دالایی لاما

10
نقش جادو در مکتب دالایی لاما
چکیده: بوداییان تبت برای مقام دالایی لاما اهمیت بسیاری قائل‌اند و آنها را تناسخ‌های بودای مهر می‌دانند که برای خدمت رسانی به مردم تجسمی دوباره می‌یابد.  ایمان به سحر و افسون و حرکات جادویی از اعتقاداتی است که بوداییان تبت از هندوان اخذ کرده و با دین خود درآمیخته‌اند. از نکات قابل ذکر در مورد لامائیسم اینکه، بعد از درگذش... ادامه »
04
آشنایی با دالایی لاما؛ عارف سازمان سیا + عکس
چکیده: از رهبر در تبعید تبت چه می‌دانید؟ آیا وی فردی مستقل است که سعی در ترویج صلح دارد؟ روابط وی و سازمان‌های جاسوسی آمریکا تا چه حدی بوده‌اند؟ آیا عرفان بودایی دالایی لاما انسان را به سوی فهم حقیقی از جهان سوق می‌دهد؟ برای رازگشایی از این سؤالات با گزارش مشرق همراه شوید... به گزارش مشرق، معمولا روزنامه‌نگاران غربی به ندر... ادامه »
04
هدف دالایی لاما از شادی محوری
چکیده: سرور و شادمانی و رضایت مندی از گرایش های بنیادین فطرت است.(۱) که در اثر حضور در محضر خداوند ادراک آن کمال مطلق و رحمت بی کران تمام روح را فراگرفته بود. انسان شادمانی ناب و عمیقی را تجربه کرده است که پس از هجران از معشوق ازلی خویش و جدایی و دوری از آن عالم در جستجوی حیران و شیدای آن شادی و خواهان آن سرور ناب و بی کران می باشد. بودیسم تمام تعالیم خود... ادامه »
22
نقد و بررسی عرفان های نوظهور – دالایی لاما
چکیده: یکی دیگر از این عرفانهای نوظهور، عرفان دالای لاما است، اصل کلمه ی دالای لاما یعنی اقیانوس علم و به معنی کسی است که علم بی کران دارد.  یعنی کسی که علم غیب و علم فراوان دارد. عرفان دالای لاما برای منطقه ی تبت، منطقه ی غرب چین(قسمت کوههای هیمالیا) است، تقریباً قسمتی که هم مرز با پاکستان است و نزدیک ایالت بلتستان پاکستان است، و منطقه ای که هم در ... ادامه »
07
معرفی دالایی لامای چهاردهم
چکیده: نویسنده: محمدتقی فعالی تنزین گیاتسو (ویا بِستان، دزین، گیا، متشو) در شش جولای 1935 در روستایی به نام تاکتسِر واقع در استان آمد و (شمال شرقی تبت) در خانواده ی کشاورز پرجمعیت به دنیا آمد. بنا بر سنتی تبتی از دو سالگی به عنوان تجسم دوباره ی دالایی لامای سیزدهم، توبتن گیاتسو (م. 17 دسامبر 1932) شناخته شد. بوداییان تبت برای مقام دالایی لاما اهمیت بسیا... ادامه »
01
دالايي لاما
چکیده: دالايى لاما- رهبر مذهبى و سياسى مردم تبت - در سال ۱۹۳۵ در روستاى كوچكى در شمال شرقى تبت به دنيا آمد. او كه در خانواده اى روستايى زاده شده بود تحصيلاتش را در شش سالگى شروع كرد و در سال ۱۹۵۹ در ۲۴ سالگى در فلسفه بودايى دكترا گرفت. از ۱۹۵۰ به اين سو - سالى كه هشتادهزار سرباز ارتش چين كمونيست، تبت را تصرف كردند - دالايى لاما رهبرى سياسى تبت را برعهد... ادامه »
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.