یهود و صهیونیسم

16
بررسی تطبیقی ارزش و جایگاه کار در اسلام و یهود
چکیده: امروزه معتقدان به ادیان الهی، هم زیستی دینی و انسانی را در گرو گفت وگوی بین اندیشمندان مذهبی می دانند. طبیعی است که محور اصلی این گفت وگوها متون وحیانی است. از موضوعات مشترک تحقیقی بین قرآن و کتاب مقدس، بحث کار و تلاش است. انسان دو بعد مادی و معنوی است که تکامل در هریک از آنها، تنها در سایه تلاش محقق می شود. این پژوهش، درصدد است جایگاه اخلاقی کار ر... ادامه »
18
جشن پوریم؛ رقص یهود در هولوکاست ایرانیان + تصاویر
چکیده: از جشن پوریم یهودیان چه می دانید؟ هولوکاست واقعی را یهودیان در کجا و علیه چه کسانی اجرا کردند؟ آیا از کشتار ده ها هزار ایرانی به دست یهودیان اطلاعی دارید؟ آیا روز "13 به در" نوروز و خروج از خانه ها ریشه در قتل عام ایرانیان باستان دارد؟ با گزارش ویژه مشرق از پایکوبی صهیونیست ها در سالروز کشتار ایرانیان همراه شوید... جشن «پوریم» یکی از س... ادامه »
17
هولوکاست ایرانی (داستان استر و مردخای)
چکیده: در حالی که ما ایرانی‌ها سیزدهم فروردین را نحس دانسته و به یاد قتل عام اجدادمان به کوه و دشت پناه می‌ بریم (تا توسط یهودیان کشته نشویم) آنها باید در جشن نسل کشی آنقدر شراب بنوشند تا تعادل خود را از دست بدهند. در زمان خشایارشا، شاه هخامنشی دو نفر یهودی به نام مردخای و استر به هر نحوی به دربار خشایارشا نفوذ کردند و قصدشان این بود که ت... ادامه »
15
تورات و ذوالقرنین
چکیده: برخی مدعی هستند که در تورات (در مکتوبه دانیال)، کورش همان ذوالقرنین خوانده شده است. در پاسخ می‌گوییم طبق اسناد، این کتاب توسط دانیال نبی (ع) نوشته نشده است. همچنین آن بخش از کتاب ربطی به کورش ندارد بلکه در بهترین حالت مربوط به داریوش سوم است؛ آن هم تعریف و تمجیدی از او نشده، بلکه در تورات، وحشی و بی‌منطق نامیده شده است. کتاب مقدس ی... ادامه »
21
ابلیسک چرا و چگونه به وجود آمد؟
چکیده: در اقصا ‌نقاط جهان از «مسجد بزرگ سلطان احمد ترکیه» تا صحن «کلیسای اعظم سنت پیتر» در «واتیکان» و محوطه «کاخ سفید آمریکا» شاهد ستون‌هایی هرمی‌ شکل هستیم که سر به فلک کشیده‌اند. این ستون‌ها نمادهایی از الحاد و پاگانیسم نزد ادیان باستانی «مصر» بودند که در بازه‌های... ادامه »
01
نقد و بررسی انیمیشن استراتژیک «دانشگاه هیولاها»
چکیده: استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار یک استودیوی انیمیشن‌سازی آمریکایی است که در کالیفرنیا واقع شده است .این شرکت توسط استیو جابز و ادوین کتمول ایجاد شد. انیمیشن‌های معروفی چون داستان اسباب بازی ، در جستجوی نمو ، ماشین‌ها ، بالا ، شجاع و دانشگاه هیولاها ساخته این شرکت است. برخی از این انیمیشن‌ها به عنوان انیمشن‌های سال ... ادامه »
09
جنگ جهانی اسلام و یهود
چکیده: تحلیل فیلم World War Z آن قدر در مورد زامبی‌ها مطلب نوشته‌ام که برایم فرار از کلیشه‌ها بسیار سخت شده است.  به همین دلیل بی‌مقدمه به سراغ تحلیل و بررسی «فیلم جنگ جهانی زد» (World War Z) - واقعاً نمی‌دانم مترجم های عزیز از کجای این اسم، کلمه زامبی را استخراج کرده‌اند!- می‌پردازم.... ادامه »
