بابیت و بهائیت

17
تناقضگویی حسینعلی نوری(بهاء الله) درباره مقام خود
چکیده: پیامبرخوانده‌ی بهائیت، منتها رتبه و مقامی که برای یک بشر متصور است را مقام پیامبری دانسته و در کتاب بدیع گفته است: «قدری تفکر نما مع آن‌که منتها رتبه تکمیل هیاکل بشریه به رتبه نبوت است».[1] 🙏🏻اما این اعتراف حسینعلی نوری در حالیست که وی، ضمن اعتراف مکرر به ختم پیامبری به وسیله‌ی حضرت محمّد (صلّی الله علیه و آله): &l... ادامه »
17
احسان یارشاطر کیست؟
چکیده: اخیرا تیتر بسیاری از خبرگزاری ها مرگ احسان یارشاطر , بنیان کذار دانشنامه ایرانیکا بود.  آنچه همگان از نامبرده به یاد دارند, چهره ای علمی_ادبی است, لیکن یارشاطر جنبه های ناگفته ای هم دارد که _عمدا یا سهوا_کمتر بدان پرداخته شده؛  ۱. پیش از هر جیز باید بدانیم یارشاطر, یک بهایی است. وی از دانش آموختگان مدارس نوین بهایی (تایید) در ایران بوده... ادامه »
17
ادعای خدایی علی‌محمد باب!
چکیده: پیشوای بابیت و مبشّر خیالی بهائیت، علی‌محمد شیرازی، در آخرین مرحله از ادعاهایش (پس از بابیت، مهدویت و نبوت)، خود را ذات خدای تعالی معرفی نموده است؛ همچنان که در لوح هیکل الدین نوشته است: «إنَّ علی قبل نبیل ذات الله و کینونیته [1]؛ همانا علی قبل از محمد (: علی‌محمد شیرازی) ذات خدا و هستی اوست».  او همچنین در وصیت نامه&zwn... ادامه »
15
بی‌لیاقتی زن‌ها از زبان عبدالبهاء
چکیده: پیشوایان فرقه‌ی بهائیت مدعی‌اند که اصل تساوی زن و مرد، از اختراعات آنان به شمار می‌رود.  از این‌رو عبدالبهاء با شعار عدم تفاوت میان زن و مرد، مدعی شده است: «مرد و زن هردو بشرند و بندگان یک خداوند، نزد خدا ذکور و اناث نیست... زیرا هردو بشرند و در جمیع مراتب مشترک، خدا تفاوتی نگذاشته».[1] 🔹اما این شعار در حال... ادامه »
07
نقش بهائیت در افزایش شکاف عقیدتی
چکیده: شوقی افندی در یکی از توقیعات خود مدعی شده است: «امر بهائی قصدش آن نیست که بر تعداد نظامات دینی که چندین نسل است به واسطه اختلاف پیروانشان آرامش جهان را بر هم زده‌اند بیفزاید، بلکه این آئین جهانی در قلوب هریک از پیروانش عشق و محبت تازه‌ای را به وجود آورده که نسبت به جمیع ادیان که پیروانشان در جامعه بهائی وارد شده‌اند عشق بورزند&... ادامه »
05
عبدالبهاء و توجیه حکم ضد برابری ارث در بهائیت!
چکیده: پیامبرخوانده‌ی بهائیت، بر خلاف حکم تساوی زن و مرد که عبدالبهاء به او نسبت داده، خانه‌ی مسکونی را تنها به فرزند پسر متوفی اختصاص داده است.  از این‌رو عبدالبهاء در تحریف کلام پدر و با یک توجیه غیرمقبول، اموال متوفی را مختص به فرزند ارشد دانسته و عملکرد انگلیسی‌ها را در این زمینه، شاهد بر عقلانی بودن حکم پدر خود دانسته است!
21
تقیه عبدالبهاء در حکومت عثمانی و شرکت در نماز جماعت مسلمین!!
چکیده: تقیه عبدالبهاء در حکومت عثمانی و شرکت در نماز جماعت مسلمین !!
21
 بهاییت/ پیمودن مسافت برای زیارت قبور حرام !!
