انجمن حجتیه

01
طلبه باید سیاسی باشد
چکیده: رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور مطرح کرد: طلبه باید سیاسی باشد و با اطلاعات کافی، در جامعه روشنگری کند. حجت‌الاسلام والمسلمين عبدالعلی گواهی در نشست بصیرتی سیاسی طرح دانش افزایی اساتید ضمن تحصیل و نومدرسان مدارس علمیه خواهران که در اردوگاه جوادالائمه(ع) گلبهار در حال برگزاری است، با بیان اینکه امروز طلبه باید سیاسی باشد، ت... ادامه »
10
مبانی فکری و اعتقادی امروز انجمن حجتیه
چکیده: ️اگر بخواهم مبنای، فعالیت و خطر فعلی انجمن را به شما بگویم، خلاصه‌اش در سه چیز است؛  🔶 اول:مخالفت با تشکیل حکومت اسلامی در عصر غیبت  انجمن هنوز که هنوز است، نیروهایی را که به خود جذب می‌کند با این تفکر آموزش می‌دهد.  مثلاً، ممکن است طرف دانشجوی رشته داروسازی باشد، اما با خواندن آیات و روایات برایش اثبات ‌ک... ادامه »
06
آیا انجمن حجتیه اعتقاد دارد که برای ظهور امام زمان(عج) دنیا باید پر از فساد شود؟
چکیده: این جمله معروف یکی از عامیانه‌ترین تعاریفی است که در مورد انجمن‌حجتیه می‌شود که از یک لحاظ صحیح بوده و از یک لحاظ صحیح نیست.  از این لحاظ صحیح نیست .... که اگر انجمنی‌ها به این معتقد بودند که ظلم و فساد باید زیاد شود، خودشان با بهائی‌ها مبارزه نمی‌کردند.  می‌گفتند دستتان هم درد نکند، دارید باعث انحراف ... ادامه »
23
بدعت‌های انجمن‌ حجتیه(6)
چکیده: بدعت ششم: تفکیک دین از سیاست  یکی از بزرگ‌ترین بدعت‌های انجمن، تفکیک دین از سیاست است.  انجمن‌حجتیه همواره اذعان می‌دارد که نه تنها در طول انقلاب که بعد از آن هم فقط به کار خالص دین پرداخته و هیچ کاری به امور سیاسی نداشته‌است.  به این ترتیب یعنی تمامی احکام سیاسی اسلام را نفی کرده‌اند و این، بدعتی کلا... ادامه »
22
بدعت‌های انجمن‌ حجتیه(5)
چکیده: بدعت پنجم: محدودیت دفاع در عصر معصوم  این بدعت به شکلی وقیحانه، دایره دفاع در عصر معصوم(ع) را تنگ می‌کند. آقای حلبی صراحتاً می‌گوید، زمان امام علی(ع)، حکومت غاصب خلفای ثلاثه، به شیعه و اهل‌حق، تعرض زیادی داشتند اما حضرت دست به دفاع نزدند!(1) انحراف چنین حرفی در آن است که بدون در نظر گرفتن شرایط و امکان دفاع، عدم اقدام به آن ... ادامه »
20
بدعت‌های انجمن‌ حجتیه(4)
چکیده: بدعت چهارم: نفی دفاع در عصر غیبت با اینکه در عصر غیبت، دفاع از ضروریات دین و مذاهب حقه است و حتی به اذن امام و رهبر احتیاج ندارد، انجمن‌حجتیه معتقد است که دفاع در عصر غیبت، منوط به وجود معصوم(ع) می‌باشد، بنابراین باب دفاع را کاملاً بسته‌اند. همان‌طور که اقدامات و مبارزاتی را که مردم در زمان انقلاب انجام می‌دادند، به ا... ادامه »
17
بدعت‌های انجمن‌ حجتیه(3)
چکیده: انجمن حجتیه در خدمت استعمار در قسمت قبل، به بررسی دو بدعت انجمن در مورد نفی انقلاب و حکومت در عصر غیبت پرداختیم. در این قسمت، بدعت سوم را بررسی می‌کنیم.  بدعت سوم: نفی جهاد ابتدایی  جهاد ابتدایی یا «جهاد الدعوت‌الاسلام» از ضروریات دین است که تمام فِرَق اسلامی، علما و مفسرین بدون استثنا، آن را همچون نماز، روز... ادامه »
15
بدعت‌های انجمن‌ حجتیه(1و2)
چکیده: این قسمت: نفی انقلاب و تشکیل حکومت اسلامی در عصر غیبت مسئله انجمن‌حجتیه از آن دست موضوعاتی است که با گذشت سال‌ها از آغاز فعالیتش، همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی مانده.  این عدم شفافیت، گاهی به خاطر انتقاداتی است که آنچنان پایه صحیحی نداشته و موجب انحراف از مسائل مهم‌تر شده‌است.  به بیان دقیق‌تر، اشکالات... ادامه »
03
آیا با گناه بیشتر، ظهور نزدیک تر می شود؟
چکیده: در روایات ذکر شده است که هنگام ظهور امام زمان، ‌جنگ و خونریزی و فساد فراوان روی می‌دهد، و از طرفی گفته می‌شود که باید زمینه را با اعمال نیک، دعا و... برای ظهور ایشان فراهم کرد. انسان در این مواقع مضطر می شود که بالاخره با گناه بیشتر ظهور نزدیک میشود یا با اعمال نیک؟.... باید گفت: از جمله نشانه‌های غیر حتمی ظهور، گسترش فساد ... ادامه »
23
مبارزه با بهائیت، بهانه انجمن‌حجتیه
