25
الیستر کرولی معلم پائولو کوئلیو
چکیده: پائولو کوئلیو علاوه بر آنکه نویسنده‌ای با اندیشه‌های اباحه‌گرایانه است، عرفان سکولار را نیز تبلیغ می‌کند.  او می‌کوشد در آثار خود این نکته را تلقین کند که الزاماً نباید با دعا و نیایش به درگاه خداوند تقرب جست، بلکه از راه‌های دیگر نیز می‌توان سعادتمند شد.  عرفان بیان‌شده در آثار او، ترویج‌گرِ... ادامه »
25
"گل"؛ دومین مخدر پُرمصرف ایران
چکیده: بر اساس آمار ستاد مبارزه با مخدر کشور، "گل" دومین ماده مخدر شایع در ایران است که بیش‌تر از سوی جوانان مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه نام ماده مخدر "گل" یا همان "ماری‌جوانا" بیش از هر ماده‌مخدر دیگری به گوش می‌رسد و در سراسر جهان مصرف‌کنندگان فراوانی را به خود جذب کرده است. ماده مخدر گل؛ جزو مواد توهم&zw... ادامه »
25
5 راه انتقال فایل بین دو کامپیوتر
چکیده: اگر به دنبال انتقال فایل از یک کامپیوتر قدیمی به کامپیوتر جدید هستید، ما در این مقاله 5 راه برای انتقال سریع و بدون دردسر داده‌هایتان را به شما معرفی خواهیم کرد. وقتی یک کامپیوتر جدید را خریداری می‌کنید، شما می‌خواهید بسیاری از فایل‌هایتان را به آن انتقال دهید. فرقی نمی‌کند که تمام اطلاعات یا تنها اطلاعات مهمتان را م... ادامه »
25
افزایش آمار فقیران نامرئی
چکیده: نتایج تحقیقات جدید در کشور چین از فقیران جدیدی حکایت دارد. فقری که جوامع مختلف را درگیر خود کرده است، این قشر در جامعه ما نیز حضور داشته و قابل مطالعه‌اند. کاربران چینی "آیفون" در مقایسه با کاربران "هوآوی" در این کشور، سطح تحصیلات پایین‌تر و درآمد کم‌تری دارند. این نتیجه یک تحقیق در این کشور است که توسط آژانس موب‌دیتا (Mo... ادامه »
25
پیش‌بینی تورم و قیمت دلار
چکیده: بازگشت ثبات اقتصادی یکی از مهمترین اولویت‌های دولت است، باید تورم و قیمت دلار با ثبات برای فعالان اقتصادی قابل پیش‌بینی باشد. باید در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نشان دهیم که نظام جمهوری اسلامی سرزنده است و می‌تواند بر مشکلات غلبه کند، گروهی که اکنون در آمریکا بر مسند قدرت هستند، با بی‌شرمی ادعا می‌کردند که... ادامه »
25
امام حسن عسکری(ع) و ایجاد «کانال ارتباطی مخفی با شیعیان» در شرایط خفقان
چکیده: در جامعه‌ای که ابراز شیعه‌گری، ارتباط و عرض ارادت به خاندان عصمت و طهارت(ع) جرم به حساب می‌آمد و با سخت‌ترین مجازات مواجه می‌شد، امامان معصوم(ع)چگونه با شیعیان خود ارتباط برقرار می‌کردند؟ یکی از مسائلی که نگاه اندیشمندان و محققان علوم اسلامی را به خود جلب کرده چگونگی ارتباط ائمه اطهار (ع) با یاران و شیعیان خود د... ادامه »
24
علما الگوی عملی در حمایت از تولید ملی
چکیده: در نهضت ملی شدن صنعت نفت نیز رگه‌هایی از تفکر اقتصاد مقاومتی به چشم می‌خورد هر چند که متاسفانه سیاسی و غیر مذهبی شدن نهضت ملی شدن نفت و قطع رابطه مصدق با علما باعث تضعیف پشتوانه مردمی آن و در نهایت شکست این نهضت شد. نقش الگوها در جهت‌دهی به زندگی اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. این روش از این جهت اهمیت دارد که موانع بزرگ را از فراروی ... ادامه »
24
رشد ۲۵ درصدی خط فقر ۹۷
