20
ازدواج سفید و طلاق عاطفی حاصل فعالیت عرفان های نوظهور در ایران
چکیده: بسیاری از دخترها و پسرهای دانشجو در خانه‌های مجردی مختلط زندگی می کنند. مهمان‌بازی هم کلاسی‌های دختر و پسر در خانه‌های مجردی، اتفاقی که در حال تبدیل شدن به یک پدیده جدید است. رابطه هم اتاقی دختر و پسر که امروزه به یک آسیب اجتماعی تبدیل شده است، حاصل فعالیت و تلاش های عرفان های نوظهور در ایران است، این عرفان های از دیر... ادامه »
29
عرفان‌های نوظهور با ارائه ویترینی جذاب به دنبال فریب جوانان هستند
چکیده: معاون تبلیغات اسلامی کشور: عرفان‌های نوظهور با ارائه ویترینی جذاب به دنبال فریب جوانان هستند حجت‌الاسلام علی دارابی در همایش روحانیون و مبلغین استان همدان با بیان اینکه ملاحظات تبلیغاتی دین در دهه ۹۰ با دهه‌های گذشته متفاوت است، گفت: تبلیغ دارای اضلاع متعددی است. وی با بیان اینکه مبلغان باید برای اثرگذاری تبلیغ به فاکتورهایی م... ادامه »
22
دستگیری عوامل فرقه نوظهور نشاط زندگی
چکیده: فرقه انحرافی «نشاط زندگی» متأثر از عقاید، و آموزه های انحرافی عرفان‌هایی با سبک و سیاق هندوئیسم است که توسط کامبیزنفیسی در سال 2001 م در پوشش مؤسسه‌ای با همین نام، در ایران راه‌اندازی و با توسعه فعالیت‌ها به استان‌های مختلف کشور، آموزه‌های خود را تبلیغ و به جذب افراد پرداخت. هرچند در ابتدا به دلیل فقدا... ادامه »
20
شریعت زدایی با طعم چاکرادرمانی!
چکیده: به"بهترین حالت پاکسازی چاکراها وضو گرفتن است!" "نماز خواندن انرژی های منفی را دفع می کند." "کعبه پرانرژی ترین نقطه زمین است و چرخش بر عکس عقربه های ساعت موجب شریان انرژی در طواف کنندگان می شود." با دیدن سطور بالا چه فکری به ذهن شما خطور می کند؟ آیا اینها حقایقی هستند که بر حقانیت اسلام تاکید دارند؟ آیا چنین استدلال هایی می توانند منبع ایمان آور... ادامه »
15
اسلام رحمانی همان اسلام تسامح در قبال فرق انحرافی است
چکیده: اسلام رحماني نام ديگر اسلام آمريکايي/ حضور فائزه هاشمي در جمع بهائيان که به زودي از سوي ديگران هم تکرار خواهد شد، يک ُبعد سياسي دارد که هدف آن جلب آراي گروه هاي مختلف است و بعد ديگر، کاملاً فرهنگي و به منظور تغيير ارزش ها و تضعيف باورهاي ديني انجام مي شود. متن کامل مصاحبه حجت الاسلام مظاهری سیف در خصوص اسلام رحمانی: کارشناس عرفان هاي نوظهور با ... ادامه »
15
بررسی ادعاهای فرق بر ارتباط با عالم غیب و دریافت وحی از طریق رؤیا