21
جنجال رابطه پسر نتانیاهو با دختری غیر یهودی
چکیده: ازدواج یهودیان با غیریهودیان همیشه به عنوان تهدیدی برای آینده قوم یهود تلقی شده است. حالا وقتی خبر می‌رسد پسر نخست وزیر اسرائیل با یک دختر نروژی غیر یهودی رابطه دارد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ روزنامه نروژی داگن هفته گذشته گزارش داد که ساندرا لیکانگر و یائیر نتانیاهو فرزند نخست وزیر اسرائیل حالا یک زوج هستند. واکنش دفتر نتانیاهو در رسانه های اس... ادامه »
19
دنیس راس؛ نماینده رژیم صهیونیستی در کاخ سفید
چکیده: در راستاي دشمن شناسي و آشنايي با اقدامات مهره‌هاي اصلي در پروژه خيالي سرنگوني ايران اسلامي، "مشرق" اقدام به معرفي تعدادي از چهره‌هاي مهم و تأثيرگذار در عرصه سياست‌هاي كاخ سفيد، رژيم صهيونيستي، كشورهاي اسلامي، منطقه خاورميانه و ديگر مناطق جهان تحت عنوان ژنرال‌هاي جنگ نرم كرده است.  آنچه در ادامه از نظرتان می‌گذرد اختصا... ادامه »
16
صهیونیسم مسیحی
چکیده: شخصی به نام جان داربی “JOHN NELSON DARBI” که یک کشیش معروف انگلیسی بود برای اولین بار نظریه صهیونیسم مسیحی را به عنوان عملی کردن خواسته های مسیح و تحقق پیشگویی های مسیح رواج داد . در آمریکا نیز دو کشیش برجسته پروتستان به نام های ” دی . ال . مودی ” و ”&nbs... ادامه »
30
یهودیانی که منفور استکبارند +عکس
چکیده: یهودیان «لو طاهور» فرقه‌ای از یهودیان ارتدوکس هستند که به دلیل عقایدشان در همه کشورهای دنیا از آزار و اذیت‌های صهیونیست‌ها در امان نیستند.  یهودیانی که ده‌ها نفر از آنها قصد داشتند به ایران پناهنده شوند اما پیش از خروج از کانادا بازداشت شدند. به گزارش جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران، یهودیان لِو طاهور (L... ادامه »
07
از عرفان واره "کابالا" چه می دانیم؟!
چکیده: پیروان کابالا، اومانیست‌هایی خدا محور هستند که هر چند با خداپرستیِ وحیانی تعارضی ندارند، لیکن معتقدند که انسان می‌تواند در جایگاه خدا و بر کرسی اقتدار او نشسته و به جای او محوریت و اصالت بیابد و اگر خدایی هست به دلیل وجود انسان است. نیمه دوم قرن چهاردهم میلادی جنبشی فلسفی، ادبی در ایتالیا به منصه ظهور رسید که در ابتدای امر در تقابل با ... ادامه »
04
کابالا یا جن گیری یهود
چکیده: در مورد شروع ایده این فرقه اختلاف نظر های زیادی وجود دارد چرا که برخی مورخین آن را به هند و چین برخی به ایران باستان و برخی به مصر نسبت می دهند اما امری که قطعی است شروع رسمی فعالیت این فرقه درون دالان های فراعین مصر بوده. وبوجود آمدن فرهنگ و تمدن فرعونی مصر با ایده کابالا عجین بوده. کابالا در اصل به ایده اعتقاد به جادو و جمبل و قدرت های ما فوق طبی... ادامه »
03
تفیلین ، مهر نماز یهود
چکیده: تفیلین (در عبری: תפילין) به شیئی نیایشی در دین یهودیت اطلاق می‌شود که هنگام دعای روزانه به درگاه پروردگار، هر فرد مذکری که به سن تکلیف یعنی ۱۳ سال و یک روز رسیده باشد، باید آن را به دست چپ و پیشانی خود ببندد. یهودیان هنگام نیایش بامدادی با تسمه‌ای چرمی، دعای قرارداده شده دریک جعبه کوچک را که «تفیلین» نامیده می‌شود را به پ... ادامه »