چکیده: بازوی پژوهشی مجلس با اشاره به رشد 25 درصدی خط فقر تابستان 97 نسبت به تابستان 96 اعتقاد دارد که سیاست دولت مانند حمایت از خانوارهای زیر 3.5 میلیون درآمد و افزایش حداقل دستمزد غیرهدفمند است. مرکز پژوهش‌های مجلس که در هفته گذشته اقدام به محاسبه خط فقر مطلق سال ۹۵ کرده بود، این بار خط فقر مطلق سال ۹۶ و همچنین شش‌ماهه نخست سال ۹۷ را برآ... ادامه »
24
چرا ازدواج نیمی از دین را حفظ می‌کند؟
چکیده: خودشکوفایی در گرو رفع نیاز‌های جنسی و عاطفی یکی از موضوعاتی که بیشترین روایت را به خودش اختصاص داده، بحث نیاز جنسی است. چندین هزار حدیث در این زمینه و هر چیزی که با این مسئله ربط پیدا کند مثل ازدواج وجود دارد و کثرت احادیث، اهمیت بالای این موضوع را در اسلام نشان می‌دهد. آدم‌ها به‌طور طبیعی خواسته‌ها و کشش‌هایی دا... ادامه »
24
آیا امر به معروف ناقض حریم خصوصی نیست؟
چکیده: امر به معروف و نهی از منکر ناظر به محیط عمومی و علنی و نیز اعمالی است که بدون تجسس، قابل رؤیت باشد. در حقیقت کسی به قصد امربه‌معروف و نهی از منکر حق تجسس و ورود به حریم خصوصی افراد را ندارد مگر اینکه ... یکی از موضوعاتی که در زندگی انسان‌ها جایگاه و اهمیت زیادی دارد، مقوله "حریم خصوصی" یا "حریم شخصی " است. موضوعی که بنا به فرهنگ، آ... ادامه »
20
ازدواج سفید و طلاق عاطفی حاصل فعالیت عرفان های نوظهور در ایران
چکیده: بسیاری از دخترها و پسرهای دانشجو در خانه‌های مجردی مختلط زندگی می کنند. مهمان‌بازی هم کلاسی‌های دختر و پسر در خانه‌های مجردی، اتفاقی که در حال تبدیل شدن به یک پدیده جدید است. رابطه هم اتاقی دختر و پسر که امروزه به یک آسیب اجتماعی تبدیل شده است، حاصل فعالیت و تلاش های عرفان های نوظهور در ایران است، این عرفان های از دیر... ادامه »
20
دلار بخریم یا طلا؟/ پاسخ معصومین به چند سوال اقتصادی
چکیده: یکی از استراتژی‌های غلط اقتصادی این است که به جای روی‌آوری به بازار کار و تولید و اشتغال‌زایی، سرمایه‌های خود را در یک بی‌تحرکی و بی‌خاصیتی دردناکی در قالب خرید و ذخیره دلار و طلا قرار دهیم. از آنجا که انسان موجودی چند بُعدی و متشکل از جسم و روح است، یکی از ابعاد مهم زندگی او نیازهای مادی  و دنیوی است، از ا... ادامه »
22
برگزاری گفتمان دینی با موضوع پدافند غیرعامل در مسجد ملایوسف فردوس
چکیده: همزمان با هفته ملی پدافند غیر عامل، گفتمان دینی پدافند غیر عامل در جمع نمازگزاران مسجد ملایوسف فردوس برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام هادی رحمان زاده، امام جماعت مسجد ملایوسف در گفتمان دینی پدافند غیر عامل که در جمع نمازگزاران مسجد ملایوسف فردوس برگزار شد، گفت: امروز باید نسل جوان و نوجوان ... ادامه »
19
فحش دادن و بد زبانی در روایات و راه درمان
چکیده: فحش دادن و هرزه گویی باعث می شود که خوبان و نیکان از فحش دهنده تنفر و انزجار پیدا کنند و در نتیجه از او دوری گزینند و در عوض بدان و پستان دور او را بگیرند و غرق در فساد و تباهی شوند. امیرمؤمنان در این رابطه می فرماید: از هر کلام زشت و سخن ناروا پرهیز کن زیرا با گفتن آن پستان و رذلان به تو روی می آورند و کریمان از تو می گریزند. دشنام دادن باعث کینه ... ادامه »
