بازی و سرگرمی

16
اثر بازي هاي رايانه اي بر کودکان و نوجوانان
چکیده: پديده ي جديد دانش بشري که تقريباً در همه ي شئون زندگي اسنان راه يافته است. همچون ديگر ساخته هاي دست بشر دو رو دارد که يک روي آن استفاده صحيح در کارها و کمک به رشد و سعادت بشر است و روي ديگر آن استفاده غلط است که معمولاً جز در موارد علمي و شغلي از آن استفاده مي شود. آنچه بيشتر کودکان و نوجوانان را شيفته خود مي کند، بازي هاي رايانه اي است. پيشرفت کي... ادامه »
12
برای فرزندتان فکر بسازید!
چکیده: وسیله هایی که در آشپزخانه هست چگونه کار می کنند؟ آن ها چگونه ساخته شده اند؟ از چه موادی در ساخت آن ها استفاده شده است؟ آیا کودک می تواند ویژگی های طرح را از طریق نقاشی یا با استفاده از کلمات به دیگران منتقل کند؟ تکنولوژی، به کار گرفتن علم در عمل و ساخت و تولید است. هر شیئی که توسط انسان تولید شده است، جنبه های تکنولوژیکی گوناگونی دارد که قابل مش... ادامه »
14
چیستان
چکیده: چیستان 1- آن چیست که روز را کنار پنجره می گذراند، و هنگام غذا کنار میز است و شب ها ناپدید می شود؟ 2- آن چیست که گرداگرد درخت و چوب است اما هیچگاه به داخل درخت و چوب نمی رود؟ 3- این چیه که مورچه داره ، اما مار نداره ؟ 4- برگ سبز چمنی، ورق ورق تو می شکنی؟ 5- آن چیست که جان دارد و نفس نمی کشد؟ 6- آن چیست که پر دارد ... ادامه »
14
اگه گفتی این چیه؟
چکیده: مواد لازم: یک کیسه پارچه‌ای ضخیم، تعدادی لوازم خانه یا اسباب‌بازی گروه سنی: چهار تا شش سال بازی، نوبتی انجام می‌شود. کسی که کیسه را به دست دارد، از اتاق بیرون می‌رود و یک شئی را داخل کیسه قرار می‌دهد. نفر دوم باید با لمس کردن آن شئی، ماهیت آن را تشخیص دهد. کسی که توانست شئی داخل کیسه را به درستی تشخیص بدهد، این بار باید ش... ادامه »
14
دستمال بازی
چکیده: ● اهداف کلی: ایجاد روحیه همکاری و تعاون و صداقت و راستگویی ● اهداف جزئی: تسریع در انجام عمل ها و عکس العمل ها، تقویت عضلات پا ● تعداد بازیکن: محدودیتی ندارد ● سن بازیکنان: 7 الی 17 ساله ● ابزار لازم: یک عدد دستمال ● محوطه بازی: حیاط مدرسه ● شرح بازی: برای شروع بازی بایستی میدان را برای بازی آماده نمود، بدین صورت ... ادامه »
14
حیوانات سایه‌ای درست کنیم
چکیده: آموزش تصویری ساخت سایه به شکل حیوانات با نور و دست: وقتی بچه بودم، بعضی شب ها که برق میرفت و شمع روشن میکردیم با برادرها و خواهرم شروع میکردیم به سایه سازی رو دیوار مقابل. با این تصاویر بصورت تصویری و خیلی راحت سایه سازی حیوانات را با دست نشان میدهیم.   ... ادامه »
14
بازی و ریاضی
چکیده: شما می‌توانید به راحتی پلاک خانه‌ی دوستتان و سن او را پیدا کنید؛ بدون آن که مستقیم از او بپرسید. برای این کار از او بخواهید:  1    پلاک خانه اش را دو برابر و با پنج جمع کند. 2    حاصل را در 50 ضرب کند. 3    سنش را به حاصل ضرب بیافزاید. 4.    365 را که تعداد روزهای سا... ادامه »
14
آزمایش تخم مرغی
چکیده: آزمایشی که امروز می خواهیم با هم انجام بدهیم بسیار جالب و با مزه است. پس وسایل مورد نیاز را تهیه کنید و با ما همراه شوید.   وسایل مورد نیاز برای تخم مرغ پلاستیکی  تخم مرغ آب پز لیوان یا شیشه ی دهان گشاد تا تخم مرغ بتواند به راحتی داخل آن شود. سرکه   دستورالعمل 1. ابتدا تخم مرغ را درون لیوان یا شیشه ی مربا قرار دهید. 2.&... ادامه »
06
حفظ تعادل
چکیده: مواد لازم: تعدادی بالش و کوسن در اندازه‌های مختلف گروه سنی: دو تا چهار سال بازی با بالش‌ها را به اشکال مختلف می‌توان انجام داد. در واقع، در زمستان که به دلیل سرما و آلودگی هوا، محدودیت بیش‌تری برای بازی بچه‌ها وجود دارد، این بازی، به تخلیه انرژی آن‌ها کمک می‌کند. با قرار دادن دو بالش روی هم، از کودک بخواهید که... ادامه »
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.