03
پشت پرده خطرناک ترین پروژه فرهنگی غرب/ آواتار به چه فرا می خواند
چکیده: آیا از خطرناک ترین پروژه فرهنگی غرب اطلاع دارید؟ از دین نوین جهانی چه می دانید؟ آیا آواتار صرفاً فیلمی علمی - تخیلی است؟ مدیریت پلکانی پیام در این میان چه نقشی دارد؟ برای رازگشایی از بزرگترین پروژه فرهنگی ماسونی - یهودی با گزارش ویژه مشرق همراه باشید. گروه گزارش ویژه مشرق؛ مبانی آنچه در این نوشتار دین نوین جهانی نامیده می شود را باید در سالها... ادامه »
16
جنبش موزه‌سازی یهود در جهان + تصاویر
چکیده: موزه سازی گسترده یهود در سرتاسر جهان برای دستیابی به امنیت روانی است. آنان می‌خواهند به مدد ابزار تاثیرگذار موزه و مبادله فرهنگ و تاریخ دروغین خود در میان مردم جهان، هویت یابی نمایند و راهی جز موزه سازی نیافته‌اند. چرا که موزه، مکانی است برای نمایش هویت ملی یک کشور و چه شگردی از این بهتر برای نمایش مظلوم‌نمایی و دستیابی به اقتدار مذه... ادامه »
26
آیا کشتار یهودیان بنی قریضه صحت دارد؟
چکیده: یکی از اشکالاتی که معمولاً‌ یهودیان به اسلام وارد می‌کنند، جریان کشتن یهودیان بنی قریضه به دستور پیامبر اکرم (ص) است. آیا چنین حادثه‌ای حقیقت دارد؟ آري اين مطلب در کتب روايي و تاريخي شيعه از جمله کتاب ارشاد شيخ مفيد ج 1 ص 111 آمده است؛ که بني قريظه بعد از خيانت به رسول خدا و توطئه براي حمله به مدينه، بعد از محاصره اي شديد و وقت... ادامه »
18
واكاوي زندگي عواديا يوسف؛ خاخام نفرت
چکیده: «خاخام نفرت» چگونه فردی بود؟ استاد معنوی نتانیاهو و پرز چگونه شخصیتی داشت؟ این خاخام شیک پوش چگونه به راحتی فتوای قتل فلسطینیان را صادر می کرد؟ آیا او در قاچاق اعضای مردم فلسطین دست داشت؟ با گزارش ویژه مشرق همراه باشید تا با رهبر معنوی نفرت پراکنی بیشتر آشنا شوید.  عوادیا یوسف (Ovadia Yosef در عبري: עובדיה יוסף‎... ادامه »
30
خروسی که گناه یهودیان را می‌بخشد+تصاویر
چکیده: برای پاک شدن گناهان یک ساله یک صهیونیست کافی است وی مرغ یا خروس سفیدی را در روز عید غفران دور سر خود بچرخاند. روز عید غفران یا توبه یکی از مناسبت‌های مذهبی مهم یهودیان در طول سال است، یکی از اعمال رایج در میان صهیونیست‌های سرزمین‌های اشغالی در این روز این است که یک مرغ یا خروس سفید رنگ را سه بار دور سر خود می چرخانند این مرغ یا خرو... ادامه »
20
پیش‌بینی جنگ سوریه در آموزه‌های یهود
چکیده: کسانی که نمی‌دانند در سوریه چه می‌گذرد، باید بدانند که حوادث این کشور از جنگ جهانی سوم و نبردی حکایت دارد که در پی آن تاریخ بشریت به دوران قبل از حمله به سوریه و بعد از حمله به آن تقسیم‌ می‌شود. این نبرد هم اکنون در جریان است، ما بهای آن را می‌پردازیم و اغلب از دلایل آن بی‌خبریم. هر حادثه‌ای دارای دو دلیل ظاهری و ... ادامه »
صفحه 1 از 3اولين   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.