چکیده: پیشوایان فرقه‌ی بهائیت همگام با جریان وهابیت، پیمودن مسافت برای زیارت قبور را حرام دانسته و اظهار داشته‌اند: «در بشارت نازل که شدّ رِحال (پیمودن مسافت) برای زیارت قبور جایز نه، این حکم عمومی است مگر مواقع منصوصه و لکن هر مَرقد مُنوری از شهداء و غیر شهداء از أحیاء در هر مملکتی هست، باید نهایت احترام را مجری داشته و زیارتش سبب روحانیت... ادامه »
16
حکم بهاءالله در مورد کسانی که امر را نپذیرند...
چکیده: جناب بهاءالله در مورد کسانی که امر را نپذیرند و دشمنی ایشان را در دل داشته باشند چنین می فرمایند: من ینکر هذا الفضل الظاهر المتعالی المنیر ینبغی له بان یسئل عن امه حاله ..قل من کان فی قلبه بغض هذا الغلام (بهاء)فقد دخل الشیطان علی فراش امه … (کتاب گنج شایگان و جلد ۴ کتاب مائده آسمانی) هرکس بهاءالله یا بهاییت را منکر شود سزاوار است از... ادامه »
16
بیت العدل و مبلّغ سازی از کودکان
چکیده: عباس افندی به عنوان دومین پیشوای فرقه‌ی بهائیت، جستجوی بی‌طرفانه‌ی حقیقت و منع از تقلید را به عنوان اولین آموزه‌ی پدر خود معرفی نموده است. این در حالیست که این آموزه میان بهائیان معنایی ندارد. چرا که بهائیان با قرار دادن کودکان خود تحت آموزش‌های فشرده، دیگر راهی را جز انتخاب بهائیت در بزرگ‌سالی، پیش پای آنان باقی نمی&z... ادامه »
16
چرا بهایی ها بدون ولی امر و رهبر باقی ماندند؟
چکیده: عبدالبها وصیت کرد که جانشین بعد از او شوقی افندی و بعد از شوقی افندی به ترتیب فرزندان او جانشین باشند.  اما شوقی افندی عقیم بود و فرزندی نداشت و پیش بینی عبدالبها اشتباه گردید و بهایی ها بدون ولی امر و رهبر باقی ماندند و وصیت نامه عبدالبها نتوانست اجرا گردد. ياران مهربان، بعد از مفقودی اين مظلوم بايد اغصان و افنان سدره مباركه و ايادی امر... ادامه »
25
کافر شمردن بهائیان توسط شیخیه
چکیده: شیخیه با مطرح کردن اعتقاداتی همچون رکن رابع و نیابت امام زمان (ارواحنا فداه) در عصر غیبت، زمینه‌ی پیدایش بابیه و بهائیه را فراهم آوردند. بعد از ننگی که بهائیان به بار آوردند، مشایخ شیخیه برای اینکه خود را از رفتارهای ناشایست این فرقه‌ی ضاله تطهیر کنند، دست به تکفیر بهائیان زدند و آنها را کافر، نجس و مشرک دانستند. مطرح کردن اعتقاد ر... ادامه »
25
بستر سازی شیخیه در تاویل محکمات قرآن برای علی‌محمد شیرازی
چکیده: زمینه‌ای که شیخیه ایجاد کرد دست آویزی شد برای علی‌محمدباب که بتواند از این شرایط استفاده کند. یکی از این اقدامات که همواره کننده‌ی راه برای علی‌محمد باب بود، تاویل قرآن بود، به گونه‌ای که محکمات قرآن را هم به تاویل می‌بردند و دقیقا از همین مورد، علی‌محمدباب استفاده نمود و آیات مربوط به قیامت را در مورد ظ... ادامه »
23
آزادی صرف و نحو توسط علی‌محمد باب!
چکیده: بهائیان معتقدند علم پیشوایان الهی، از جانب خدا است. اما بر خلاف این ادعا، پیشوا و مبشر بهائیت، جناب علی‌محمد شیرازی، مرتکب اشتباهات فاحش علمی شده است. البته وی به جای اعتراف به اشتباهات خود، به توجیه آن‌ها روی آوده است. به عنوان نمونه در توجیه غلط گویی‌های خود، مدعی آزاد شدن علم صرف و نحو شده است! پیشوایان بهائی، یکی از و... ادامه »
22
استفاده از جذابیت زن‌ها در تبلیغ بهائیت!
