(آرشیو ماه آذر 1396)

18
توحید قصوری نه توحید قبوری
چکیده: نه تنها مسلمانان اندیشه ی وهابیان را در زمینه قرائتشان از توحید به نقد کشیده‌اند، بلکه بسیاری از علمای حنبلی و حتی برخی از اندیشمندان پیرو این مکتب که از نزدیک با مکتب وهابیت آشنا بوده‌اند نیز پس از تأمل، به نقص‌ها و کاستی‌های این اندیشه پی برده و به نقد عالمانه‌ی قرائت وهابی از توحید پرداخته‌اند. نکته‌ای &... ادامه »
18
مناظره حضرت علی(ع) با خوارج در زمینه «کفر»
چکیده: از دیدگاه شیعه، ایمان ، اقرار به لسان و تصدیق به قلب است، یعنی تسلیم خداوند بودن و تصدیق به آنچه پیامبراکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) آورده است به زبان و قلب. اگر شخص این دو امر را باهم داشت وارد دایره ایمان می‌شود وعمل، فقط درجه ایمان را مشخص می‌کند، اما در اصل ایمان تاثیری ندرد. خوارج عقيده داشتند: كسى كه گناه كبيره انجام دهد، كافر و ... ادامه »
18
جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در روستای لانو سربیشه
چکیده: رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی سربیشه از برگزاری جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و فرزند گرامیشان حضرت امام جعفر صادق(ع) توسط روحانی مستقر روستای لانو خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حسین رضوانی فرد رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی سربیشه از برگزاری جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و فرزند گرامیشان حضرت امام جعفر صادق(ع) توس... ادامه »
18
جشن پوریم؛ رقص یهود در هولوکاست ایرانیان + تصاویر
چکیده: از جشن پوریم یهودیان چه می دانید؟ هولوکاست واقعی را یهودیان در کجا و علیه چه کسانی اجرا کردند؟ آیا از کشتار ده ها هزار ایرانی به دست یهودیان اطلاعی دارید؟ آیا روز "13 به در" نوروز و خروج از خانه ها ریشه در قتل عام ایرانیان باستان دارد؟ با گزارش ویژه مشرق از پایکوبی صهیونیست ها در سالروز کشتار ایرانیان همراه شوید... جشن «پوریم» یکی از س... ادامه »
18
۵ تناسب حیاتی در امر ازدواج را جدی بگیرید!
چکیده: قبل از ورود به زندگی مشترک بهتر است راجع به تمامی مواردی که در حکم زنگ خطر به حساب می آید گفتگو شود. برخی تفاوت‌ها سبب سبک زندگی کاملا مخالف با طرف مقابل می شود و لازم است که این تفاوت ها را جدی گرفت. این تفاوت ها کدامند؟ کدام موارد را باید در طرف مقابل تان چک کنید؟ با ما همراه باشید تا این تفاوت ها را بیشتر بشناسید. ۱) فلسفه ازدواج &nda... ادامه »
18
چرایی رشد فزاینده شبهات نوپدید پیرامون حجاب بانوان
چکیده: اگرچه در ظاهر، مساله کشف حجاب در کشورهای اسلامی، تقلیدی کورکورانه و تجددمآبانه بوده است و با امید دستیابی به رشد و پیشرفت جوامع اسلامی انجام پذیرفته اما باید گفت که نقش موثر غربی ها در گسترش و ترویج فرهنگ خود آن هم با روشی تهاجمی و استعماری، امری انکار پذیر است. به طور معمول افزایش پرسش ها پیرامون زوایای تاریک یک موضوع می تواند نشانه توجه عالمان... ادامه »
18
برگزاری مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) در روستای بجد شهرستان بیرجند
چکیده: روحانی مستقر روستای بجد شهرستان بیرجند گفت: مراسم جشن سالروز میلاد باشکوه پیامبر اکرم (ص) و سالروز ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع)،‌ در روستای بجد بیرجند برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام حسینعلی شاکری ضمن تبریک این ایام فرخنده گفت: همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت خاتم النبیین (صلی الل... ادامه »
18
برگزاری شب شعر ندای وحدت در روستای کرت آباد زیرکوه
چکیده: حجت‌الاسلام احمد اسماعیلی مسئول اداره تبلیغات زیرکوه از برگزاری شب شعر ندای وحدت در روستای کرت آباد زیرکوه با حضور پرشور برادران شیعه و اهل سنت خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد اسماعیلی مسئول اداره تبلیغات زیرکوه از برگزاری شب شعر ندای وحدت در روستای کرت آباد زیرکوه با حضور پرشور براد... ادامه »
18
جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) وامام جعفر صادق(ع) در روستای سلم آباد شهرستان سربیشه
چکیده: روحانی مسقر روستای سلم اباد شهرستان سربیشه از برگزاری مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) وامام جعفر صادق(ع) در مسجد حضرت امام حسین(ع) این روستا خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمد جواد احمدی، روحانی مسقر روستای سلم آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان سربیشه با اعلام این خبر،گفت: همزمان با فرا رسیدن... ادامه »
18
وقفی برای تسهیل ازدواج جوانان
چکیده: رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی سربیشه از وقف دو قطعه زمین زراعی جهت تسهیل ازدواج جوانان توسط یکی از روحانیون شهر سربیشه خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حسین رضوانی فرد رابط خبری اداره تبلیغات اسلامی سربیشه از وقف دوقطعه زمین زراعی به مساحت حدودو نیم هکتار و13 فنجان آب کشاورزی جهت تسهیل ازدواج جوانان توسط حجت&... ادامه »