19
قرائت ۲۸۳ زیارت از بعید در مساجد خراسان جنوبی
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۲۸۳ زیارت از بعید در سالروز رحلت پیامبر (ص) در مساجد شهرها و روستاهای استان قرائت می‌شود. به گزارشروابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبیف حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص)، ۲۸۳ زیارت از بعید در مساجد خراسان جنوبی ق... ادامه »
19
سبک زندگی یکجا نشینی با شما چه می‌کند
چکیده: بیشتر افرادی که سبک زندگی یکجانشینی دارند معمولاً فعالیت بدنی ندارند. طبق توصیه‌های کارشناسان، افراد بزرگسال باید دست‌کم 150 دقیقه در هفته، تمرینات ورزشی با شدت متوسط انجام دهند. در سال 2017، Sedentary Behavior Research Network، یکجانشینی را چنین تعریف کرد: هر حرکتی که شامل نشستن، لم دادن و یا دراز کشیدن شود و نیاز به صرف انرژی بسی... ادامه »
17
چرا جریان نبوت به پیامبر اسلام ختم شد؟
چکیده: اینکه پیامبر اسلام آخرین پیامبر و خاتم انبیا هستند دلیل عقلی ندارد. بلکه تعبدی است و اراده و حکمت الهی است؛ البته خود پیامبر فرموده؛ اول کسی که خدا را اجابت کرد من بوده‌ام، لذا نبوت به من ختم می‌شود. روزهای پایانی ماه صفر روزهایی است که قلب مسلمین جهان آکنده از غمی مشترک است و چه اندوهی بزرگ‌تر از اندوه از دست دادن پیامبر خاتم... ادامه »
16
زمینه آشنایی بیشتر مردم در زمینه پدافند غیرعامل فراهم شود
چکیده: رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه برلزوم زمینه سازی برای آشنایی بیشتر مردم در زمینه پدافند غیرعامل تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام حسن صفری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه در رزمایش پدافند غیر عامل که به مناسبت هفته پدافند و با حضور معاون عمرانی فرماندار، مدیر آموزش و پرورش و دیگر مسئولین... ادامه »
15
اعزام ۴۵ تن از علمای اهل سنت شهرستان درمیان به مشهد مقدس
چکیده: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان گفت: تعداد 45 نفر از علمای شهرستان درمیان عازم مشهد مقدس شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی حجت‌الاسلام محمد هادی نودهی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان گفت: ۴۵ نفر از علمای اهل سنت این شهرستان به مشهد مقدس و در ایام شهادت ثامن الائمه (ع)اعزام شدند. وی گفت: تو... ادامه »
14
برگزاری کارگاه آموزشی ارتقاء سطح سواد رسانه ای درشهرستان بشرویه
چکیده: اولین کارگاه آموزشی ارتقاء سطح سواد رسانه ای ویژه اقشار تاثیر گذار درشهرستان بشرویه با حضور طلاب ومداحان و مسئولین هیئات مذهبی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام رضا بهشتی فر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه گفت: کارگاه آموزشی ارتقاء سطح سواد رسانه ای ویژه اقشار تاثیر گذار، اعم... ادامه »
صفحه 6 از 335اولين   قبلي   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
اين ماه: 93771                              ديروز: 3850                              امروز: 2951

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.