چکیده: فرقه‌ی بهائیت همواره در تلاش بوده تا با سوءاستفاده از جذابیت زن‌ها، اهداف توسعه‌طلبی خود را به پیش برد. از این‌رو، تشکیلات بهائیت تلاش دارد تا از تمام ظرفیت‌های زنان به نفع خویش بهره برده و لذا استفاده از صدای زنان برای رونق بخشیدن به مجالس ماهیانه‌ی بهائی، کمترین استفاده‌ای است که از جنس زن در تبلیغ بهائیت به کار... ادامه »
22
خیز بهاییت جهت تضعیف مراسم اربعین
چکیده: بار دیگر شبکه سلطنتی انگلیس با همکاری تشکیلات بهاییت سعی در تضعیف و تخریب مراسم اربعین حسینی را با انتشار اخباری کذب و ترویج شایعاتی در دستور کار خود قرار داده است. اسلام ستیزی و اسلام هراسی یکی از مهمترین برنامه ها در رسانه های معاند بوده و همواره با پرداختن به مسائلی حاشیه ای و تبلیغات سوء از موضوعی سعی در ارتباط دادن به جریانی مهم و مرتبط با مذ... ادامه »
17
شاگردی علی‌محمد باب در مکتب شیخیه
چکیده: بر اساس آن‌چه نویسندگان بهائی و غیربهائی نگاشته‌اند، علی‌محمد شیرازی، از سنّ کودکی، در درس شیخ عابد از شاگردان شیخ‌احمد احسائی حضور یافت. همین امر موجب سفر او در سنّ بیست سالگی به کربلا و شاگردی او در محضر سیدکاظم رشتی گشت. فاضل مازندرانی از مبلّغان برجسته‌ی بهائیت، علی‌محمد شیرازی را به مکتب شیخی بیش از همه نزدیک می&z... ادامه »
16
شیخیه چه انحرافاتی را به تشیع وارد کرد؟
چکیده: تاریخ معاصر تشیع اثنی‌عشری حاکی از ظهور فرقه‌های انحرافی است که آسیب‌هایی به اندیشه‌های شیعه‌ی امامیه زده و انحراف‌های بزرگی در باورهای اصلی آن از جمله مهدویت، عدل، معاد و... ایجاد کرده‌اند. از جمله مهم‌ترین این فرقه‌ها بابیت و در زیر مجموعه‌ی آن بهائیت است. جالب آنکه این فرقه‌ها از سوی استعمار... ادامه »
16
چهره شاخص مبارزه با بهائیت که بود؟
چکیده: «آیت الله محمدتقی فلسفی»(۱۲۸۶-۱۳۷۷ ش) از روحانیون شهیر و نامدار معاصر است. بخش عمده عمر او در عصری پر چالش و سرشار از تنش گذشت. خطابه‌های گرم و خاطره انگیز آیت الله فلسفی در دورانی که حکومت پهلوی دوم بیتوجه به ارزشهای دینی مورد پذیرش جامعه و... «آیت الله محمدتقی فلسفی»(1286-1377 ش) از روحانیون شهیر و نامدار معاصر است. ... ادامه »
15
معرفی کتاب :  «چرا از بهائیت برگشتم؟»
چکیده: خاطرات بهائی پشیمان شده به نام "مسیح‌اله رحمانی" در کتابی با عنوان "چرا از بهائیت برگشتم؟" توسط علی‌امیر مستوفیان در 184 صفحه گردآوری و نشر راه نیکان، آن را منتشر کرده است. خاطرات بهائی پشیمان شده به نام "مسیح‌اله رحمانی" در کتابی با عنوان "چرا از بهائیت برگشتم؟" توسط علی‌امیر مستوفیان در 184 صفحه گردآوری و نشر راه نیکان، آن ... ادامه »
صفحه 1 از 6اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.