‌بخشیدن به قمه‌زنی!
چکیده: محمد هدایتی «محمد هدایتی» مدیرمسئول شبکه سلام یکی از کسانی است که با بیت شیرازی‌ها ارتباط کاملی دارد و در مسائل سیاسی کاملاً ضد نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند. تا به حال چندین نوبت با شبکه صدای آمریکا مصاحبه و جمهوری اسلامی به دیکتاتوری متهم کرده است. از جمله فعالیت‌های وی مدیریت سایت ضد انقلابی رسام ـ روحانیون سن... ادامه »
15
معرفی کتاب :  «چرا از بهائیت برگشتم؟»
چکیده: خاطرات بهائی پشیمان شده به نام "مسیح‌اله رحمانی" در کتابی با عنوان "چرا از بهائیت برگشتم؟" توسط علی‌امیر مستوفیان در 184 صفحه گردآوری و نشر راه نیکان، آن را منتشر کرده است. خاطرات بهائی پشیمان شده به نام "مسیح‌اله رحمانی" در کتابی با عنوان "چرا از بهائیت برگشتم؟" توسط علی‌امیر مستوفیان در 184 صفحه گردآوری و نشر راه نیکان، آن ... ادامه »
15
زیارت قبور چه جایگاهی در بهاییت دارد؟
چکیده: قَرن‌هاست که مسلمانان جهان، طبق یک سیره‌ی حَسَنه و سُنت پذیرفته شده و با پیروی از روایات وارده از پیامبر اسلام، بر سر قُبور اولیای خدا و بزرگان دین حاضر می‌شوند و با اَدای احترام نسبت به آنان، قبرشان را زیارت می‌کنند. مفهوم زیارت به معنای مطلوب اندیشی و محبوب خواهی است. زیارت یکی از نیازهای فطری و روانی بشر است که بدان نیاز دار... ادامه »
صفحه 8 از 14اولين   قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.