چکیده: فرقه‌ها و خواب بینی؛ در وجود انواع خواب برای انسان‌ها و ازجمله رؤیای صادقه شکی نیست؛ و بحث‌های گوناگونی از عالمان دینی و راویان شیعه و سنی، دربارهٔ ماهیت خواب و انواع آن، ارائه‌شده است؛ اما مسئله‌ای که کمتر بدان پرداخته‌شده، جایگاه رؤیا در تشخیص مصداق حجت الهی و معصوم است. رؤیا تجربهٔ افکار، تصاویر یا احساسات به هن... ادامه »
03
تحریف دین در معنویت‌های نوظهور
چکیده: ترویج شهوات، ایجاد ترس و جداسازی علم و اندیشه از معنویت، برای تحکیم و تداوم نظام‌های سلطه‌گر و معنویت‌ستیز بسیار لازم است، اما کافی نیست. انسان موجودی معنوی است که حقیقت هویت او روح است. استعداد روحی همواره از درون، او را به سوی کمال مطلق برمی‌انگیزد و در زندگی محدود دنیوی و سرگرمی‌های حیوانی، آرام و قرار او را می‌گیرد... ادامه »
03
قابلیت درمانی عرفان های کاذب قابل اثبات نیست
چکیده: حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مظاهری سیف در برنامه «شعبده شوم» ادعای درمان گری از سوی مدعیان دروغین را بسیار رایج دانست و گفت: ما با فضایی متنوع مواجه هستیم؛ ادعاها گاه درست و گاه نادرست نتیجه می دهد و مواقعی که این ها موفق می شوند بیماری را درمان کنند یا بر اثر تلقین یا تصادف است. مدیر موسسه بهداشت معنوی ادامه داد: برخ... ادامه »
01
راه‌اندازی صفحه منتسب به امام‌ زمان (عج) در اینستاگرام
چکیده: به‌تازگی، فردی (با هویت نامشخص) با ایجاد یک حساب کاربری در فضای مجازی، خود را «سید یمانی» و تنها نماینده رسمی امام‌زمانعجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف خوانده است. این فرد، مدعی است –نعوذبالله- حضرت ولی‌عصرعجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف ، مدیریت این صفحه کاربری را شخصاً انجام داده و پیام‌های کاربران ر... ادامه »
12
مدعی یمانی امامی از جنس فیسبوک
چکیده:  یکی از نکات ویژه و جالب توجه مدعی یمانی این است که تنها راهی که می شود با او ارتباط برقرار کرد از طریق صفحه شخصی اش در صفحه اجتماعی ، صهیونیستی فیسبوک می باشد . و این یکی از مضحکترین روشهای ارتباط با یک امام معصوم است . به گفته انصار و پیروان این دجال ، صفحه شخصی اش در فیسبوک به صورت مستقیم زیر نظر وی اداره می شود و خود شخصاً مطالبی را در فض... ادامه »
25
پنج شگرد عضوگیری در عرفان‌های کاذب
چکیده: براساس تازه‌ترین خبرها توزیع جزوات و کتاب‌هایی با عناوین«بلک‌سَبت» و «متالیکا» در حوالی مراکز دانشجویی، فعالیت در پوشش انجمن‌های خیریه غیرمجاز و برگزاری همایش‌های گوناگون برای آشنایی دختران و پسران جوان و همچنین عضوگیری از بین جوانان برای آشنایی این قشر از جامعه با این ادیان ساختگی از تازه‌ترین ... ادامه »
26
قانون جذب همان تطیر باطل است!