18
جشن وحدت و میلاد پیامبر رحمت در مسجد امیر المومنین (ع) حاجی آباد زیرکوه
چکیده: به مناسبت میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص)، امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت جشن میلاد در مسجد امیر المومنین (ع) حاجی آباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمد وحیدپور روحانی مسجد امیر المومنین (ع) حاجی آباد زیرکوه گفت: به مناسبت میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص)، امام جعفر صادق (ع) جشن میلا... ادامه »
18
جشن وحدت و میلاد پیامبر رحمت در زیرکوه
چکیده: جشن وحدت و همدلی به مناسبت میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص)، امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت در حسینیه شهر حاجی آباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات استان خراسان جنوبی، همزمان با شب میلاد نبی مکرم اسلام،با حضور فرماندار، علمای شیعه و اهل سنت و مردم شهر حاجی آباد،جشن وحدت و همدلی به مناسبت میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص)، اما... ادامه »
17
جشن میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) در مرکز بخش درح
چکیده: روحانی مستقر مرکز بخش درح از برگزاری جشن میلاد با سعادت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و میلاد فرخنده امام جعفر صادق (ع ) در محل مسجد جامع این بخش خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام غلامحسین غیاسی روحانی مستقر مرکز بخش مرزی درح شهرستان سربیشه از برگزاری جشن میلاد با سعادت پیامبر مکرم اسلام حضر... ادامه »
17
شک در تولد امام زمان، به‌دلیل تعدد نام ذکر شده برای مادر ایشان
چکیده: وهابى‌ها شبهه کرده‌اند که در نام مادر امام زمان (ع) اختلاف است و این مطلب دليلی بر ضعف ولادت ایشان است؛ در جواب گفته شده، مردم آن زمان ازجمله زنان، نام‌های متعددی داشتند، هم‌چنین اختلاف در نام افراد دیگر هم وجود دارد، که اگر این قاعده درست باشد، وهابیت در آن موارد چه جوابی خواهند داشت؟ وهابى‌ها شبهه کرده‌اند که ... ادامه »
17
هولوکاست ایرانی (داستان استر و مردخای)
چکیده: در حالی که ما ایرانی‌ها سیزدهم فروردین را نحس دانسته و به یاد قتل عام اجدادمان به کوه و دشت پناه می‌ بریم (تا توسط یهودیان کشته نشویم) آنها باید در جشن نسل کشی آنقدر شراب بنوشند تا تعادل خود را از دست بدهند. در زمان خشایارشا، شاه هخامنشی دو نفر یهودی به نام مردخای و استر به هر نحوی به دربار خشایارشا نفوذ کردند و قصدشان این بود که ت... ادامه »
17
مسح پا مطابق با قرآن و روایات
چکیده: در حدیثی از اصول کافی آمده که در وضو پاهایت را بشوی، در مقابل روایات صحیحه‌ای موجود است که پای خود را مسح کنید؛ ما هم روایات متواتر که مسح پا را بیان کرده‌اند عمل کرده و روایتی که موافق اهل سنت است را حمل بر تقیه می‌کنیم. در حدیثی از اصول کافی[1] آمده است که در وضو پاهایت را بشوی، و علامه مجلسی این حدیث را موثق و معتبر می&zwnj... ادامه »
17
دارالاسلام و دارالکفر از دیدگاه سلفیه جهادی
چکیده: دارالاسلام و دارالکفر به چه کشورهایی اطلاق می شود؟ از دیدگاه سلفیه جهادی هر کشوری که حاکم کافر یا مرتد داشته باشد دارالکفر است و حمله به آن جایز است. از واژه‌هایی که در بین سلفیه تکفیری رواج دارد. واژه دارالاسلام و دارالکفر است.  سلفیه تکفیری بسیاری از شهرهای اسلامی را دارالکفر می‌دانند؛ در حالی که در این کشورها مسلمانان زندگ... ادامه »
17
سید مصطفی حسینی طباطبائی مروج عقاید وهابیت در ایران
چکیده: سید مصطفی حسینی یکی از بارزترین شخصیت‌های وهابیت زده در عرصه تبلیغ و ترویج عقاید شبه سلفی یا شبه وهابی در ایران معاصر به شمار می‌آید. اگر می‌خواهید با وی بیشتر آشنا شوید این مقاله را بخوانید. سید مصطفی حسینی طباطبائی در سال 1314 شمسی در خانواده‌ای مذهبی و روحانی به دنیا آمد. نسب پدر وی به آیت الله سید محمد طباطبائی عالم م... ادامه »
16
ازدواج استیجاری!
چکیده: بروز و ظهور انواع ازدواج‌های نامتعارف همچون ازدواج استیجاری در جامعه باعث ایجاد شکافی عمیق بین جوانان و تشکیل خانواده گشته که در کوتاه مدت به متزلزل سازی این بنیان مقدس منجر خواهد شد. ازدواج سفید، ازدواج ساندویچی، ازدواج رنگین کمانی و حالا ازدواج استیجاری!. ازدواج استیجاری چند سالی است که در ایران مشاهده می‌شود و دلیل نام گذاری آن، ا... ادامه »
16
همایش همدلی دانشجویان دختر فردوس
چکیده: همایش همدلی دانشجویان دختر همزمان با فرارسیدن روز دانشجو، با حضور حجت‌الاسلام بابایی، امام جمعه، حجت‌الاسلام قناعت، مسئول تبلیغات اسلامی و فرماندار در هتل عماد نظام فروس برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، امام جمعه فردوس در این مراسم دو قشر تاثیرگزار در جامعه که سبب سازندگی می شوند را دانشجو و طلبه ... ادامه »
صفحه 3 از 7اولين   قبلي   1  2  [3]  4  5  6  7  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.