چکیده: شیخ محمود حلبی، مؤسس انجمن‌حجتیه، تنها تکلیف شیعیان را که مورد پسند و رضایت امام زمان(عج) باشد، مبارزه با بهائیت، آن هم در قالب فعالیت‌های انجمن‌حجتیه می‌دانست.  وی قلباً اعتقاد داشت، بهترین خدمت دینی را در زمان خود انجام می‌دهد و به جوانان انجمنی هم همین نکات را می‌آموخت و جوانان و حتی روحانیان مبارز را از مبارز... ادامه »
13
رهبر انقلاب / انجمن حجتیه
چکیده: رهبر انقلاب: ما نباید فکر کنیم که چون امام زمان خواهد آمد و دنیا را پُر از عدل و داد خواهد کرد، امروز وظیفه‌ای نداریم؛ نه، بعکس، ما امروز وظیفه داریم در آن جهت حرکت کنیم تا برای ظهور آن بزرگوار آماده شویم. ۱۳۸۱/۷/۳۰
09
بازماندگان فکری انجمن حجتیه در ظاهر حامی نظام بودند/ بخش سوم
چکیده: انجمن حجتیّه معتقد به جدایی دین از سیاست به طور مطلق نیست؛ البته در میان آنان افراطیونی هم وجود دارند که انحرافشان بیش از حد معمولِ خط فکری انجمن است، امّا به صورت کلّی باید گفت که انجمن حجتیّه به "جدایی دین از سیاست در عصر غیبت" معتقد است. به گزارش فرقه نیوز؛ در بخش‌های قبلی این نوشتار، به شرح سخنرانی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین س... ادامه »
25
پروِژه تطهیر انجمن حجتیه چگونه توسط لیبرال‌ها کلید خورد؟
چکیده: اسلامی که توسط انجمن حجتیه تبلیغ می شد اسلامی بود که سلطه طلبان هم خیلی از آن استقبال می کردند و این همان اسلام آمریکایی بود که امام هم بر آن تاکید داشتند. یعنی احساس تقابلی با آمریکایی ها و صهیونیست های حاکم بر کشور وجود نداشت. این روزها صداهایی از گلوی جریان لیبرال به گوش می رسد که خبر از تشکیل پروژه تطهیر انجمن حجتیه می دهد و به نظر می رسد که ب... ادامه »
15
کارنامه فکری انجمن حجتیه
چکیده: درباره انجمن حجتیه چه می دانید؟ آیا از مبانی فکری، باورها و اهداف اجرایی موسسان این انجمن مطلع هستید؟ با ما همراه باشید تا در این نوشتار اطلاعات مفید و مستندی را درباره این انجمن انحراف یافته تقدیمتان کنیم:  یكی از جریانات مهم و تاثیر گذار بر شرایط سالهای بعد از 1320 گسترش و تسلط فرقه بهائیت در ایران بو... ادامه »
15
انجمن حجتيه و عقايدشان
چکیده: مقدمه:  در زمان پهلوي بالاخص پهلوي دوم بهائيت رشد بسيار داشت و فرصتي پيدا كرد تا جمعيت خود را سه برابر كند و در دستگاه دولتي و شاه نفوذ فراوان بكند. رييس راديو تلويزيون وقت دكتر شاه قلي، وزير بهداري، وزير آموزش و پرورش و... هويدا نخست وزير و بسياري ديگر بهايي بودند و به سفارش اربابان و شاه در همة امور دخالت داشتند.  در ميان ملت، روحان... ادامه »
15
انجمن حجتیه چه کسانی هستند و عقایدشان چه اشکالاتی دارد؟
چکیده: مقدمه:  در زمان پهلوی بالاخص پهلوی دوم بهائیت رشد بسیار داشت و فرصتی پیدا کرد تا جمعیت خود را سه برابر کند و در دستگاه دولتی و شاه نفوذ فراوان بکند. رییس رادیو تلویزیون وقت دکتر شاه قلی، وزیر بهداری، وزیر آموزش و پرورش و... هویدا نخست وزیر و بسیاری دیگر بهایی بودند و به سفارش اربابان و شاه در همة امور دخالت داشتند.  در میان ملت، روح... ادامه »
28
شیخی که برای مسئولان نظام شاه دعا می‌کرد
چکیده: یکی از مهم‌ترین مقاطع نهضت امام خمینی(ره) پس از قیام خونین 15خرداد، ایام تبعید حضرت امام بود. چرا که رژیم وحشت فراوان داشت تا با تبعید مرجع تقلید محبوب و شجاع، قیامی دوباره همچون قیام 15خرداد شکل بگیرد که به یقین باید بهای سنگین‌تری را برای سرکوب آن می‌پرداخت. از این رو قبل از تبعید امام همه‌ی جوانب امر را سنجید و برنامه‌ای... ادامه »
09
انجمن حجتیه یا انجمن ساواکیه؟!
چکیده: احتمالاً بسیاری از افراد بر این باورند که انجمن حجتیه تنها یک هدف داشته و آن هم همان مبارزه با فرقه‌ای به نام بهائیت بوده و دیگر هیچ. و در عین حال که به شدت مخالف مبارزه علیه رژیم ستم شاهی بوده اما هیچ گونه رابطه‌ای هم با این رژیم نداشته است. اما شواهد و اسناد تاریخی برعکس این مطلب را نشان می دهند و رابطه انجمن منحرفه حجتیه با ساواک را تا... ادامه »
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.