چکیده:  امروزه در بسیاری از کارگاه‏ها و سمینارهای قانون جذب، از این ایده به عنوان موضوعی که مورد تأیید متون اسلامی است نام برده می‏شود و پاره‏ای از سخنرانان پا را فراتر گذاشته و جذب را اصالتا متعلق به معارف دینی دانسته و مدعی‏اند که اساسا خاستگاه این ایده متون دینی و اسلامی است. در این نوشتار این مطلب را پی‏می‏گیریم که قانون ج... ادامه »
24
نرم‌افزار «پیشوایان گمراهی» در نقد عرفان‌های کاذب تولید شد
چکیده: سید مهدی روحانی مدیر پروژه تدوین و آماده‌سازی نرم‌افزار «پیشوایان گمراهی» گفت: کلیت این نرم‌افزار درباره معنویت‌های نوظهور و عرفان‌های کاذب است که در 15 فصل تدوین شد. وی با اشاره به اینکه فصل نخست نرم‌افزار کلیاتی است که به جنبش‌های نوپدید و شاخص‌های معنویت کاذب و حقیقی پرداخته است، افزود: در سای... ادامه »
09
توصیف خوب فرقه ها خود نقدی کارساز است
چکیده: در بعضی از جریانات، نقد فضای موجود، مهم‌تر از نقد آموزه‌هاست در تحلیل معنویت‏ های نوظهور نباید در تحلیل آموزه ‏ها توقف کرد. فضای کلّی حاکم بر کلاس ‏ها و نوشته‏ ها، محوری مهم برای به‌ دست آوردن فهم صحیح از یک مکتب است. مثلاً در کلاس‏ های عرفان حلقه ، بیش از آن که بر عبودیت، بندگی و شریعت تأکید شود، بر درمان‌گ... ادامه »
15
بازی‌های رایانه‌ای راه‌کار ورود عرفان‌های غربی
چکیده: حجت الاسلام حمزه شریفی دوست: بی‌گمان بازی‌ها، نخستین گام ورود کاربران به دنیای رایانه‌هاست. بازی‌های موجود بیشتر الهام گرفته از فرهنگ و ارزش‌های تمدن غرب و برای براندازی و تخریب فرهنگ اسلامی طراحی شده‌اند. * ابزارهای هنری و رسانه‌های تصویری به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، ابزارهای هنری از جمله راه‌های نفوذ ... ادامه »
14
اقتصاد و رفاه در عرفان‌های کاذب
چکیده: موج معنویت های وارداتی در کشور ایران، باعث شده تا مفاهیم معنوی جدیدی در محیط های دینی و فرهنگ عمومی کشور بر سر زبان ‌ها افتد و پاره ای از سخنرانان و افراد مشهور در کشور، این مفاهیم را به بحث گذاشته و گاهی هم تلاش کنند، این مفاهیم را منطبق بر مفاهیم اسلامی نشان دهند. بعضی دیگر مفاهیم روحی جدید را ره آورد تمدن غرب و از فرآورده های تکنولوژی جدید ... ادامه »
11
عرفان کاذب و موسيقي پاپ در خيمه عزاداري؟
چکیده: يکي از سنت هاي زيباي شيعيان برگزاري مراسم و آئين هاي عزاداري براي معصومين است که در اين ميان، عزاداري براي امام حسين (ع) تبديل به يک نظام فرهنگي شده است. تاآنجا که همين آئين ها ساليان سال و در طول قرن ها موجب بقاي ماوقع حوادث ماه محرم سال 61 هجري قمري شده است. آئين هاي عاشورايي را به ايندليل مي توان يک نظام فرهنگي دانست که شامل مجموعه اي از مناسک، ... ادامه »
09
نام‌ها و خصوصیات عرفان‌های کاذب
چکیده: (سلسله نشست‌های آسیب‌شناسی عرفان‌های کاذب) در كشور ما در حال حاضر 4 جريان عمده عرفانی و معنوی وجود دارد که عبارتند از؛ عرفان ناب دينی، دوم مدعيان دروغين و پوشالی، سوم رهبران سلاسل دراويش و چهارم، معنويت‌های نوظهور. درباره جریان چهارم دو مقدمه لازم به ذكر است. مقدمه اول اينكه اين جريان‌ها در ايران اسم‌های مختلفی دارد،... ادامه »
09
رمان «راز فرشتگان» در نقد عرفان‌های کاذب و نوظهور
چکیده: رمان «راز فرشتگان» با هدف نقد ایده‌های عرفان‌های نوظهور و کاذب به قلم حمیدرضا مظاهری سیف منتشر شد، این کتاب در 23 بخش و در 231 صفحه منتشر شده است. عناوین بخش‌‌های این اثر به شرح ذیل است: دشمن قسم‌خورده، فرشته‌های نگهبان، یک آسمان فرزند، عشق حوا، تجربه تلخ، بازگشت باشکوه، فرشتگان نقاس، قلب قابیل، فرشته&zwnj... ادامه »
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.